Jump to content

Leon11

Members
 • Posts

  32
 • Joined

 • Last visited

About Leon11

 • Birthday 11/17/1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Leon Browar
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  20

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Leon11's Achievements

 1. Dzięki za porady, ostatecznie po dłubaniu i sprawdzaniu udało mi się wymienić uszczelkę, która jest nad głowicą. Pozdrawiam.
 2. Leon11

  Hkoening BW1880

  Próbowałem najpierw na wodzie celem sprawdzenia, i po założeniu naboju gaz uciekał, dopiero trzeci nabój po dokręceniu śrubokrętem spowodował, że woda zaczęła lecieć. Potem nalałem piwo z butelek ponieważ miało na dole sporo osadu i chciałem przetestować sprzęt. Dopiero w tym tygodniu będę wlewał do kegów nowe piwko i prowadził refermentację.
 3. Leon11

  Hkoening BW1880

  Witam. Kupiłem sobie egzemplarz takiego cudeńka Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś??? i mam pytanie może ktoś z was się tym bawił. Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem, że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h Co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś???
 4. Nigdy nie wiem jak to sie pisze to może po polsku schłodzenie do 4-5 stopni 😁 To piwo jest bardzo dobre nawet szkoda mi tej butelki otwierać bo jeszcze niedogazowane. Brzeczka była fajna jak próbowałem. Ale takiej butelki z farfoclami nikomu nie dam na spróbowanie. A jak dozować tą żelatyne rozpuścić i dodać?
 5. tak to wygląda w butelce, wieczorem pewnie otworze z jedno to dodam, butelkowane 4 dni temu
 6. Witam! Mam problem z moją White Ipa To już moja 3 warka z tego przepisu i przy pierwszej było wszystko ok wyszło świetne piwko. Ale poprzednia i obecna mają wadę polegającą na pojawieniu się białych grudek, kłaczków podczas nagazowywania. W samej brzeczce ich nie było. Grudki nie są wyczuwalne podczas picia natomiast widać je co nie jest zbyt fajne. Myślałem że to może skrobia przy poprzedniej warce ale teraz robiłem próbę jodową i wszystko było ok. W piwie jest mielona kolendra i tak myśle, że może to bo była dość drobno zmielona w młynku. Przepis Pilzneński 3kg Pszeniczny 3kg Wiedeński 0,5kg Melanoidowy 0,2 kg Płatki ryżowe 0,4 Płatki jęczmienne 0,4 kg Zakwaszający 0,2 kg Przyprawy: Kolendra zmielona 10g Curacao - 15g Skórka słodkiej pomarańczy 20g Wszystko na 10m gotowania Zacieranie 67st - 60' 72st - 72' 78st - 78 Chmielenie Simcoe - 30 g - 60' Citra 60g - 20' Cascade 30g 5' Cascade 30g Whirpool Na zimno Citra Cascade i Amarillo po 30g Chmielenie 4dni w temp 4-5 st Drożdże US - 05 Mam dwie różnice pomiędzy pierwszą udaną warką bez farfocli i ostatnimi dwiema 1.Wcześniej zacierałwm w garnku na gazie a teraz w kotle royal catering 2. Dla pierwszej warki nie robiłem cold crusha OD RAZU POWIEM że to na pewno nie są chmieliny bo filtruje prze bazooke, worek muślinowy i hop stoper przy zlewaniu. Nie mam tego problemu w innych ipach mocno chmielonych na zimno. Proszę o diagnoze Pozdrawiam
 7. Raczej mogę dobrze kontrolować, mam lodówkę ze sterownikiem Rt - 4C, także start 12 - 13 stopni (temp otoczenia) a potem obserwacja i podnoszenie co 2 - 3 dni o 1 st do 18 - 19. Brzeczkę wychłodzę do ok 17 st przed zadaniem drożdży. Jest ok?
 8. Po uwzględnieni uwag mam coś takiego: Warka na 20 l Pale Ale - 7,3 kg Wiedeński - 1 kg Carapils - 0,4 kg Płatki pszeniczne błyskawiczne - 0,2 kg Płatki jęczmienne - 0,4 kg Zacieranie 65 - 60 min 72 - 15 min 77 - 5 min Warzę w kotle royal catering i wydajność zakładam na 65% Chmielenie (i tu troszkę czyszczenie magazynu) Warrior. 30 g - 60m Chinook. 15 g - 60 m Chinook. 15g - 20 m Zythos 30g - 20m Sorchi Ace 60g - 20m Whirpool Citra 60g Amarillo 30g Cashmere. 30g Na zimno Cashmere 60g 4 dni Drożdże US - 05 gęstwa tygodniowa Proszę o rady i pozdrawiam Teraz pewnie bardziej w stylu wyjdzie 😁
 9. 18 Blg, 90 IBU, czyli i tak bez karmeli będzie miało słodową podstawę? nie warzyłem jeszcze takich mocarzy i boje się że jak wyjdzie wytrawne bardzo to będzie sam alkohol czuć
 10. Witam! Mam zamiar popełnić Imperial IPA i takie coś sobie stworzyłem: Warka na 20 l Pale Ale - 6 kg Wiedeński - 1 kg Melanoidowy - 1kg Carapils - 0,4 kg Carabohemian - 0,3 kg Płatki pszeniczne błyskawiczne - 0,2 kg Płatki jęczmienne - 0,4 kg Zacieranie 67 - 60 min 72 - 15 min 77 - 5 min Warzę w kotle royal catering i wydajność zakładam na 65% Chmielenie (i tu troszkę czyszczenie magazynu) Warrior. 30 g - 60m Chinook. 15 g - 60 m Chinook. 15g - 20 m Zythos 30g - 20m Sorchi Ace 60g - 20m Whirpool Citra 60g Amarillo 30g Cashmere. 30g Na zimno Cashmere 60g 4 dni Drożdże US - 05 gęstwa tygodniowa Proszę o rady i pozdrawiam
 11. Tak czytałem instrukcje, jest po polsku, ale na temat tego po co jest górne sito nie było ani słowa! Wole dopytać niż potem płakać przy warzeniu - po to jest forum! Pierwsze warzenie odbyło się w czwartek 23.07.2020 - prosty American Wheat wg. przepisu Dori Wydajność 80% wg. Brewness jak dla mnie bardzo dobry wynik, zakładałem max 70 po tym co ludzie pisali. Górne sito nie brało udziału w zabawie 😄 Pozdrawiam!
 12. Dzięki wielkie, pewnie sobie daruje to drugie sito, będzie na zapas 😄
 13. Witam, nabyłem właśnie kociołek Royal catering 40l odpowiednik klarksteina. Moje pytanie dotyczy montażu sit, czy należy zamontować jedno, czy oba przy dnie czy jedno przy dnie, a drugie w połowie wysokości jak na rysunku w instrukcji. Ten ostatni wariant mi nie pasuje bo wątpię czy to pierwsze sito utrzyma ciężar słodu!
 14. Pytanie do arTii ten kocioł to masz taki bez pompy, nie przypala??? Jestem właśnie na etapie poszukiwania czegoś takiego i nie wiem czy celować w coś koło 2 k czy właśnie taki na początek?? Sorki nie wyświetliło mi wszystkich postów. Nie było pytania, raczej pompa potrzebna 😄
 15. Mam jeszcze jeden szczegół, który dziś przyszedł mi do głowy, obie warki były zadane gęstwą. Czy to może mieć wpływ. Gdyby była infekcja to chyba było by więcej oznak niż tylko ta łodyga.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.