Jump to content

Nazwa użytkownika

Members
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nazwa użytkownika last won the day on June 25 2020

Nazwa użytkownika had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robiłem na tych drożdżach piwa i nie mogę powiedzieć nic złego. Jak za ostro jadą z koksem w wyższych temperaturach to wypluwają siarkowodór i tyle. Mi piwa na tych drożdżach smakowały.
 2. Jeżeli nie masz możliwości zakupu normalnych jabłek i do tego nie masz gdzie wycisnąć sok z tych niekupionych jabłek, taki kartonik jest tania alternatywą. Kiedyś robiłem cydr z podobnych kartoników, coś tam z tego zawsze wyjdzie Ci, którzy pijają "cydry" sklepowe powiedzą, że wyszedł Ci kwaśny i mało jabłkowy. Możesz poszukać na internecie czegoś takiego jak koncentrat jabłkowy do cydru, ale co z tego wyjdzie? Nie wiem, nie praktykowałem.
 3. Do pewnego momentu myślałem, że pH zacieru stabilizuje się na pewnym "dobrym" poziomie. Słód się zaciera, itd. Po zmierzeniu pH-metrem pożyczonym od pewnego akwarysty wychodzi, że mam zacier na poziomie 6,3 . Czym najlepiej zakwaszać zacier by uzyskać lepsze wyniki w robieniu warek?
 4. https://byo.com/article/pitching-rates-yeast-techniques Fajny artykuł. https://wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki Fajnie, bo po naszemu i jest fajne
 5. Jesteś przewrażliwiony i nie o to mi chodzi by czepiać się natlenienia przy przelaniu do szklanki. Kolega wyżej pisał, tłumacząc się jak sądzę, że piwa keguje, a nie leje w butelki. Więc zakładam, że on zakłada, że nie natlenia piwa przy kegowaniu Keg czy butelka nie robi różnicy przy natlenionej cieczy i o to mi chodzi. Rozumie??? No to ja piszę na luzie, pół serio, pół żartem, że można natlenić CIECZ przy przelaniu do szklanki lejąc ją z butelki. Oczywiście nie będzie to miało wpływu na piwo w tak krótkim czasie, jaki poświęcamy na wypicie szklanki piwa (a teraz burzaaaaaaa, ja piję z pokal
 6. Jak przelewasz np. brzeczkę z gara do fermentora to się nie natlenia? Dopiero w gardle ;)... bo z rury gazy lecą?
 7. Ste si istý, že nepotrebujete navštíviť špecialistu?
 8. Teoretycznie natlenić można nalewając z butelki do szklanki Jakie masz odfermentowanie?
 9. Co oznacza wytrawnie aby "wykręcało ryja"? Widzę kilka możliwości do eksperymentów na najbliższe warki 1. Termometr do wymiany 2. Zły pomiar temperatury 3. Zmień drożdże na szczep bardziej odfermentujący i zacieraj nisko. 4. Mash out rób za pomocą infuzji. 5. Ekstrakt w dolnych granicach stylu 6. Nie używaj karmelowych słodów. 7. Skróć czas gotowania do minimum. Teraz jedziemy po bandzie 4. Zakwaś brzeczkę 5. Użyj cukru do fermentacji. 6. Szukasz dziury w całym Jest jeszcze taka pewna wada jak utlenienie piwa przy rozle
 10. No i o to właśnie mi chodzi. Wszędzie można przeczytać, że chmielenie dłuższe niż 2-3 wprowadza łodygę. Chmielę czasami tydzień, albo całą fermentację i łodyg nie mam.
 11. Znalazłem czytając informacje na temat produktu fermentis i porównałem z "innym" producentem. Czysta ciekawość. Druga sprawa, przy pewnych balingach, kalkulator wymagał by dwóch paczek fermentisów i prawie trzech Mangrove Jack's, więc stąd moje pytanie. Jak interpretować tego Mangrove jacka.
 12. Wszyscy się boją "łodygi" jak diabła, a mieli wy tego diabła w butelkach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.