Jump to content

papapioter

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki wielkie, myślałem o czymś tropikalnym, może liczi, może mango, coś w tym stylu.
 2. Hej Zaraz zabieram się za warzenie fruit ipy. Na zacier 5kg pale ale i 1kg pszenicznego. Chmiele 90g Mosaic 100g El dorado 20g Fusion Bardzo proszę o pomoc w nachmieleniu (kiedy dodać jakie chmiele i w jakiej ilości). Zależy mi na umiarkowanej goryczce, owocowym aromacie. Planuję cichą fermentacje z dodatkiem jakiegoś owowcu więc myślałem, że mógłbym też dorzucić jakiegoś chmielu na zimno.
 3. No jakbym miał to by nie było problemu Nie taka średnica
 4. Jeszcze rano pisałem o niskiej pianie a teraz jestem już na etapie montażu blow offa. Bezpośrednio do fermentora chcę włożyć zgiętą rurkę szklaną o długości ok. 40cm ale niestety jedyny wężyk, który pasuje do jej średnicy leżał w szafce z karnistrem benzyny i trochę nią śmierdzi. Wpłynie to jakoś na piwo czy ciśnienie na to nie pozwoli?
 5. Nastawiłem wczoraj RISa i mam kilka pytań. Czy po ok. 18h od zadania drożdży piana wysoka na zaledwie 1cm jest powodem do zaniepokojenia? (czytałem, że wielu osobom wychodzi nawet przez rurkę). Bulga bardzo mocno więc fermentacja ruszyła. Temperatura jest co prawda niska, 18 wewnątrz i 16 na zewnątrz. Tutaj pojawia się pytanie po jakim czasie i czy w ogóle przenosić to do temperatury pokojowej. Drożdże S-04. I ostatnie pytanie, czy warto przelewać na cichą jeśli nie zamierzam dodawać żadnych dodatków? Jeśli nie to czy nie będzie ono zbyt mętne? Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
 • Create New...