Jump to content

Eprom

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te drożdże to mogę zadać do drugiego piwka jakbym warzył w tym czasie? Dodaje się je bezpośrednio do schłodzonej brzeczki, czy trzeba je jakoś przygotować?
 2. Witam, moje pierwsze polskie pale ale z samych słodów i chmielu zlalem dzisiaj na cichą bo już nic nie bulgotało od dwóch dni a balingomierz mi pękł wiec nie mialem jak zmierzyć. Podczas zlewania troszkę mi się spełniło, jaki to moze mieć wpływ na piwko? I drugie pytanie co robić z tymi drożdżami z brzeczki, czy da sie je jeszcze wykorzystać?
 3. Eprom

  Eprom

  Czyli rozumiem, że najwazniejsze szybkie chłodzenie ze 100C do powiedzmy 70C, później można wolniej i szybko od 40c do ok 20C
 4. Eprom

  Eprom

  Pytanie jeszcze o te chłodzenie, gdyż piszą że należy szybko schłodzić, a jakie ma to znaczenie dla piwa gdy chłodzenie będzie trwało godzinę czy 3 godziny?
 5. Eprom

  Eprom

  Myślałem że tutaj czas byl wazny, w przepisie było napisane schlodzic szybko do temp 18- 22st, coś mi się pomyliło i schlodzilem do 25, a te chłodzenie trwało ponad godzinę gdyż nie mam jeszcze chłodnicy i z pośpiechu drożdże zadałem do 25 zamiast 22.
 6. Eprom

  Eprom

  To teraz pytanie, czy jak nie ruszy to dawać nowe drożdże, czy 25stC mogło je ubić?
 7. Eprom

  Eprom

  Początkowe blg wyszło 14
 8. Eprom

  Eprom

  Zastawilem pierwsze piwko z zacieraniem. Tylko te temperatury trochę ciężko było utrzymać, miało być 30 min 62 st C to przez 10 minut udało mi się to utrzymac później temp była ok 64stC, podobnie było przy 72, wahało mi sie od 70 do 74. Czy będzie to miało wpływ na piwko? Druga sprawa to drożdże us-05 zadałem do brzeczki o temp 25st C, czy nie za wysoko? Brzeczka teraz postawiona w piwnicy o temp 14stC. No i tej brzeczki wyszło mi 16l A miało byc 20l, tak mi chyba wyparowało.
 9. Eprom

  Eprom

  Jeszcze mam pytanie co do ilości, przepis mam na 23l piwa, jakbym chciał zrobić połowę to rozumiem że stosuje połowę tych składników A czasy gotowania bez zmian ?
 10. Eprom

  Eprom

  Zamawiam śrutowane słody. Temperatury jakie mogę zapewnić: w piwniczce mam 14st C, lecz duża wilgotność, ale chyba to nie przeszkadza? na strychu mam 12st C, w pokojach 20st C i 22st C. Co do chmielu to mogę zamówić więcej, jak jest taka potrzeba, czyli na aromat dać z 70gram?
 11. Eprom

  Eprom

  Pierwsze piwko już wypite, Niestety ostatnie butelki miały smrodek siarkowodoru ale po przelaniu do butelek nie było czuć. Drugie piwko coopers z samych ekstraktów słodowych dopiero 2 tyg po zabutelkowaniu już 10 butelek ubyło, ale w smaku dużo lepsze, a nawet bardzo mi smakuje. Teraz pora na trzecie, i chciałbym już zrobic z zacieraniem. Zamawiam słód pilzneński 4kg, słód karmelowy 300gram, chmiel marynka 35g i chmiel lubelski 40g. Czy drożdże us-05 będą do tego dobre, czy jakiś skład w tym zmienić? To będzie moje pierwsze piwo z zacieraniem.
 12. Temperatura brzeczka wynosi 23C, natomiast otoczenia 20, czyli brzeczka podczas fermentacji rozumiem, że się grzeje? jak schłodzę pomieszczenie to rozumiem, że i brzeczka trochę ochłonie
 13. Witam, wczoraj zlałem brzeczkę do fermatora i dzisiaj zauważyłem strasznie burzliwą fermentację, co 5 sekund bulgocze, czy tak ma być, poprzednie piwko bulgotało raz na 15 sekund. Podaje kawałek nagrania z tej fermentacji.
 14. Eprom

  Eprom

  Zamierzam zamówić kolejnego brewkita tym razem z ekstraktem słodowym, będę robił tym razem z cichą, czy Coopers będzie dobrym wyborem i do tego drożdże us-05 ?
 15. Eprom

  Eprom

  Piwo zlane do butelek tydzień temu, stoi w temp 21st C, dzisiaj otworzyłem jedno spróbować i słabo trochę zagazowane ale może dlatego że za krótko stoi, brak szumu przy nalewaniu do szklanki i czuć delikatny posmak drożdży, co może być tego przyczyną?
×
×
 • Create New...