Jump to content

arTii

Members
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arTii last won the day on May 20 2020

arTii had the most liked content!

About arTii

 • Birthday September 27

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  8

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

arTii's Achievements

 1. A po podłączeniach kabli się nie da? Chyba najłatwiej będzie zlokalizować jak i gdzie są podłączone.
 2. Dodam tylko, że z "wajchą" musisz regulować wysokość głowicy w zależności od wysokości butelek. W Griffo HD nie ma potrzeby regulacji - po prostu kręcisz i już. Jedyny problem na który napotkałem, to fakt, że butelki "bączki" są o pół centymetra za niskie ale radze sobie kładąc deskę drewnianą (kuchenną) pod butelki. Co do miejsca zakupu - zadzwoń do BA i Marxam i zapytaj kiedy będzie. BA myślę, że szybko otworzą a może Ci wyślą poza kolejką?
 3. proszę bardzo https://marxam.pl/kapslownice-kapslownica-stolowa-grifo-heavy-duty,c279,p920,pl.html
 4. Nie zastanawiaj się - Grifo HD jest naprawdę dobra i nie ma co szukać...
 5. Pomimo, że mam niewielkie doświadczenie i nie miałem w życiu kapslownicy ręcznej w swoich rękach, to potwierdzam. Grifo HD jest super. Zakapslowałem nią około 500 butelek (piwo i cydr) i żaden kapsel nie puścił, żadna butelka nie straciła szyjki.
 6. A może po prostu w zamrażarce zamróź trochę butlek z wodą i wkładaj do lodówki sukcesywnie. Utrzymasz w lodówce temperaturę i wszystko co w niej jest
 7. Sprawdzony patent na pianę - spryskiwanie wodą z takiego zwykłego ręcznego spryskiwacza. Szybko opanujesz pianę.
 8. Jeśli chodzi o chłodnice to kolega z forum @511201 robi z rury karbowanki i chłodzenie 23l brzeczki zajmuje około 20 minut. Ewentualnie jeśli ktoś bardzo chce przyoszczędzić - to http://karbowane.pl - tam też mogą Ci zwinąć chłodnicę, tylko zwoje samemu trzeba będzie połączyć. Takie karbowane są bardziej efektywne od gładkiej. Za 750z (dokładnie to 650)złł, to już kupisz spokojnie prosty kocił zacierny na znanym portalu w pl Wprawdzie nie ma pompki mieszającej, ale to da się dołożyć za te 100zł
 9. Heh.... ja tez jestem świeży w browarnictwie - dopiero 7 warek zatarłem i też nie do końca wiem jak i co z tym IBU ialfakwasami (chociaż próbuję doczytać), jednak mój angielski jest na tyle słaby, że tez nie obejrzałem filmu... Są jakieś przyzwoite kalkulatory do obliczania? brewness.com znam, ale tam nie ma chmielów których używam. A może to nie ma znaczenia jakie chmiele wybiorę, byle ilośc alfakwasów wpisać właściwie?
 10. Wydaje mi się, że jest inny sterownik. Jednak ja mam w swoim oneconcept sterownik v2 taki jak jest w zwykłej coobrze i sądzę że jest wystarczający.
 11. Ale CB3 czy oneconcept tez mają pompę magnetyczną. @kaliszka - jeśli masz czas to poszukaj, popoluj - na portalu aukcyjnym znajdziesz jakąś fajną okazję. Za kocioł oneconcept (jakis klon coobra) 30l dałem 700zł niecały rok temu, a 2 tygodnie temu poszedł taki sam za 760zł
 12. @Leon11 - jeśli Cię nie goni czas to poczekaj - poluj.... ja tak jak pisałem swój kupiłem za 700zł - jedyne czego w nim brakowało (i nadal brakuje), to ta zagięta rurka z nierdzewki która powinna być na końcu węża silikonowego. Ale poproszę @akas-a żeby mi przy okazji kawałek takiej rurki przysłał i będzie po problemie. Ostatnio taki kocioł widziałem poszedł za 760zł - kompletny.
 13. Napisz do karbowane.pl - tani Ci zwiną i zakończą rurkę...
 14. Faktycznie - nie zauważyłem że tam pompki nie ma... Mój OneConcept miał od razu pompkę, filtr (bazooka), wąż do pompowania i złącza... jakoś mi to umknęło że w tym nie ma. Ale ja go kupiłem za 700zł. Niedawno na allegro poszedł taki sam za 760zł. Hopspider to faktycznie musiałem dokupić, ale to w żadnym zestawie nie ma. A powiedz mi - po co dodatkowe sito?
 15. Nigdy z puszki nie robiłem - od razu wskoczyłem na głęboką wodę i w ciągu tygodnia uwarzyłem 4 warki ze słodów więc myśląłem że z puszki tez trzeba większy garnek żeby to zagotować (uwarzyć). Jeśli jednak autor tematu nie ma garna, filtra, chłodnicy, to lepiej od razu zainwestować w kocioł zacierno-warzelny - sam mam podobny (trochę inny sterownik) i warzenie w nim piwa to czysta przyjemność
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.