Jump to content

ANowak

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

About ANowak

 • Birthday 10/26/2001

Kontakt

 • Imię
  Adam

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Bilcza (koło Kielc)

Recent Profile Visitors

224 profile views
 1. Jako głównie wieczorowego i nocnego użytkownika forum, bardzo ucieszyłby mnie tryb nocny - ciemne tło, biały tekst. Aktualnie bardzo męczące jest przeglądanie forum w nocy, kiedy większość stron mam w trybie nocnym właśnie, a tu bije światło. Być może jest już taka opcja, ale ja jej jeszcze nie widzę? Poza tym archiwum giełdy - przerzucanie rzeczy sprzedanych/już nieodstępnych do osobnego działu, tak aby łatwiej było znaleźć aktywne oferty.
 2. ANowak

  ANowak

 3. Jak na moje to chmiele z 5 min na whirpool bym dał i może nawet trochę ich więcej. Btw czemu gotowanie 90 min?
 4. US-05? Albo jakieś suchary inne co wysoko odfermentowują? Z płynnych to ostatnio robiłem na WLP099 15.5BLG warkę zacieraną w 70°C, zjechały mi do 3BLG (jak nie 2, gaz dodawał niepewność pomiarową). Na S-04 nie ma co liczyć na wysokie odfermnetowanie, próbowałem na nich kiedyś zrobić stouta 18BLG (co prawda 4BLG to była laktoza) i zjadły mi tylko ~60%. Najdalej jak miałem odfermentowane to w piwie 8BLG gdzie zjadły aż do 1.5BLG.
 5. Jest sens zacierać na zimno? Jak bardzo podniosło to wydajność?
 6. Warka #10 - Exoplanetary RISRIS, 25BLG, ??%Zasyp: 6kg - Pale Ale 0.5kg - płatki jęczmienne 0.23kg - jęczmień palony 0.2kg - czekoladowy 0.21kg - Dark Crystal 0.09kg - karmelowy Chmiele i dodatki: Chinook - 95g Galena - 95g East Kent Goldings - 20g Jaśmin - 20g Żurawina suszona - 300g Cukier trzcinowy - 100g (ilości na 20l) Zacieranie: 2 łyżeczki sody oczyszczonej do wody 68°C - 60' (zacieranie 1, połowa pale ale i płatki) 66°C - 70' (zacieranie 2, reszta słodów poza 85g dark crystal i czekoladowego) 78°C - 10' (dodanie pozostałych słodów w momencie startu
 7. W jaki sposób kuchanka zna temperaturę wody w garze? Czy po prostu chodzi o temperaturę gara i stąd wie kiedy przestać grzać? Temperatura zgadza się z odczytami termometru?
 8. 1m. Wiadro i tak stoi najwyżej jak się tylko da. W jakim sensie nacinać złoże? Przejechać przez nie nożem czy jakimś szpikulcem po prostu?
 9. O, dzięki za rady. Przepływ to było może z 1-1.2l/min na samym początku, ale przy poprzednich warkach, bez łuski i z dużą ilością płatków, miewałem przepływ po 100ml/min, więc taki duży to było dla mnie zaskoczenie. Wysładzanie zajęło mi może z 50 min, a wyszło 17l na koniec.
 10. Sam przepływ ma na to większe znaczenie czy bardziej chodzi o samo trzymanie wody w środku? Bo tu mam na myśli sam przepływ, zawsze spływało bardzo powoli, a tutaj miałem bardzo ładny przepływ.
 11. Warka #9 - Epsilon CrucisNew Zealand IPA, 15.5BLG, 6.3%Zasyp: 4kg - Ple Ale Chmiele i dodatki: Kohatu - 50g Wakatu - 50g Nelson Sauvin - 50g Zacieranie:70°C - 70'78°C - 10'Wysładzanie:Wysładzane 11l, do 13BLG w brzeczceChmielenie: Kohatu - 10g 60' Nelson Sauvin - 5g 30' Wakatu - 10g 30' Kohatu - 30g 5' Nelson Sauvin - 30g 5' Wakatu - 10g 5' Kohatu - 10g whirpool Nelson Sauvin - 15g whirpool Wakatu - 30g whirpool Fermentacja: WLP099 Starter (cały) zadany w temperaturze 19°C, przełożone do 4°C temp otoczenia w lodówce na piwo.Butelkowanie:-Błędy:-Uwagi: - Dodatek 1
 12. Mam w domu jakieś 1.5kg KOH. Mogę go użyć zamiast NaOH? To by mi oszczędziło sporo zachodu z zamawianiem NaOH o dużej czystości i zużyłbym w końcu moje niekończące się zasoby KOH.
 13. Dzięki. Myślę, że fajny dodatek, wiadomo czy piwo jakoś wyszło. Nie tylko dla mnie, ale też dla innych, może ktoś będzie chciał kiedyś coś mojego powtórzyć. Raz tego doznałem i mam nadzieję, że więcej nie. Na razie wiedzą w większości, ale mało kto ogarnia co to jest to "NEIPA" i częściej dostaję pytania "a podobne do Harnasia?".
 14. Uznałem, że mój zeszycik z recepturami nie jest wystarczający, żeby zapisywać w nim wszystkie wrażenia z warzenia piwa i całej fermentacji. Postanowiłem nazwać moją działalność piwowarską Browarem Tranzytek. Jest to związane z moją drugą pasją, jaką jest astronomia. Tam, poza odkrywaniem gwiazd, zajmuję się obserwowaniem tranzytów egzoplanet (link do wiki i tutaj do moich obserwacji,jakby ktoś chciał zobaczyć co to takiego). Pierwszy raz kiedy dowiedziałem się o warzeniu piwa w domu, to myślałem, że to pewnie jakiś bardzo skomplikowany proces. Kiedy poznałem co to są piwa kraftowe i rzemieś
 15. Od zadania. Jeśli się wydłuża lag powyżej jednego dnia (miałem tak tylko na imperialnej NEIPIE 20.5BLG), to daję dzień później
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.