Jump to content

wrzoniu1981

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, mam pytanie czy po cold crash-u można piwo od razu butelkować, czy poczekać aż się ogrzeje, jeśli tak to mniej więcej jaka temp? Chmielić na zimno przed czy po cold crash-u bo różnie ludzie zelacają. Moje piwo to milkshake ipa z mago. Dziękuję za odpowiedź.
 2. Siena to wystarcza że podłącze lodówkę do sterownika inkbird itc-308 i to wszystko ? Żadnych dodatkowych urządzeń typu pas grzewczy czy kabel grzewczy ?
 3. Witam, mam lodówkę do której swobodnie mieści się fermentor. Moje pytanie jest takie, czy jest możliwość żeby przerobić ją tak aby można było ustawiać żądaną temperaturę np. 18st.?
 4. Pomysł polega na zagotowaniu i dodaniu chmieli jak wyżej pisałem
 5. a jak Pan się zapatruje na mój pomysł ?
 6. Teraz chce fermentować na drożdżach Gozdawa German Lager W35 w pomieszczeniu gdzie jest ok 10°C, na Wb 06 było w 22°C
 7. drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C drożdże były wb 06, mam pomieszczenie gdzie temp. jest ok. 10°C
 8. Witam, uwarzyłem piwo pszeniczne cytrusowe z ekstraktów i coś chyba poszło nie tak, bo po łyku jest wyczuwalny alkohol i dziwny smak (tragiczny nie jest, ale nie taki powinien być). Mam plan żeby to zagotować i pogotować z 15 min, zostało mi chmielu Premiant, Sazz i Mandarina Bavaria. Na nowo bym to nachmielił, został mi jeszcze zamiennik cukru do brewkitu i do tego drożdże dolnej fermentacji. Będzie coś z tego ?
 9. Witam, w sobotę uwarzyłem milk stout z pomarańczą. Dzisiaj rano na powierzchni pokazała się czarna "plama" jak na zdjęciach. Drożdże US 05. Czy to infekcja ? Przepraszam za jakość zdj, nie podnoszę pokrywy.
 10. Witam, fermentowało w temp. ok. 21°C, blg początkowego nie mierzyłem (za bardzo się na tym nie znam), dzisiaj sprawdzałem i na refraktometrze pokazuje 6 brix, w smaku nie potrafię tego opisać niby nie złe, ale bez szału. No i trochę "szmernęło" mi w głowie 😉. A i planuję jeszcze przed rozlewem dorzucić skórki słodkiej pomarańczy.
 11. Witam, jest trochę mało zorientowany, uwarzyłem piwo pszeniczne z ekstraktów, zadane drożdże Safbrew WB-06 po 3 dniach przestało bulgotać. Czy to nie za krótko ? Po 8 dniach zlałem na cichą. Teraz proszę o pomoc czy wszystko jest ok lub ewentualnie co dalej robić ?
 12. Drożdże dolnej fermentacji Gozdawa Czech Pilsner
 13. Obecnie mam czeskiego pilsa w pomieszczeniu gdzie temp. jest ok 15°C
 14. Witam, jestem początkujący. Chciałbym uwarzyć coś takiego: mam chmiele Premiant i Żatecki (Saaz), planuje dokupić ekstrakt słodowy jasny lub ciemny albo bursztynowy (który doradzacie) i do tego dodać skórki słodkiej pomarańczy. Jak myślicie, będzie coś z tego ? I który lepiej ekstrakt dodać ciemny czy bursztynowy ? A i jakie drożdże lepiej dolnej czy górnej?
×
×
 • Create New...