Jump to content

primordial

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Svn
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

497 profile views
 1. Jasne - sam też tak robię. Tylko to nie rozwiązuje w 100% kwestii braku chłodnicy, bo temperatura będzie nadal zbyt wysoka dla drożdży. Będziesz musiał je zostawić jeszcze np. na noc (najlepiej gdzieś zamknięte w towarzystwie butelek PET ze zmrożoną wodą).
 2. Eterna + trochę WD40 i nie potrzeba żadnych zmian 😉
 3. 4g do brewkitowego lagera (który i tak pewnie jest alem) to dość sporo, ale większość instrukcji jest marna i faktycznie tak poleca. Brewkity popelniłem 6 razy i wydaje mi się, że z wyjątkiem weizena najlepiej dać tam 100-120g cukru na 20l (przy założeniu, ze faktycznie fermentacja na pewno się zakończyła - polecam kupić cukromierz, bo to kończy wszelkie dyskusje 😉 ) .
 4. Na https://piwoszarnia.pl/sklep-internetowy-o-firmie-inf-17.html są dwa numery kontaktowe, możesz spróbować wysłać smsa - zawalili to ich męcz o 22 😛
 5. Btw. sprzedawca faktycznie jest z Olkusza, ale garnki prawdopodobnie przypływają z Azji. Emalia Olkusz od jakiegoś czasu nie istnieje 😉
 6. Beersmith w wersji 2.3.12 (ostatniej?) jest nadal dostępny do pobrania, jeśli znajdziesz klucz to możesz spróbować zainstalować od nowa. http://beersmith.com/beersmith-2-download/
 7. Granat z takiej 5-litrowej damy sprawdziłby się nawet w warunkach bojowych 😉
 8. Mogę się mylić, ale to jest właśnie ten moment w którym powinieneś nauczyć się wyszukiwać informacji i dokonywać krytycznej analizy źródeł, a nie liczyć na to, że ktoś zrobi to za Ciebie - na tym polegają studia.
 9. Czy czysta to też proszek z kapsułek? Np. takich https://www.colfarm.pl/pl/produkty/max-vita-c-1000#composition? Czy może producenci muszą podawać tylko substancję czynną, a wypełniacze pomijają? Wiadomo, że niby lepiej kupić w proszku, ale w proszku jest pakowana po minimum 250g, a jak raz na jakiś czas trzeba zużyć 3-4g to to przestaje mieć sens.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.