Jump to content

baribal777

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by baribal777

  1. Odnośnie pulpy z mango to już właśnie się naczytałem tutaj jaką kupować a jaką omijać. Głównie pytam o zasyp i ilość dodatków... nie chciałbym przesadzić. 1.5 kg mango to chyba rozsądna ilość - wnioskuję po wypowiedziach i przepisach Co do płatków kokosowych, tutaj nie sprecyzowałem - myślałem o 400 gramach. Chciałbym żeby ten kokos był wyczuwalny. Chciałem je uprażyć i siupnąć do fermentora.... a jak je odtłuścić najlepiej?
  2. Cześć! Mam trochę słodów w magazynku, chciałbym uwarzyć piwo i poza chmielem na zimno po raz pierwszy użyć jakichś dodatków... na pewno spróbowałbym się z mango, ale nie tylko... Tutaj moje pierwsze pytanie - czy ktoś ma doświadczenia z płatkami kokosowymi i IPA? Ogólny zamysł przedstawia się tak (warka ok 22l) : 3 kg pale ale 1 kg pilzneński 0.5 kg monachijski 0.5 kg pszeniczny 0.5 kg płatki owsiane 0.5 kg płatki ryżowe Na cichą chciałem dodać ok 1.5 kg pulpy z mango. Do głowy przyszły mi też płatki kokosowe bo jakiś czas temu w
  3. hermod dzięki! O targach oczywiście wiem , może uda mi się w niedzielę zajrzeć. Nie wiedziałem o pokazie warzenia a to solidny argument za przybyciem!
  4. Siemka, chciałem się przywitać ze społecznością zarejestrowałem się bo szukając przydatnych danych na temat warzenia większość wyników pochodziła z tego właśnie źródła, więc stwierdziłem, że warto dołączyć. Dopiero raczkuję i dużo czasu spędzam na weryfikacji różnych informacji sprawdzając je w różnych miejscach. W niedzielę warzyłem pierwsze w życiu piwo - AIPA z zestawu browamatora. Rzuciłem się od razu na tą głębszą wodę - z zacieraniem. Przed operacją obejrzałem filmiki warzę z Kopyrem, uzupełniłem innymi filmikami (na przykład Browaru Sąsiady - są tu te chłopaki?), zrobiłem so
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.