Jump to content

wrzoniu1981

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to już głupi jestem, bo mi jeden znajomy mówił żeby po dniach temp podnieść
 2. Właśnie to robię 😉, po 7 dniach podnieść mu temp. do jakiś 14°C ?
 3. W piątek wieczorem koło 22 zadane w sobotę koło południa sprawdzałem to już pracowały.
 4. Drożdże ruszyły, tylko obawiam się że za mały starter na te 18l piwa
 5. Witam, potrzebuję pilnej porady bo jeszcze za doświadczony nie jestem. Otóż w piątek uwarzyłem Český Ležák 12blg, dodałem starter ok 2l z FM30, i tak teraz się powoli uświadamiam że może być za mały, dzisiaj kurier przywiózł mi kolejną fiolkę FM30 czy mogę ją dodać bezpośrednio do piwa? Starteru już nie zrobię bo nie mam z czego?
 6. Ja akurat żadnej siatki na dno nie kładłem, kocioł też mam ocieplony. A co z tym blg po gotowaniu ?
 7. Witam, po raz pierwszy warzyłem w kotle zaciernym Klarstien 30l. Nie wiem czy mi wszystko poszło jak trzeba, ale opiszę moją dzisiejszą „przygodę”. Na pewno narobiłem mnóstwo błędów, więc jak coś możecie mnie „zhejtować”, albo doradzić , może się czegoś w końcu nauczę. Zestaw piwa na 10l Christmas Ale 16,8Blg Warzenie: 1. I tu pierwsze zaskoczenie nalałem 8l wody jak w recepturze i nawet mi dna sita woda nie sięgała, dolałem do 12l było ok, słody przykryło. 2. Miałem założoną siatkę od znanego chyba wszystkim Pana, siatka ok, ale zanim mi to wszystko zleciało to trochę czasu up
 8. Witam, mam problem bo zakupiłem zestaw na 10l, nalałem 8l wody tak jak w przepisie i ledwo mi dolnego sita łapie. Co robić ?
 9. Witam, mam pytanie czy po cold crash-u można piwo od razu butelkować, czy poczekać aż się ogrzeje, jeśli tak to mniej więcej jaka temp? Chmielić na zimno przed czy po cold crash-u bo różnie ludzie zelacają. Moje piwo to milkshake ipa z mago. Dziękuję za odpowiedź.
 10. Siena to wystarcza że podłącze lodówkę do sterownika inkbird itc-308 i to wszystko ? Żadnych dodatkowych urządzeń typu pas grzewczy czy kabel grzewczy ?
 11. Witam, mam lodówkę do której swobodnie mieści się fermentor. Moje pytanie jest takie, czy jest możliwość żeby przerobić ją tak aby można było ustawiać żądaną temperaturę np. 18st.?
 12. Pomysł polega na zagotowaniu i dodaniu chmieli jak wyżej pisałem
 13. Teraz chce fermentować na drożdżach Gozdawa German Lager W35 w pomieszczeniu gdzie jest ok 10°C, na Wb 06 było w 22°C
 14. drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.