Jump to content

pan_natan

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. Dziękuje za porady. Zamówiłem 2 ekstrakty pszeniczne (faktycznie - zawierają 40% pilsa) Drozdze US-05 Chmiel citra 100g: 12g na gotowanie 60 minut 82g hopstand 80°C 10 minut (?) 2 kg puree z mango bez cukru. Nie bede zlewał na cichą, ale mango dodam po fermentacji burzliwej, zamieszać czymś w fermentorze po dodaniu mango? zastanawiam się jak to później odfiltrować przy zlewaniu do butelek - sitko z gazą?
  2. jeszcze nie kupiłem, wcześniej robiłem z bruntal, chciałem spróbować innego. a co z gozdawą jest nie tak?
  3. Tak wole mniejsza goryczkę w pszenicach, szczególnie owocowych. Gotując 10g przez 60 minut osiagne ibu w okolicach 20 - tu znowu wg kalkulatora, ciekawe jak to sie przełoży. Czyli po wyłaczeniu palnika wrzucam 100g chmielu na czas schłodzenia piwa przed przelaniem do fermentora? Przelewanie na cichą sugerowane było w podcascie alchemii, teoretycznie po zlaniu na cicha jeszcze jakies drozdze sa, więc powinny przefermentowac cukier z mango? Wydaje mi sie ze łatwiej będzie później odfiltrować pulpe?
  4. Cześć, Po 2 brewkitach i jednym brewkicie z ekstraktu chcę zrobić kolejne piwko z ekstraktów, składniki chcę kupić oddzielnie, ale mam kilka pytań. Piwo w stylu American Wheat z mango Gozdawa superjasny ekstrakt słodowy 1,7kg Gozdawa pszeniczny ekstrakt słodowy 1,7 kg Drożdze US-05 Chmiel Citra Chciałbym by piwo miało IBU na poziomie 20. Nie wiem dokładnie jak rozplanowac dodawanie chmielu 10g na 60 minut gotowania 10g na 15 minut wg kalkulatora daje to IBU na poziomie 22, tylko czy taka gramatura i czasy są ok? po fermentacji burzliwej w planie mam zlanie na cichą z dodatkiem 2kg mango z puszki
×
×
  • Create New...