Jump to content

primordial

Members
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by primordial

 1. Mimo porządnego mycia też zastanawiałbym się nad infekcją. Może spróbuj wymienić wszystkie wrażliwe części rozlewu (rurka, uszczelki, kranik) - może tam coś się dalej kryje.
 2. ^ na pewno nie będzie bez efektu. Co do innych rzeczy to przede wszystkim te oczywiste: używanie ekstraktu zamiast cukru/"polepszacza" i samodzielne, delikatne dochmielenie brewkitu (nawet przy dark ale).
 3. Ktoś jeszcze testował te ekstrakty? Widzę, że czerwonadynia mocno w nie poszła i jest trochę do wyboru z Poldingroup.
 4. Nie szkaluj Worda - przecież tam też nie ma tylko jednej spacji 😉
 5. Czy Black IPA z jęczmieniem palonym jako jedynym ciemnym dodatkiem to nadal Black IPA?
 6. Oczywiście, że tak. Cydr z gruszek to perry i absolutnie nie potrzebuje żadnych dodatków. Fermentujemy go tak samo jak cydr, a IMHO smakuje nawet lepiej.
 7. Ok, może racja - ja w sumie od razu schodzę do ~50 stopni i dopiero potem zaczyna wolniej tracić temperaturę.
 8. Też warzę na twardej wodzie. Najlepiej na jednej zrób dwie warki po sobie na swojej wodzie i jakiejś butelkowanej. Przekonasz się, że nie ma to dla Ciebie większego znaczenia i nie będziesz bawić się w kupowanie wody. No chyba, że to tylko ja mam takie plebejskie podniebienie 😉
 9. Wystarczy wyciągnąć chmiel i może się chłodzić powoli.
 10. Tak też zamierzałem. Pewnie to wiele nie pomoże, ale orientacyjne BLG początkowe z kalkulatora to ~ 13 BLG.
 11. Tydzień 17-18 stopni (takie okolice pokazywał mój tani, chiński czujnik), potem przestałem zbijać temperaturę i szósty dzień stoi z temperaturą w okolicach 20,5.
 12. Tak, starałem się trzymać okolice 68 stopni. Drożdże S-04, początkowego BLG nie mierzyłem.
 13. Nie, chodzi raczej o coś takiego: https://allegro.pl/oferta/woreczek-do-chmielenia-7769330264 Przepuszcza dużo mniej niż woreczki muślinowe.
 14. Robiłem stouta i dodałem 0,5kg płatków górskich bez kleikowania. odcisnąłem je dość mocno. Na ile to może zaburzyć późniejsze badanie BLG? Po prawie dwóch tygodniach fermentacji spławik pokazał 5BLG. Zostawię jeszcze na tydzień, ale po spróbowaniu podejrzewam, że niewiele tam się zmieni.
 15. Nie sądzę, żeby dodawali tej witaminy C zbyt wiele, bo bez dosładzania już sam sok wyszedłby zbyt kwaśny jak na produkcję dla masowego klienta.
 16. Jasne - sam też tak robię. Tylko to nie rozwiązuje w 100% kwestii braku chłodnicy, bo temperatura będzie nadal zbyt wysoka dla drożdży. Będziesz musiał je zostawić jeszcze np. na noc (najlepiej gdzieś zamknięte w towarzystwie butelek PET ze zmrożoną wodą).
 17. Eterna + trochę WD40 i nie potrzeba żadnych zmian 😉
 18. 4g do brewkitowego lagera (który i tak pewnie jest alem) to dość sporo, ale większość instrukcji jest marna i faktycznie tak poleca. Brewkity popelniłem 6 razy i wydaje mi się, że z wyjątkiem weizena najlepiej dać tam 100-120g cukru na 20l (przy założeniu, ze faktycznie fermentacja na pewno się zakończyła - polecam kupić cukromierz, bo to kończy wszelkie dyskusje 😉 ) .
 19. Na https://piwoszarnia.pl/sklep-internetowy-o-firmie-inf-17.html są dwa numery kontaktowe, możesz spróbować wysłać smsa - zawalili to ich męcz o 22 😛
 20. Btw. sprzedawca faktycznie jest z Olkusza, ale garnki prawdopodobnie przypływają z Azji. Emalia Olkusz od jakiegoś czasu nie istnieje 😉
 21. Beersmith w wersji 2.3.12 (ostatniej?) jest nadal dostępny do pobrania, jeśli znajdziesz klucz to możesz spróbować zainstalować od nowa. http://beersmith.com/beersmith-2-download/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.