Jump to content

eattek

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak na pierwszą warkę zacznij od brewkitu + lekki tunning, czyli: ekstrakt słodowy 1.7kg na ok 20l (może być w syropie) zamiast cukru oraz 50gram chmielu (do chmielenia na zimno) Wybierz taki sklep w którym wszystkie 3 rzeczy znajdziesz, to zaoszczędzisz na przesyłce.
 2. Witam. Mam pytanie, czy zwykły słodzik jaki dostaniemy za pare zł w markecie nadaje się np do dodania przy butelkowaniu, spełni swoją rolę i piwko będzie nagazowane?
 3. Rozpuściłem w wodzie 200gram, po czym dodałem do brzeczki i starannie wymieszałem. Tak też myślałem... ale to chyba nie to .... To akurat wykluczam, cały proces był ujednolicony... Temperatura była identyczna. W ogóle nie zwracałem uwagi na kolor butelki, tym bardziej właśnie się zdziwiłem podczas degustacji próbnej mojego piwka.
 4. Witam! Jestem świeżo po uwarzeniu swojego pierwszego piwka, tydzień od zabutelkowania nie wytrzymałem i spróbowałem... Wnioski: Piwo z zielonej butelki jest smaczniejsze niż z brązowej, różnica w smaku olbrzymia ... "dlaczemu"? Wszystkie butelki były wspólnie myte i odkażane. Dodam że całą warkę(butelki) trzymam w identycznych warunkach, miejsce ciemne, temp ok 19/20 stopni... Test przeprowadzony na 3 zielonych i 3 brązowych butelkach .... Pytanie nr2 Po tygodniu od zabutelkowania piwo jest co najmniej przyzwoicie nagazowane, czy jak poleżakuje miesiąc, dwa, trzy, to mogę się spo
 5. Niestety drożdże bardzo szybko mi wystartowały(po 3h), zanim brzeczka ostygła... zaczęły swoją zabawe w temp. ok 27 stopni... Aktualnie minęły 24h od nastawu, temp. powolutku przez noc spadała i teraz wynosi 22 stopnie... drożdże dale pracują (bulgoce w rurce)
 6. Ehhhh Panowie, to co w końcu mam robić... Owinąłem mokrym ręcznikiem fermentator, nie wiem czy efektem tego będzie łagodny spadek temp, czy jak ... Co ma być, to będzie... początki są zawsze trudne ...
 7. Można to jeszcze jakoś uratować, schładzając zawartość, czy już dupa zimna?
 8. Ja na razie jestem zielony w temacie, czyli co mam zrobić, koniecznie schłodzić zawartość fermentatora?
 9. Czyli co, piwo będzie niepijalne, czy jak? Jakieś nieporządane enzymy drożdże wytworzą które wpłyną negatywnie na smak i zawartość alkoholu w piwie?
 10. A średnio po jakim czasie drożdże zaczynają pracować? Minęły 2-3h od dodania drożdży do brzeczki i już zaczyna mi bulgotać Już się bałem że spieprzyłem sprawę po całości, ale wygląda na to że będzie dobrze Aktualnie mam 27stopni, i drożdże zaczynają już pracować. Czyli mieszcze się w górnej granicy burzliwej fermentacji jaką przewidział producent mojego brewkita.
 11. Mam jeszcze pytanko: Czy podczas burzliwej fermentacji fermentator może być wystawiony na działanie światła, czy lepiej trzymać go w ciemnym miejscu?
 12. To ile czasu "optymalnie" powinno się uwadniać drożdże? Co masz dokładnie na myśli?
 13. Witam! Dzisiaj zacząłem swoją przygodę z zabawą w piwowara i trochę spanikowałem... Ale zacznijmy od początku, zabrałem się za uwadnianie drożdży, zostawiłem je na zbyt długo szklance (ok 2h), na szczęscie nie wszystkie zatonęły ponieważ nie zamieszałem, w między czasie doczytałem że optymalne jest 30min, zbyt długi czas bez "papu" może je zabić itp... więc lekko spanikowałem i dodałem drożdże do brzeczki o temperaturze ok 29/30 stopni, zalecana przez producenta jest temp. 25-27. (piwo z Brewkit'a "BANDIt BREW - Tequila & Lime) Czy pomimo moich ewidentnych błędów początkującego,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.