Jump to content

krzysiek80

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakie ryzyko i napowietrzanie, hopspider to najlepszy filtrator chmielin. Zakładasz na niego worek nylonowy i wkładasz go do wiadra z piwem i wężykiem zaciągasz piwo z niego, nie ma nic lepszego.
 2. A jeśli teraz fermentuje cydr z jabłek w wiadrze to potem muszę robić jakąś mocna dezynfekcję przed fermentacją piwa? Standartowo myje wiadra gorąca wodą i dezynfekuje oxy.
 3. Chcę pierwszy raz użyć tego chmielu na zimno, tylko na aromat. Czy chmielenie tym chmielem na zimno może zwiększyć goryczkę ? Zależy mi tylko na jego aromacie.
 4. Moje początki Brewkit jedna Warka - fuj. Ekstrakt słodowy plus chmielenie jedna warka - piwo super, ale jakiś niedosyt. Trzecia Warka-zacieranie, to jest to 100% satysfakcja.
 5. Szósty dzień fermentuje IPA 16BLG na drożdżach US 05 w temperaturze 14 stopni. Woda w rurce po tych sześciu dniach bulka ok co jedną minutę. Czy mogę spokojnie zostawić piwo w takiej temperaturze do końca fermentacji czy szukać cieplejszego miejsca? Czy drożdże US 05 poradzą sobie z fermentacja w takiej temperaturze?
 6. Częściej, to znaczy co ile godzin? Lodówkę mam małą , komora lodówki jest mała, ok jednego metra wysokości .
 7. Mam w piwnicy zepsuta lodówkę do której bez problemu wchodzi wiadro, tak myślę żeby wkładać dwie zamarznięte butelki wody i tak utrzymywać temperaturę. Czy ktoś tak próbował robić? Czy wymieniając butelki raz dziennie utrzymam temperaturę 17-18 stopni ?
 8. Podczas chmielenia na zimno parę razy dziennie wstrząsam fermentorem i zawsze widać jak chmiel opada. Zlewając do drugiego fermentora przed butelkowaniem używam pończochy , zero problemów.
 9. Powiem ci tylko że identyczną siatkę kupisz na aliexpres za 36zł , ja używałem 5kg słodu i było ok .
 10. A nie prościej wyszorować szczotką w gorącej wodzie z płynem do naczyń a potem wypłukać Oxy a nie ,, cudować" z piekarnikiem.
 11. Temperatura brzeczki przy starcie i uwodnionych drożdży była podobna ok 23 stopnie, fermentacja burzliwa ruszyła po ok 12 godz. Trochę zawaliłem bo w piwnicy mam temp. 14 stopni i mogłem tam dać, teraz po 3 dobach chyba nic dobrego by nie wynikło gdybym przeniósł do piwnicy i obniżył temp o 5 stopni ?
 12. Ok, ale jak to się ma do piw z brewkita, tam nie ma długiego gotowania. Ps. to ile gotować tą brzeczkę by ulotnił się DMS, 10 min, godzinę ?
 13. Tak wyszło że obecną warkę fermentuję w 19 stopniach, czy taka temperatura może wnieść jakieś niekorzystne smaki do piwa? Piwo fermentuje od wczoraj, woda w rurce bulka dość gwałtownie co ok 10-15s
 14. To na przyszłość jestem mądrzejszy 😜
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.