Jump to content

Michał Wojas

Members
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sumie mógłbym zrobić z nienachmielonych ekstraktów (na zabawę w gotowanie słodu nie mam warunków i średnio mi się chce). Polecasz jakiś przepis?
 2. Zrobiłem FFT dla Australian Pale Ale, z 12 BLG zeszło do 4 BLG (konserwa coopers i malt extract pilzner). Zastanawiam się czy to ok, bo straszna kwaśnica z tego wyszła (dodawałem piekarskich drożdży). Zastanawiam się jak to gazować, beer-calc.pl pokazuje dla American Pale Ale zakres 2.2 2-8, będzie ok?
 3. Tak zrobię. Czy ja mogę uznać, że skoro główna refermentacja się skończyła, i gaz, który miał się wytworzyć, to już się wytworzył i raczej mi nie rozwali butelki od przegazowania (nie licząc tych przypadków z zakażeniem)
 4. Dobry pomysł z butelką pet, następnym razem tak zrobię. Póki co, butelki stoją w temperaturze ~18st, 1 wsadziłem do lodówki by się schłodziła, ale nie na długo. Dam kilka butelek do lodówki na 2-3 dni i zobaczymy.
 5. To jest IPA, wydawało mi się, że to jednak szybciej idzie (piszą wszędzie, że minimum tydzień, to wydawało mi się, że przez pierwszy tydzień nagazuje się większość, i tempo nagazowania generalnie spada). Dzięki za podpowiedzi.
 6. Zastanawiam się o co chodzi. Nagazowałem piwo we wtorek i do dzisiaj, niedzieli, jak otworzyłem to jest ledwo co gazowane. Bałem się, że nawet przegazuję, albo zrobię granaty, bo nie zrobiłem fft ani nie znałem ekstraktu początkowego, i liczyłem kalkulatorem na oko (z zapasem by nie przegazować), wyszło, ledwo gazowane, w czym może być problem? Dziwne mi się to wydaje, w smaku piwo jest bardzo dobre.
 7. Dzięki Na instrukcji mam napisane by zadać drożdże do nastawu w temp 21-27st. A ferment 21st. To jest ok dla tego stylu, bo tu było sporo opinii że to za dużo (choć w sumie do IPA to było).
 8. Gotowiec - Coopers + Ekstrakt słodowy malt pilzeński 1,7kg
 9. Jaki ekstrakt początkowy (BLG) powinienem mieć dla Australian Pale Ale ( i od razu czy mam dolać wody jak mam za duży)?
 10. Malt Extract Light 1,7kg (co niby jest napisane, że odpowiada 1-1,5kg cukru) Better Brew IPA 23L PS. 12 BLG miałem po 1,5 dnia mocnej fermentacji
 11. Właśnie w tym problem, nie sprawdziłem przed zalaniem ile miałem BLG. Na następny raz zapamiętam Może i było 18-19 plato, w przeposie było niby by dodać 1kg cukru, ja użyłem ekstraktu słodowego który odpowiada 1-1,5kg cukru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.