Jump to content

MArpie

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. DZiękuje Wszystkim pomocnym. Ruszyło - "bulka" aż miło...:)
 2. Niestety nie chłodziłem. Nie przypuszczałem że to ma wpływ na smak piwa..... Jeśli zabiło drożdże to może i lepiej - zadam nowe w niższej temperaturze. Czy to będzie miało jakiś wpływ na jakość piwa?
 3. Pokrywa dociśnięta, Rurka nie "bulka" Na powierzchni nic się nie dziej. Chłodzone w wannie.
 4. Witam, w dniu wczorajszym warzyłem moją drugą warkę ze słodów. Po zadaniu drożdży wczoraj około godziny 22 do teraz cisza... troszkę się martwi ponieważ , zawsze do tej pory startowała fermentacja bardzo szybko. Drożdże US WEST COAST M44 Mangrove Jack's, moczone przed zadaniem w tem. 25C. Piwo to West Coast IPA 14°BLG. NIe wiem czy nie popełniłem błędu i zadałem w zbyt wysokiej temp. było już późno jak sprawdzałem temperaturę brzeczki to wychodziło 27C. Pytanie w związku z tym: CZy jeszcze zaczekać? CZy zadać już teraz S05 - takie mam? CZy drożdże można przedawkować, jeśli tak to jaki to ma wpływ na cały proces i poźniejszy smak... CZy brzeczka może sobie stać bez pracy z drożdżami? Jeśli tak to ile? Piszę w tym wątku ponieważ dotyczy to, aktualnej i pilnej sytuacji. Z góry dziękuje za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam Mariusz.
 5. Mam na imię Mariusz, pochodzę z okolić Dąbrowy Górniczej. Jak do tej pory, popełniłem 4 warki z brewkitów; z czego jedna wylądowała w kanalizacji. Na dzień dzisiejszy pierwsza z "ziarna" fermentuje, zobaczymy co z tego wyjdzie. Obawiam się że nie wiele. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego zacnego forum.
×
×
 • Create New...