Jump to content

Noeldarek

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Noeldarek

  grainfather

  Ja miałem Coobra CB25 i wymieniłem na GF . Lepsza wydajność na GF, zacieranie automatyczne i do tego komunikaty na telefon co się dzieje, super pompa, chłodnica przeciwbiezna- jestem w stanie zejść do ok 12 stopni w okresie zimowym.Jedyny minus to czyszczenie - tutaj trochę czasu trzeba poświecić bo należy przepuścić wodę z chemikaliami przez kocioł i chłodnice i i później gorącą wodę żeby wszystko wypłukać a to tak z 40 min.
 2. Noeldarek

  grainfather

  Rozwiniesz o co chodzi w tej metodzie lub dasz link do wątku ?
 3. Noeldarek

  grainfather

  Ja wprowadziłem w piątek wieczorem a w sobotę od rana robiłem
 4. Noeldarek

  grainfather

  Wczoraj warzylem i wszystko ok było
 5. Zrobiłem 3 piwa i wnioski mam następujące : - chmielic tylko na Whirlpool i zimno bo inaczej piwo ma paskudna piekąca gorycz - konieczny porządny cold crash bo drożdże słabo flokulują i są bardzo zawieszone w piwie - używać raczej chmielu z mała ilością kohumulonu z racji tępej goryczki - drożdże pięknie nagazowuja piwo, brak przegazowania z czasem, super sie CO2 rozpuszcza . - drożdże dość szybko pracują i lepiej fermentować w wyższych temperaturach jeśli chce się uzyskać charakter estrowo-fenolowy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.