Jump to content

Eprom

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy to normalne że drożdże przykleiły się do ścianki? We wcześniejszych piwach tego nie miałem
 2. Zauważyłem że coś z tym piwem chyba nie tak z tyłu na brzegu fermentora coś osiadło, wygląda jakby jakieś resztki słodu, tylko dlaczego na ściance.
 3. Według receptury miało być 1 tydzień burzliwa w temp 15-20st i później cicha 2 tygodnie w temp 10-15 st.C Chmielenia na zimno nie miało być
 4. Według receptury po 1 tygodniu miałem zlać na cichą, 18 st to była temp fermentacji. Zasyp i chmiel był następujący: słód Pale Ale Strzegom - 5,5 kg słód karmelowy 150 - 0,5 kg chmiel Premiant (CZ) - 50 g chmiel Saaz (Zatecky) (CZ) - 50 g I jeszcze jedno, na drugi dzień po zadaniu drożdzy, poza pianą widziałem jak drobinki chodziły intensywnie w tej brzeczce, jakby ktoś mieszał tym piwem, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Początkowe blg było 15, teraz zmierzyłem i jest 4
 5. Ja ok 2 tygodnie temu uwarzyłem czeską ipę i zadałem drożdże Gozdawa PAY7 do brzeczki o temp 18 st C, napowietrzyłem przelewając i przez ok 3 dni była na powierzchni gęsta biała piana i i pokrywka była wybrzuszona ale nic nie bulkało, po ok 5 dniach piana opadła i pokrywka też, cały czas temperatura 17-18 st C. Co teraz powinienem zrobić, zlewać na cichą?
 6. Witam, uwarzyłem dzisiaj na słodzie pilzneńskim, brzeczka schłodzona do 25 st C i chcę zadać drożdże kveik, to pierwsze moje drożdże płynne. Wyjąłem fiolkę pół godziny temu z lodówki, jeszcze chcę poczekać z pół h i wlać bezpośrednio do brzeczki, czy tak będzie dobrze ?
 7. Faktycznie, dobrze chłodząc piwo i przelewając przez gęste sitko jest ok. Juz same chlodzenie powoduje opadniecie fusów na dno.
 8. Otworzyłem dzisiaj 2 butelki schłodzonego od wczoraj w lodówce i nie wystrzelają jak szampany, natomiast po otwarciu jak chwilę stoii w butelce to pomalutku tworzy się szum i w wolnym tempie unosi. Po przelaniu przez woreczek do kufelka bardzo dobre, zapach szczególnie. Czuć drobinki drapiącego chmielu, za duże oczka ma ten woreczek. Bardzo chciałbym uratować te piwo ale boję się że zlewając ponownie do fermentora i filtrując może jakaś infekcja wejść.
 9. Wrzuciłem 2 butelki do lodówki na schłodzenie, jutro sprawdzę różnicę otwierając zimne. Wiem ze zrobiłem błąd wrzucając granulat chmielu bezpośrednio do brzeczki, pozniej dopiero doczytałem że do chmielenia na zimno są specjalne siteczka.
 10. Przed chwilą jeszcze sprawdziłem 120g na 20l piwa faktycznie to wychodzi 3g na butelkę, ale to tak dałem nie 6g
 11. Tak myślałem, ze to pewnie te chmieliny, co do glukozy w przepisie mialem 6g na butelke, ale dałem trochę mniej.
 12. Robilem piwko singel hoop citra, piwko chodziło 2 tygodnie w temp 22stopnie i ostatni tydzien w 24 stopniach z chmieleniem na zimno. Niestety nie mialem innych warunków temperaturowych. Przez ostatnie 3 dni blg sie nie zmieniało więc zlalem do butelek. Chmielenie na zimno niestety bez żadnych woreczków, więc pływają chmieliny. Piwo w butelkach już tydzień w temp 25stopni, otwieram dzisiaj z ciekawosci butelkę do spróbowania i fontanna po sam sufit. Otworzyłem drugą ale już nad zlewem i to samo. Co robić, czy to wina temperatury? Glukozy dawałem w proporcji 5g na butelkę
 13. A dlaczego, bo juz mialem w weekend tak robić, kupilem słód pizneński, chmiele martynka i lubuski i drożdże kveik.
 14. Znalazlem fm53 i zamówiłem, a ten lallemand to nie są drożdże piekarskie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.