Jump to content

pyrboj

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No zamierzam spróbować, bo na jedno posiedzenie to zawsze 5l schodzi minimum. W damie zakrętka jest taka jak w PET-ach więc myślę że powinno być szczelne. Zastanawiam się czy cukier do refermentacji dać tak jak dla butelki czyli 3-4g/L czy dać mniej?
 2. Cześć, czy butelkował ktoś piwo w 5-cio lub 3 litrowych damach z zakrętką plastikową? Czy szkło, zakrętka wytrzyma nagazowanie się piwa? Czy cukru dodajemy g/L tyle ile do butelkowania tradycyjnego?
 3. Dzięki za informacje, tak myślałem że spirytusem można się podratować. Resztę środków sobie zamówię i będzie git Temat do zamknięcia.
 4. Cześć, z racji panującego koronawirusa i wszelakiej obecności środków do dezynfekcji mam pytanie. Czy środki na bazie etanolu 70% (płyn z orlenu i podobne) można stosować do szybkiej dezynfekcji kranika do pobrania próbki, lub do neutralizacji fermentora po odkażaniu go NaOH? Czy do neutralizacji NaOH muszę mieć konkretny środek, który jest kwasem np. desprej? (był temat że można nie neutralizować, ale wole to zrobić) Proszę bez bluzgania. Pozdrawiam
 5. Takie coś jak na załączonych zdjęciach? Twój palnik wyglądał tak jak ten czy był bardziej z "dziurkami" Miałeś taki, czyli zmieniłeś na taboret lub inny sposób grzania? To się nie sprawdzało, czy jakiś inny powód zmiany był? piecyk 3 film.mp4
 6. Wykorzystałeś regulację płomienia tą co była w piecyku, czy dorabiałeś jakoś inaczej? Bo piecyki mają tak jakby 2 regulacje, jedna od włączania, druga to regulacja ilości gazu. Jak to u siebie zrobiłeś?
 7. Szanowni koledzy, ostatnio wpadłem na pomysł przerobienia kuchenki gazowej tak, aby palniki były na tyle b lisko, aby garnek 40cm był grzany przez nie wszystkie. Kuchenka na płytce posiadała moc 7,7kW. Garnek na zdjęciu ma 40L, 42cm średnica. Podgrzewałem ~34L brzeczki od temperatury ~50°C do 100°C w 32 minut. (1,56°C/1min). Ponieważ zamierzam zwiększyć garnek na 100L zastanawiam się czy ten mój taboret da radę podgrzać to w miarę normalnym tempie(zastosuję wtedy ocieplenie garnka jak dla kominków). Mam także w garażu 2 piecyki gazowe, i pomysł na wyciągnięcie z nich
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.