Jump to content

Adinor

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nic nie zmieniałem, mierzyłem pomiar BLG 2 dni przed rozlewem i w dniu rozlewu, było tyle samo. Jedyna zmiana jaką zacząłem stosować to fermentacja w komórce lokatorskiej, w której była stała temperatura latem ( ~18C ). Myślałem, że pierwsze piwo spieprzyłem przez problem ze zbyt dużą temperaturą zacierania, którą musiałem zbić zimną wodą ale przy drugiej warce poszło wszystko zgodnie ze sztuką a efekt jest podobny.
 2. Tak, to są te wartości z prawej. Dziwi mnie trochę to, że wcześniej również robiłem mocno chmielone piwa ( w tym DDH IPA ) i takiego problemu nie było.
 3. Charakterystyka wody: W poprzedniej warce były NZ chmiele ( Galaxy, WAI-ITI, Motueka) + Citra.
 4. Brak modyfikacji. Woda z Poznańskich wodociągów.
 5. Cold crash w 5C przez ~24h, następnie przelanie do pojemnika rozlewczego przez hopspider z nałożoną siatką nylonową. Ogólnie piwo klarowne.
 6. Cześć, Od dwóch warek mam problem z dziwną gorzkością ( niekoniecznie goryczą ) piwa. Ostatnie piwo z tym problemem to IPA z takim chmieleniem: Chmielenie: Użyto do Nazwa Ilość Czas Gotowanie Mosaic 40 g Ostatnie 5 min Whirlpool Centennial 40 g 15 min 80C Whirlpool Cascade 50 g 15 min 80C Burzliwa Ekuanot 40g 24h od rozpoczęcia fermentacji burzliwej Burzliwa Enigma 40g Na zakończenie fermentacji burzliwej ( ~7 dzień )
 7. Zmierzyłem BLG, faktycznie dalej jest 7. Co może być powodem powstania piany i bulkania w takim razie przez ostatnie 6 dni?
 8. Faktycznie napisałem nazwę zestawu a nie samego piwa Jest to IPA, skład ze strony: Składniki: Pale Ale - 6kg Monachijski 1,7kg Pszeniczny - 0,8kg Karmelowy 30 - 0,2kg Chmiel Warrior 40g Chmiel Cascade 40g Chmiel Eureka! 60g Chmiel Sorachi Ace 40g Chmiel Amarillo 35g Chmiel Centennial 80g Chmiel Ekuanot 70g Dzisiaj zrobię pomiar BLG, za 2 dni znowu, jak będzie to samo to cold crush i rozlewanie, pewnie niedziela.
 9. Cześć, U mnie taka sytuacja, robiłem pierwszą warkę - fermentacja burzliwa 15 dni ( pierwsze sprawdzenie BLG po 12 i później 15-go dnia, w obu pomiarach wyszło mi 7 BLG ). Po rozlaniu na cichą i dodaniu chmielu (70g Ekuanot + 40g Centennial ) według przepisu popełniłem (mały?) błąd i zamieszałem łyżką w fermentorze żeby rozprowadzić lepiej chmiel. Nie wydaje mi się abym jakoś znacznie napowietrzył brzeczkę, ale po kilku/kilkunastu godzinach od przelania zauważyłem, że powstała piana na powierzchni. Wyglądało to tak jakby ruszyły drożdże ponownie. Piana utrzymywała się do
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.