Jump to content

Ziaro3

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chciałem zalać pewną ilość kwiatów wrzatkiem I doslodzic do około 12 blg i heja . Wydaje mi sie ze mogłoby coś z tego być. Skoro robi się wino to czemu by ala cydr nie wyszedł? Ale tak jak piszesz najlepszym pomysłem byłoby dodać go do aromatu np do brzeczki .
 2. Pytania były inne proszę Pana Forum dotyczy piw, wiem. Jak się nazywa temat ? Bądź dział w jakim został dodany post? A odpowiedź na moje pytanie : Była : Widzisz juz brak sensu ?
 3. Tak, właśnie napisałem o kwiatach czarnego bzu, nie wiem skąd wziąłeś sok. I nie napisałem "cydr" tylko "ala cydr" ponieważ wiem z czego się robi cydr. Nic nie wznoszący post. Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
 4. Witam ! Czy ktoś z was może robił ala cydr z kwiatów czarnego bzu ? Jeśli ktoś miał coś z tym tematem wspólnego to proszę o jakieś rady, może przepis . Chciałbym bardzo zrobic i mam pewien zamysł Ale może ktoś ma doświadczenie z tym produktem i coś podpowie.
 5. Normalna temperatura to 19-20 w pomieszczeniu Ale dzisiaj ze względu na upał i brak mojej osoby w domu nie miałem jak temu zapobiec. Cukromierzem . Uwazasz że, jakieś nieprzyjemne aromaty mogę się pojawić po 1 dniu ?
 6. Witam, do refermentacji użyłem właśnie syropu cukier+woda. Odstęp od kapsla to około 2cm ze względu na 6g cukru na jedną butelkę 0,5.Oczywiście że, gazuje cukrem prostym ksylitol dodany tylko dla smaku. Co do ilości blg to sprawdzę i napisze bo dopiero z pracy wróciłem . Dodam że, z piwem nigdy takich problemów nie miałem. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ robie teraz ala cydr z zielonej herbaty 10Blg początkowe, temperatura fermentacji 22-24°C dzisiaj jest 5 dzień fermentacji A jest 7blg . Czy nie za wolno fermentuje? Drożdże s'04 . Przez pomyłkę dodałem trochę pożywki.
 7. Bardzo kreatywna odpowiedź , dziękuję.
 8. To był mój 1 cydr i po dodaniu cukru sam zrozumiałem ten błąd. Za zimno nie mają (ok18-20°) . Co do drożdży to raczej drozdze Piwowarskie takie stężenie alkoholu wytrzymują to tylko ok7,6% . Jakieś inne pomysły? Otworze następna butelkę za kilka dni i zobaczę czy coś się zmieniło. Jeśli chodzi o smak to jest bardzo dobry aczkolwiek brakuje tego gazu. edit: w tym momencie robie napój cydro podobny o smaku zielonej herbaty z rabarbarem na drożdżach s-04 I pracują aż miło. Blg początkowe 9 (chciałem zrobic taki lekki na lato).zapowiada się bardzo ciekawie.
 9. 12l soku z kartonu i pół kilograma cukru blg początkowe 15 drozdze nie pamiętam jakieś od brewkitu mi zostaly. Fermentacja przebiegała bez problemu , po 8dniach fermentacja burzliwa się zakończyła i zlalem na cicha żeby się wyklarowal. Na cichej cydr stał prawie 2 tyg z powodu braku dostawy kapsli I środka do dezynfekcji. 6g glukozy na butelkę, ale rozpuscilem w wodzie i zlalem do wiadra mieszając delikatnie cydr (juz wtedy nie miał praktycznie wcale gazu) . Dodałem jeszcze ksylitol dla smaku . Zakapslowalem 5 - 6 dni temu . Dzisiaj pogoda jakby sama mnie zachęciła żeby otworzyć jedna butelkę
 10. Witam. Potrzebuje pomocy, moj cydr po 5 dniach od zabutelkowania nie chce sie nagazowac. Dodałem 6g na butelki 0,5l . Cydr jablkowy z kartonu . Otworzylem dzisiaj jedna butelkę na probe i nic , 0 gazu jak wino. Co robić?
 11. Pisząc to mogłeś odpowiedzieć ile, tyle samo czasu by cie to kosztowało. Dzieki
 12. Witam , ile glukozy do refermentacji English ipa? Blg początkowe 13 końcowe 3. 22Litry piwa. Dzisiaj będę butelkowal I nie wiem ile dac
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.