Jump to content

paulox81

Members
 • Posts

  116
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by paulox81

 1. ja mam Lot S GEL do trawienia, ale myślę też o czymś co pomoże w szybszej pasywacji. Fermentowałeś już w nim może?
 2. A jeszcze pytanko, jak spawałeś nogi to dawałeś osłonę argonu wewnątrz w razie gdyby przetop przeszedł na wylot i żeby nie pojawiły się kalafiory? I odnośnie pasywacji... Płukałeś czymś w środku żeby przyspieszyć pasywację?
 3. Dzięki, sfazowalem ogólnie dążę do tego żeby całkowicie pozbyć się szczeliny przed spawaniem.
 4. Mały kąt stożka, mała średnica odbioru gęstwy, brak możliwości fermentacji pod ciśnieniem.
 5. Sam, w dodatku dopiero się uczę tiga ale stożek już dopasowałem prawie idealnie
 6. https://www.blocklayer.com/cone-patterns Wpisujesz wymiary i masz wykrój: )
 7. Zamówiłem ten stożek, ale podstawa nie do końca jest okrągła, szczególnie w okolicach łączenia wzdłuż (sczepów). @jabol_01 Twój stożek był równy, czy też musiałeś go kształtować/doginać żeby dopasować do kega?
 8. Na razie nie używam nalewaka, ale mam tez w zapasie krany bez odpowietrznika tylko niestety też bez kompensatora, zastanawiam się czy ich nie zamontować wraz ze zrównoważeniem linii piwnej długością i średnica wężyków.
 9. Możliwe, że tak, ten co jest czasem się zsuwa z rowka.
 10. Buduję fermentor stożkowy 30l z kega (20l) + stożek (ok. 10l). Do tego celu chciałem zastosować taki pojemnik 1l na złącze triclamp 2 cale firmy kegland jak na poniższym zdjęciu: Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim pojemnikiem? Bo ja mam z nim problem, strasznie ciężko go dokręcić aby nie ciekło.
 11. Raczej 304 bo wykazuje właściwości magnetyczne. Ciekawe co z powłoką wewnętrzną czy tylko pasywna czy coś innego jak sugerował @jacek8l.
 12. Czy wszystkie kegi w standardzie EURO były wykonane ze stali AISI 304 (1.4301)? Zakupiłem ostatnio keg 20l który chcę wykorzystać do budowy fermentora stożkowego i nie ma na nim oznaczeń co do materiału z jakiego jest wykonany. Są na nim tylko oznaczenia kto jest producentem, numer homologacji, maksymalne ciśnienie robocze. A co do wewnętrznej powierzchni to jest ona raczej matowa i szara niż błyszcząca:
 13. Pospawany na gotowo czy tylko wywalcowany i poheftowany?
 14. A stożek gdzie zamówiłeś jeśli można spytać i jakie wymiary i cena?
 15. A stożek gdzie zamówiłeś jeśli można spytać i jakie wymiary i cena?
 16. Czyli rurka sięga do dna i w pierwszej kolejności zaciąga osad?
 17. Ciekawe rozwiązanie, niedrogie, tylko czy jak cały proces fermentacji pod ciśnieniem będzie się odbywał bez oddzielenia gęstwy drożdżowej to czy nie wpłynie to negatywnie na smak/aromat? Mam na myśli czy po skończonej burzliwej kiedy drożdże opadną na dno, to czy zwiększone ciśnienie nie wpłynie na ich autolizę. Czy ciśnienie + cold crash z osadem drożdżowym da negatywne skutki?. Szukając w necie o fermentacji ciśnieniowej nigdzie nie widzę wzmianek aby usunięcie osadu było na którymś etapie (np. po f. burzliwej). Wg mnie po burzliwej powinno się usunąć drożdże i np. chmielić na zimno już bez osadu z drożdży. Ale może nie ma to znaczenia?
 18. Tylko mały otwór i przez to ciężko to myć w środku.
 19. Zastanawiam się jeszcze nad możliwością wykorzystania taniego zbiornik przeponowego ze stali nierdzewnej 304 np. Takiego: https://allegro.pl/oferta/przeponowy-zbiornik-hydrofor-24l-ibo-stal-nierdzew-10851903235 Trochę słabo bo brak stożka ale po wywaleniu przepony i wspawaniu tri clampów nada się chyba na fermentor ciśnieniowy.
 20. Sam budujesz? Czy zlecasz komuś? Jaki orientacyjny koszt?
 21. Znalazłem coś co byłoby idealnym dla mnie fermentorem: Apollo Titan 30l - stal nierdzewna stożkowy, kompaktowy (30l), fermentacja ciśnieniowa, zmieści się nawet w mojej małej lodówce. Ma jedną wadę: Nie można go dostać w Polsce ani nawet w Europie co podraża koszt sprowadzenia z Australii (Cło i VAT) Ciekawe czy jest szansa na pojawienie się w polskich sklepach.
 22. Pewnie lepiej ale krany mam niestety jakie mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.