Jump to content

Levittoux

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  6

Recent Profile Visitors

71 profile views
 1. Często puszki z brewkitem stoją na zwykłej półce w sklepie, a że drożdże od nich są pod pokrywką to w dosyć kiepskich warunkach się znajdują. Jak wygląda powierzchnia brzeczki w pojemniku? widać jakieś pęcherzyki gazu na niej? pianka taka lekka? może bardzo powoli ale coś zaczyna ruszać?
 2. To i ja się przyłączę do dywagacji Może zostały drożdże dodane do zbyt gorącej brzeczki i tym samym zabite. @Ziarbar mierzyłeś temperaturę przed zadaniem? Jaka była?
 3. Pytanie nie do mnie , ale że też zamawiałem więc się podzielę. Mam nadzieję dostać: Galena, Glacier, Comet, Cascade, Hallertau Tradition Marynke i Lubelski. Trochę dużo tego zamówiłem, ale opierając się na doświadczeniach poprzedników na tym forum, uznałem iż pewnie połowy z nich zabraknie z racji popytu. EDIT: korzystając z okazji, czy ma ktoś jakieś przecieki jak tam w Puławach? Można się w tym roku spodziewać wcześniejszych wysyłek? ( z racji pogody) czy późniejszych? ( z racji epidemii )
 4. Ok, dziękuję bardzo. Trochę mnie to uspokoiło
 5. Chodziło mi, że po skończonej fermentacji piwo będzie dalej nad osadem drożdżowym przez 2-3 tygodnie miesiąc fermentacji ---> 2,3 tyg nad drożdżami
 6. Podłącze się do tematu. Jak długo wg Państwa można trzymać piwo nad drożdżami po zakończeniu fermentacji? Niestety musiałem wyjechać , a Porter sobie stoi. Obawiam się mocnych drożdżowych posmaków w późniejszym już gotowym piwie. Przewiduję koniec fermentacji za tydzień, max za dwa bazując na wcześniejszych doświadczeniach. Oznacza to, że piwo przeleży 2 tygodnie do 3 nad drożdżami. Mieliście może podobne przypadki? Niby nic z tym i tak nie zrobię, więc dowiem się niestety efektu tak czy siak. Jednak bardzo zżera mnie ciekawość i stąd moje pytanie o zdanie bardziej doświadczonych :)
 7. Chciałbym dodać płatków jęczmiennych do kotła w celu uwarzenia pilsa. Nie jestem jednak pewien ile ich wrzucić i których. Znalazłem różne informacje, łącznie z tym , że owsiane potrafią zniszczyć pianę. Chciałbym uzyskać lekką gładkość piwa i poprawić jego pienistość. Ile Państwo byście proponowali % ich dać do zasypu? Myślałem o 3% jęczmiennych jednak obawiam się , że może to być zbyt mało. z drugiej strony nie chcę by piwko było zbyt "zbożowe" w smaku. Czy może jednak mimo wszystko pokusić się o owsiane?
×
×
 • Create New...