Jump to content

Ziarbar

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Ziarbar last won the day on April 18 2020

Ziarbar had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Siema Za jakiś tydzień zamierzam zrobić 10l piwa z ekstraktów z własnym chmieleniem. I tutaj pojawia się problem, ponieważ nie wiem co wybrać czy pszenicę czy może pszenicę z mango. Jeśli zdecyduje się na mango to chciałbym aby wyraźnie było czuć mango oraz aby piwo było dosyć słodkie. A jeśli chodzi o pszenicę to może to być hefeweizen. Poprosiłbym jakieś przepisy na te 10l pszenicy i pszenicy z mango oczywiście z ekstraktów.
 2. Przez pierwsze trzy dni nie było żadnych objawów fermentacji (brak piany, brak bulgotania w rurce). Mam jeszcze jedną sprawę. Mianowicie mam podejrzenie, że fermentacja się jeszcze nie skończyła. Gdy dodałem do zlanego piwa glukozę, powstała gwałtowna reakcja, powstało strasznie dużo piany.
 3. Dzisiaj otworzyłem fermentor. To moje pierwsze piwo, więc nie wiem czy tak ma być, ale czuję zapach jakby kwaskowaty, w smaku również czuć lekki kwas, jednak to w zapachu bardziej przeszkadza. Teraz pojawia się pytanie, czy ten zapach mogę przykryć tym chmieleniem. Czy może z czasem zniknie?
 4. Siema, Zamierzam chmielić na zimno piwo z brewkitu. Minęły trzy tygodnie od zadania drożdży. Chcę to robić bez zlewania na cichą. Ile czasu ma potrwać te chmielenie? Czy po takim czasie warto jeszcze chmielić, nie obawiając się o jakieś problemy?
 5. Siema, 17 dni temu zaczęło fermentować piwo z brewkitu American Golden Ale (21 dni temu dodałem drożdże). 7 dni temu sprawdziłem blg, wynosiło 6. Dzisiaj przymierzałem się do zabutelkowania piwa, jednak po zmierzeniu wyszło 4blg. Po zlaniu 0.5l widać jeszcze bąbelki gazu. Butelkować czy poczekać jeszcze kilka dni? Czy z takim piwem może się coś stać po miesiącu od zadania drożdży? Dodam jeszcze, że czuję dziwny zapach, chyba fermentacji. Zabutelkowałem 0.5l do butelki plastikowej, aby zobaczyć efekty.
 6. Właśnie zajrzałem do fermentora, w którym robię moją pierwszą Warkę. Teraz nie wiem czy to tak ma być jak na zdjęciach, czy to jest infekcja. Moje podejrzenia wzbudził również dziwny zapach, nie wiem czy mi się wydaje, ale przypomina zapach alkoholu( dodam, że po zaciągnięciu się czuć bardzo wyraźnie CO2).
 7. Nie wiem kiedy zaczęło fermentować bo ostatni raz patrzyłem w niedzielę Mogło zacząć fermentację w poniedziałek, a zobaczyłem dopiero w czwartek
 8. Dzięki za pomoc. Przez ten czas gdy czekałem na nowe drożdże brzeczka zaczęła bardzo mocna fermentować. Poprostu potrzebowała trochę więcej czasu na wystartowanie.
 9. Nie sprawdzałem blog, ponieważ nie mam obecnie cukromierza, Mieszkam w okolicach Torunia- Grudziądza
 10. Kompletnie nic nie widać Brak piany oraz pęcherzyków
 11. Nie wiem, ale wydaje mi się że do brewkita dostałem stare drożdże Po 30min uwodnienia było bardzo mało takiej jakby piany
 12. 23° Jeśli naciskam na wieko, woda w rurce bulgocze
 13. Przez te 4 dni brzeczka może się zepsuć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.