Jump to content

krzysiek80

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chcę pierwszy raz użyć tego chmielu na zimno, tylko na aromat. Czy chmielenie tym chmielem na zimno może zwiększyć goryczkę ? Zależy mi tylko na jego aromacie.
 2. Moje początki Brewkit jedna Warka - fuj. Ekstrakt słodowy plus chmielenie jedna warka - piwo super, ale jakiś niedosyt. Trzecia Warka-zacieranie, to jest to 100% satysfakcja.
 3. Szósty dzień fermentuje IPA 16BLG na drożdżach US 05 w temperaturze 14 stopni. Woda w rurce po tych sześciu dniach bulka ok co jedną minutę. Czy mogę spokojnie zostawić piwo w takiej temperaturze do końca fermentacji czy szukać cieplejszego miejsca? Czy drożdże US 05 poradzą sobie z fermentacja w takiej temperaturze?
 4. Częściej, to znaczy co ile godzin? Lodówkę mam małą , komora lodówki jest mała, ok jednego metra wysokości .
 5. Mam w piwnicy zepsuta lodówkę do której bez problemu wchodzi wiadro, tak myślę żeby wkładać dwie zamarznięte butelki wody i tak utrzymywać temperaturę. Czy ktoś tak próbował robić? Czy wymieniając butelki raz dziennie utrzymam temperaturę 17-18 stopni ?
 6. Podczas chmielenia na zimno parę razy dziennie wstrząsam fermentorem i zawsze widać jak chmiel opada. Zlewając do drugiego fermentora przed butelkowaniem używam pończochy , zero problemów.
 7. Powiem ci tylko że identyczną siatkę kupisz na aliexpres za 36zł , ja używałem 5kg słodu i było ok .
 8. A nie prościej wyszorować szczotką w gorącej wodzie z płynem do naczyń a potem wypłukać Oxy a nie ,, cudować" z piekarnikiem.
 9. Temperatura brzeczki przy starcie i uwodnionych drożdży była podobna ok 23 stopnie, fermentacja burzliwa ruszyła po ok 12 godz. Trochę zawaliłem bo w piwnicy mam temp. 14 stopni i mogłem tam dać, teraz po 3 dobach chyba nic dobrego by nie wynikło gdybym przeniósł do piwnicy i obniżył temp o 5 stopni ?
 10. Ok, ale jak to się ma do piw z brewkita, tam nie ma długiego gotowania. Ps. to ile gotować tą brzeczkę by ulotnił się DMS, 10 min, godzinę ?
 11. Tak wyszło że obecną warkę fermentuję w 19 stopniach, czy taka temperatura może wnieść jakieś niekorzystne smaki do piwa? Piwo fermentuje od wczoraj, woda w rurce bulka dość gwałtownie co ok 10-15s
 12. To na przyszłość jestem mądrzejszy 😜
 13. Ok, ale poza wybiciem ,, mikrobów" brak gotowania ma jakieś znaczenie ? Smakowe ?
 14. Pierwszy raz warzyłem w ,,worku" z zacieraniem na ,,lenia". Z warzenia wyszło mi 15 l brzeczki a gar do gotowania mam tylko na 12 l. Więc te 12l gotowałem 60 min z chmielem a pozostałe ok 2-3 litry dolałem poprostu do wiadra. Czy może to mieć jakiś negatywny wpływ na piwo ?
×
×
 • Create New...