Jump to content

Macias1994

Members
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Macias1994's Achievements

 1. Otworzyłem wczoraj kolejną butelkę, piana jest dość duża i się utrzymuje, w smaku nie jest zbyt ciekawe. Szczerze mówiąc nie wiem co mi z tego wyszło, chyba muszę zaakceptować, że pierwsza warka z surowców to klapa
 2. Masz na myśli, że za mało dałem słodu wędzonego? Drożdże były w zestawie do surowców.
 3. Witam, zakupiłem zestaw surowców do A'la Grodziskie 8 blg Skład zestawu: - Słód pszeniczny wędzony dębem 1,5 kg -Słód przeniczny 1,5 kg - chmiel Sybilla 15g - chmiel Lubelski 30g - drożdże gozdawa pure ale yeast 7 Warzenie wg wskazówek z zestawu: Woda 15 litrów zasyp 60 stopni C 65 stopni C przerwa 35 min 75 stopni C przerwa 30 min lub do negatywnej próby jodowej 76 stopni C filtracja Wysładzanie wodą w temp 76 stopni do uzyskania 23 litrów 7,5 blg Chmielenie: gotować 60 minut dodając: chmiel sybilla 15g na 60 min chmiel lubelski 15 g na 30 min chmiel Lubelski 15 g na 10 min Warzenie przeprowadziłem wg wskazówek, cały proces uważam, że wykonałem bardzo sterylnie. Fermentacja przebiegała prawidłowo. Jednak dziś po 10 dniach po zabutelkowaniu otworzyłem piwo i obawiam się, że jednak mi nie wyszło :) Piwo delikatnie mętne , kolor słomkowy bardzo. Zapach mocno chmielowy, cytrusowy nie czuję wędzonki. Piana przy nalewaniu pojawia się na dwa palce, ale w miarę szybko opada. Jeśli chodzi o odczucia smakowe w smaku nie jest takie złe, jednak nie smakuje jak grodziskie, nie czuć wędzonki, bardziej aromaty owocowe, cytrusowe, średnia wytrawność, odczuwalna kwaśność. Wytrzymam dłużej, do kolejnego otwarcia może coś z tego wyjdzie :)
 4. Wlasnie jakos ta partia tak mi wyszla ale nagazowanie spoko jest.
 5. Druga warka rozlana Spodziewałem się troszkę lepszych walorów smakowych, ale i tak myślę, że na brewkit Ipa to wyszło dobrze. Szykuje się na kolejną już z ekstraktów.
 6. ok dzięki za wskazówki, a jeśli chodzi o pianę to co uważacie dlaczego jej nie ma?
 7. jak wlewałem to starałem się jak najbardziej spienić , jednak na fermentatorze nie widać śladów.. drożdże zadałem przy temp. ok 22 stopnie
 8. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Postanowiłem jeszcze raz przeprowadzić warkę z brewkitu, aby nabrać pewności siebie Tym razem rozpocząłem warkę z Coopers IPA, rozpocząłem warkę 15.04.2020 - pilnowałem czystości, wszystko rozpoczęło się dobrze, fermentacja ruszyła, jednak na ten moment od wczoraj nie słychać już bulgotania( wiem, że nie jest to żaden wyznacznik, dlatego to mnie nie stresuje) natomiast nie widzę, aby wytworzyła się piana na powierzchni, a osadu na dnie widać sporo. Czy jeśli brakuje piany to może oznaczać, że coś przebiega nie tak ? Temperatura w fermentatorze 20 stopni. W pomieszczeniu 19 stopni
 9. Dziękuję za odpowiedź , naprowadzicie mnie gdzie znajdę przepisy ?
 10. Cześć, wracam do Was po chwili nieobecności. Pierwsze piwo już dawno wypite, przymierzam się do kolejnego z racji większej ilości wolnego czasu. Zastanawiam się nad Brew kit IPA , https://piwopiweczko.pl/coopers/1354-coopers-brew-a-ipa.html tylko nie wiem jaki ekstrakt słodowo chmielowy powinienem do niego zakupić. Nie czuję się chyba na siłach, żeby próbować coś innego na ten moment niż z Brew kitu. Pozdrawiam!
 11. Jesteście wstanie mnie podesłać pod jakiś konkretny temat na forum z tych rodzai piw ? Poczytałbym chętnie i zapoznał się z tematem
 12. Dziękuję wszystkim Co proponujecie na drugą warkę ? Znów lager, aby nabrać wprawy i doświadczenia czy jednak spróbować już czegoś innego?
 13. Witam, moja pierwsza warka zakończona sukcesem po schłodzeniu butelki można otworzyć swobodnie i piwo nie ucieka Barwa i klarowność również dobra, a jeśli chodzi o smak to naprawdę jest dobre i dość głęboki. Fajne doświadczenie i napewno na tym nie poprzestanę. Teraz chcę zgłębić wiedzę i niedługo popełnić kolejną warkę dziękuję za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.