Jump to content

sly fox

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, ile maxymalnie można zmieścić w fermzille 35 l ? 30 litrów wejdzie ? 5 litrowa poduszka to chyba całkiem sporo , co ?
 2. ciekawy pomysl z ta chłodnią , tylko trzeba mieć miejsce i porządny agregat, ja z lodówki zmieniłem zdanie albo witryna chłodnicza, albo jeszcze lepiej chłodziarka do wina. Poszukiwania trwają.
 3. a taka mata nie powinna być zamontowana metalicznym do środka ?
 4. zara pacze na dekatlon, a tak btw to niezłe cacucho razem z tą fermzillą 55, tylko chyba ciężko znaleśc dostatecznie wysoką lodówkę do niej, co ?
 5. Witam kolegów, czym macie zaizolowane swoje cb5 ?, co proponujecie ? myślałem o macie grzejnikowej, ale zastanawiam cię czy ten styropian na odwrocie to dobry pomysł
 6. drożdże których planuje użyć są dedykowane min do imperiali dają estry, przynajmniej tak twierdzii producent, temperatura pracy to 10-21 stopni, ja myślałem żeby fermentować w dolnych przedziałach górniakow, jakies 17-18 stopni, żeby zbyt szybko nie odfermentowalo i nie było chamsko alkoholowe
 7. Jak dobrze mądrego posłuchać...thx Gawron. Postanowiłem troche pozmieniać tzn. melanoidynowy out, a zamiast tego special W ciemnych zwiększę o 100 % i sypnę wszystko na początek zacierania, chociaż zastanawiam sie nad płatkami, zawsze uzywam błyskawicznych i wydaje mi sie że jak sypnę je od początku to mi wszystko pozaklejają, co do drożdzy to jednak instanty, ostanio robiłęm na s04 i z 25 blg , zrobiły 4.5, tym razem chce użyć odporniejszych na alko więc myśle że będzie oka
 8. przerwa białkowa na wszelki wypadek,tzn. zdaje sobie sprawe że wiekszośc słodów używanych obecnie nie wymaga, ale zawsze to jakis rozkład białka więc lepsza pianka klarownośc i trwałość, to tylko 10 minut a na pewno nie zaszkodzi.
 9. niestety za dużo nie wiem, dzwoniłem do pwiku ale oni są zakręceni pytanie jaka ma być w zeszłym roku sprawdzałem phmetrem to lekko zasadowa i dosyć twarda
 10. @punix @buber dzieki, a myślicie że podnosic alkaicznośc wody przed zacieraniem?, bo jednak po takiej ilości ciemnych słodów to ponoć kwach ?
 11. W przyszłym tygodniu mam w planie zrobić RIS-a, jakby któryś z szanownych kolegów, koleżanek zerknął czy to zagra byłbym wdzięczny, oto receptura: RIS 30 blg/ ibu 50-60/ 35 L 1 zasyp zacieranie: 50 stopni-10 min/65 stopni-60 min/78 stopni-3 min 9.5 kg pilzneński 2 zasyp zacieranie: 50 stopni-10 min/63 stopni-30 min/70 stopni-30 min/78 stopni-3 min Pale ale 6 kg Owsiany 1 kg Monachijski 1 kg Malanoidynowy 0.5 kg Caramonachijski 0.5 kg Cararoma 0.25 kg Carafa 2 0.20 kg Carafa 3 0.20 kg Czekoladowy przeniczny 0.20 kg
 12. thx @punix , mam nadzieję że do jutra ruszą, jak nie to chyba sypnę coś świeższego
 13. Ej ludzie zatarłem wczoraj apkę, sypnąłem us05 i do dziś coś nie wystrtowały, patrametry piwa: 12.5 plato, 30 litrów, 20 g drożdzy, temperatura zadania: 21 stopni, ale przez noc zjechało do 16 stopni. Myslicie że sypnąc jeszcze drożdzaków czy poczekać ? aha, no i drożdze były otwarte jakies 3-4 miesiące temu, przesypane do szczelnego pojemnika i lezały przez ten czas w lodówce.
 14. @punixma to sens, ale chyba jestem za leniwy, znaczy w wiekszości używam sucharów i nigdy nie zlewam, tylko w kanał, i nowe... wiec jak mam warzyć cos lekkiego tylko żeby podkręcić drożdze na risa i ewentualnie moge coś zjebać przy ogarnianiu tych drożdzaków, bo nigdy tego nie robiłem, to chyba wole 5-6 saszetek, nie odbierz tego żle, thx za porady. Może ta malina złamie tę końcową wysoką słodowość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.