Jump to content

Nazwa użytkownika

Members
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nazwa użytkownika last won the day on June 25

Nazwa użytkownika had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak lubisz marnować swój czas i pieniądze to zrób na tym piwo. Gestwa sama z siebie kiszonka nie śmierdzi, prawda?
 2. Jeśli nie ma różnicy między S04, a k97 to czemu nie robisz na drożdżach gorzelniczych turbo? Polecam Tobie w takim razie zrobić na wb06.
 3. Jeżeli trzymasz zabutelkowane piwo w temperaturze >17 stopni Celsjusza to rób dzienny obchód i uchylaj kapsel w celu odgazowania. Inaczej, jak pisał anteks, za dwa tygodnie będą granaty, narazie masz gaszinnggg.
 4. Podobno praktykują w ten sposób, że fermentują na normalnych drożdżach, a do refermentacji potrafią dać "szampańskie".
 5. Proszę już nic nie pisać, bo się rozpisujecie że ho hooo... Odpowiedź znalazłem w innej części internetu
 6. Namnażam drożdże z butelki St Feuillien Blonde, to taki mały eksperyment. Drożdże produkują aromat coś między szampanem, a winem. Czy to normalne? Gdzieś kiedyś czytałem, że Belgowie robili czy też robią piwa na blendach drożdżowych.
 7. Wężyk tak, ale nie 70 cm. Polecam zamówić 2m i dociąć według uznania.
 8. Mobbing Kolejny raz piszę, że inni mogą pisać na tym forum co chcą i ile chcą, a ja po raz kolejny dostaję opierdziel. Dlaczego nie opierdzielisz anteksa za jego komentarz? Wytłumacz mi, w którym miejscu mój komentarz jest niegrzeczny i pozbawiony kultury osobistej? Brakiem kultury jest sposób w jaki pisze założyciel tego tematu, obraża wszystkich użytkownikiem łamiąc i profanując mowę ojczystą. ps. do anteksa nic nie mam, ale czemu, czemu... no czemu tylko ja?
 9. Zacznij w tym miejscu. http://www.sp1.info.elblag.pl/
 10. https://wiki.piwo.org/Kategoria:Surowce_niesłodowane#Owies
 11. http://www.mrmalty.com/calc/calc.html Wklepujesz dane i kalkulator wyliczy w gramach ile drożdży zadać.
 12. Nie wiesz o czym piszesz i nie czytasz tego co piszą inni. Oskaliber napisał wyraźnie jakie są różnice między tymi szczepami. Proponuję zapoznać się ze stylami piw jakie chcesz zrobić i dowiedzieć się jakie drożdże do nich stosować, bo drożdże mają ogromny wpływ na smak piwa. Jeśli chcesz mieszać stylami i otrzymywać "klasyczne" smaki, to nie obejdzie się bez dedykowanych drożdży do określonego stylu. Zrób warkę, podziel ją na trzy części i każdą z nich zaszczep innym szczepem drożdży, a otrzymasz trzy różne piwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.