Jump to content

kokesz43

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Próbowałem tą moją drugą ipke i zdaje reakcje. Generalnie w porównaniu do poprzedniczki nie ma już tego posmaku trawy, tak więc Equanot nie spaskudzil roboty. W takim razie zostaje tylko jeden podejrzany czyli Admiral z deptany. Być może wina w pakowaniu rzeczywiście, bo oni tam nie pakuja go prozniowo, być może w samym chmielu. Kij wie. Tak czy siak druga wersja jest super 👌
 2. W miarę normalnie, aromat sam w sobie cudny. Robić też wszystko teraz dobrze robię, bo ostatnio robiłem Polską ipa Lubelski na zimno wlecial i luksus wyszło. Wina chmielu raczej tylko nie jestem pewien czy tego na zimno czy do gara coś poszło nie tak. Admiral, Magnat w garze.
 3. Raz mi się zdarzyło, za pierwszym chmieleniem na zimno nowozelandzkiej ipa, że chmielu się trochę przedostalo do butelek i posmak nie był trawiasty, choć lekko wadliwy. Tutaj jestem pewien, że to wina chmielu albo ilości chmielu. Mam jutro do nachmielenia tym samym chmielem kolejną ipa, trochę mocniejsza od poprzedniczki i tutaj już z samymi amerykańskimi chmielami, tylko po tym co odkryłem nie mam pojęcia co robić.
 4. Ktoś z was w ogóle spotkał się z takim trawiastym posmakiem w piwie?
 5. Piwo zrobiłem niedługo będę chmielił na zimno i zlewał tylko kurczę problem mam mały z tą trawiastością. Teraz otworzyłem poprzednią wersję AIPY na spróbowanie, aromat cudny smak tez ok ale taka trawa w gębie potem zostaje. Chmielone było 50g Citra na 20l warkę 5 dni. Wina chmielu? czy może za dużo albo za długo? jak myslisz?
 6. Spoko, ja pierwszy raz będę go używał w zasadzie. Myślę, żeby dać go 50g goryczka (60min) i 50g smak (15min). Chyba zrobię jednak tą warke jeszcze z Citra na zimno a Cascade (5min). Poprzednia taka trochę wydziwiana była, bo Magnat poszedł na goryczke Admiral na smak i trochę na aromat plus na Citra na zimno. Robiłem po trochu z tego co na stanie zostało, teraz kupiłem skład specjalnie pod tą warke. Tutaj bardziej w stylu to planuję zrobić.
 7. Witam. W ten weekend mam zamiar uwarzyc AIPA, warka 20 l. Zasyp: 5kg Weyermann pale ale 1kg Weyermann pilzenski 0,5kg Viking Malt karmelowy 30 Drożdże: gestwa z FM53 Chmiel: Ekuanot 100g Cascade 50g Citra 50g Mógłby mi ktoś rozpisać chmielenie, bo nie jestem pewien. Wiem tyle, że na goryczke chciałbym wrzucić 50 g Ekuanot. Na zimno Cascade czy Citra? Poprzednia warke na zimno Citre dawałem ale nie miałem okazji spróbować jeszcze tego, teraz chciałbym trochę inaczej zrobić, o ile rozwiązanie będzie OK.
 8. jest jakiś wzór na obliczanie tego, szerzej znany?
 9. Aha, nie wiedziałem pierwszy dzień go mam :d w tytym wypadku to ma więcej sensu, dzięki
 10. Odczyt, 9,5 brix nie blg. Źle napisałem. Jedynie to go skalibrowalem na wodzie 20 stopni.
 11. Fermentowane 17-19, potem 19-21 stopni a od 5 dni w 22-23 w pokoju stoi, bo miałem przymierzać się do zlewania. Tylko teraz te ~9,5 blg mnie niepokoi czy granatów z tego sobie nei narobię.
 12. Mam też w fermentorze takiego ciemnego bezstylowca 19 blg na drożdzach fermentis us-05. Zlane na cichą po 2 tyg bez mierzenia blg niestety, teraz refraktometrem mierzone po kolejnych 2,5 tyg na cichej i niecałe 10 blg pokazuje mierzone nowym refraktometrem. Brak oznak fermentacji, nie bulka, nie ma piany resztki drozdzy opadły, coś mogło pójsc tutaj nie tak? Zlewac jakie jest jeśli sie nie zmieni nic?
 13. teraz na kveikach robię warkę zobaczymy co wyjdzie. Wczoraj się połasilem by jednak zlać tego ris-a o którym ostatnio pisałem to on nie miał tej wodnistości ani szampana w ogóle a był fermentowany w identycznych warunkach.
 14. niby wszystko jest ok, nagazowane smak goryczka ale jest inne niż te ze sklepu. Te moje bardziej pije się jak wodę niż jak piwo, przynajmniej te pierwsze, z tym drugim lepiej jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.