Jump to content

pyrboj

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zobacz ogłosznie Garnek 100l + chłodnica 3/4 15 METRÓW Do sprzedania zestaw do warzenia dużych warek. Chłodnica w ~marcu, schłodziła 30l warkę z 100 stopni do 25 stopni w 11 minut. Nie wiem jaka temperatura wody w kranie, ile wody zeszło, warka ~90l(na równo z rantem) w 1h 10 min początkiem lipca. Przebieg dosłownie 3 warki. Porwałem się z kolegą na dużą produkcje, kolega wyjechał, a ja sam nie mam potrzeby się bujać z takim garem. Całość kosztowała mnie gar 460, chłodnica 270. Chce za całość 600 bez negocjacji. Osobno cena do ustalenia. Lokalizacja : Jarosław, Podkarpackie Ogłaszający pyrboj Data 12.09.2020 Cena 600,00 zł Kategoria Sprzęt
 2. Time Left: 3 days and 21 hours

  • FOR SALE
  • USED

  Do sprzedania zestaw do warzenia dużych warek. Chłodnica w ~marcu, schłodziła 30l warkę z 100 stopni do 25 stopni w 11 minut. Nie wiem jaka temperatura wody w kranie, ile wody zeszło, warka ~90l(na równo z rantem) w 1h 10 min początkiem lipca. Przebieg dosłownie 3 warki. Porwałem się z kolegą na dużą produkcje, kolega wyjechał, a ja sam nie mam potrzeby się bujać z takim garem. Całość kosztowała mnie gar 460, chłodnica 270. Chce za całość 600 bez negocjacji. Osobno cena do ustalenia.

  600.00 PLN

 3. Dzięki za informacje, tak myślałem że spirytusem można się podratować. Resztę środków sobie zamówię i będzie git Temat do zamknięcia.
 4. Cześć, z racji panującego koronawirusa i wszelakiej obecności środków do dezynfekcji mam pytanie. Czy środki na bazie etanolu 70% (płyn z orlenu i podobne) można stosować do szybkiej dezynfekcji kranika do pobrania próbki, lub do neutralizacji fermentora po odkażaniu go NaOH? Czy do neutralizacji NaOH muszę mieć konkretny środek, który jest kwasem np. desprej? (był temat że można nie neutralizować, ale wole to zrobić) Proszę bez bluzgania. Pozdrawiam
 5. Takie coś jak na załączonych zdjęciach? Twój palnik wyglądał tak jak ten czy był bardziej z "dziurkami" Miałeś taki, czyli zmieniłeś na taboret lub inny sposób grzania? To się nie sprawdzało, czy jakiś inny powód zmiany był? piecyk 3 film.mp4
 6. Wykorzystałeś regulację płomienia tą co była w piecyku, czy dorabiałeś jakoś inaczej? Bo piecyki mają tak jakby 2 regulacje, jedna od włączania, druga to regulacja ilości gazu. Jak to u siebie zrobiłeś?
 7. Szanowni koledzy, ostatnio wpadłem na pomysł przerobienia kuchenki gazowej tak, aby palniki były na tyle b lisko, aby garnek 40cm był grzany przez nie wszystkie. Kuchenka na płytce posiadała moc 7,7kW. Garnek na zdjęciu ma 40L, 42cm średnica. Podgrzewałem ~34L brzeczki od temperatury ~50°C do 100°C w 32 minut. (1,56°C/1min). Ponieważ zamierzam zwiększyć garnek na 100L zastanawiam się czy ten mój taboret da radę podgrzać to w miarę normalnym tempie(zastosuję wtedy ocieplenie garnka jak dla kominków). Mam także w garażu 2 piecyki gazowe, i pomysł na wyciągnięcie z nich palnika i zrobienia z niego taboretu, jednak zastanawiam się czy moc (około 20kW) nie będzie problematyczna do ustawienia. Widział lub słyszał ktoś, gdzieś o takim sprzęcie? Szukałem na internecie i nie znalazłem takich projektów. Mam czas, możliwości, chęci, i przede wszystkim gaz ziemny do którego mogę się podpiąć, więc proszę z góry o nie komentowanie w stylu "kup gotowca", bo krafta w sklepie też mogę kupić Proszę o szczere opinię co do mojego projektu, oraz przemyślenia odnośnie taboretu z piecyka gazowego. Nie robiłem zdjęć po kolei co robiłem, ponieważ każdy kuchenka ma trochę inne rozwiązanie instalacji, a takie rzeczy jak stojak, blacha, ruszt to widać co gdzie i jak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.