Jump to content

paulox81

Members
 • Posts

  83
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

paulox81 last won the day on February 26 2020

paulox81 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

paulox81's Achievements

 1. Potwierdzam to co koledzy napisali, dodam jeszcze od siebie to, że moja chłodnica miała takie dodatkowe metalowe elementy dystansujące zwoje, w których zbierały się zanieczyszczenia. Wyczyszczenie tego było niemożliwe, więc usunąłem te elementy, dzięki czemu nie ma już żadnych zakamarków z zanieczyszczeniami, a chłodnica po każdym warzeniu jest dokładnie wyczyszczona.
 2. Jeśli chodzi o aliexpress to szukając u jednego sprzedawcy i tak nie zaoszczędzisz na przesyłce. Szukaj raczej ofert z opcją "łączona dostawa" wówczas nawet jak zamówisz u różnych sprzedawców to ali połączy w jedną paczkę, a koszty wysyłki to i tak w zależności od konkretnych ofert.
 3. Jak widać są opinie, że beczułka sprawdza się świetnie (minuta 7:33):
 4. Też kupowałem na allegro, ale nie byłem zadowolony z jakości chmieli, więc na chwilę obecną szukam innych sklepów, niestety nie wszystkie prowadzą sprzedaż na allegro więc dochodzą koszty przesyłki, ale jeśli jakość chmielu będzie zauważalnie lepsza to z dwojga złego wolę dopłacić do przesyłki.
 5. Szkoda, że w pośpiechu kupowałem te drożdże i nie trafiłem na ten wątek bo po lekturze na pewno kupiłbym inne. Obecnie fermentuję Witbiera OG 11,2Brix. Drożdże ruszyły z kopyta jeszcze w dniu zadania, ale jak szybko ruszyły tak też szybko przestały. Obecnie mam 11 dzień fermentacji, temperatura podniesiona do 23stC i blg stabilne od ok. tygodnia na poziomie 7,0 Brix (po korekcie 4,42 Brix) czyli odfermentowanie ok 61%. W fermentorze kompletna cisza, piana dawno opadła. Poczekam tak myślę do 3 tygodni i zobaczymy co dalej. Fakt, że za instrukcją zacierałem bardziej na słodko bo 62st 30min ale 72 już ok 60min (w zasypie 50% niesłodowanej pszenicy) może po prostu mam dużo dekstryn... ale tylko 61% odfermentowania? Aktualizacja 05-05-2021: Ppo ok tygodniu drożdże się obudziły i wykazują niemrawie pewną aktywność, pojawiła się minimalna pianka i pojedyncze bąbelki co2.
 6. Część z nich to także pasjonaci, piwowarzy domowi, więc od czasu do czasu na pewno pojawiają się na forum. Poza tym dla właściciela raczej ważne jest czego oczekuje klient i jak go zatrzymać na dłużej.
 7. Lenistwo lenistwem, ale post może niech będzie też zachętą dla sklepów, które tego nie robią aby zacząć wysyłać do paczkomatów
 8. Ja stosuję wg punktu nr 1 w lodówce z sterownikiem stc-1000 (z dodatkową grzałką). Jeśli chodzi o fermentację bez lodówki i sterownika to pkt. nr 3. się nie sprawdzi - drożdże startując naprodukują ciepła podnosząc temp. brzeczki wyższą od temp. otoczenia a po kilku dniach temp. piwa opadnie do temp. otoczenia.
 9. A jakie drożdże? i jakie BLG przed fermentacją?
 10. Trochę odgrzebię temat... Jak w waszych kociołkach działa sterowanie mocą grzania? U mnie w Royal Catering się zdziwiłem po tym jak podłączyłem przez watomierz. Okazuje się, że jak ustawię np. moc 1000W i zadaną temperaturę na XX stC to od początku grzeje na full czyli 2500W a dopiero na 3 stC przed osiągnięciem zadanej temperatury redukuje moc do zadanej czyli do powiedzmy 1000W. Z mojego punktu widzenia wydaje się to głupie, bo przy podgrzewaniu zacieru a w zasadzie brzeczki (zawierającej enzymy) pod koszem z zacierem z pełną mocą 2500W niszczone są enzymy przez punktowo za wysoką temperaturę. Pewnie ma to wpływ też na wydajność. Wolałbym żebym miał większą kontrolę nad mocą grzania... Ciekawi mnie czy w innych kotłach niż Royal jest inaczej...
 11. Poza tym, na opakowaniu, a konkretnie na etykiecie jest napisane: "Data pakowania i numer partii na pieczątce." i powyżej pieczątka z datą realizacji mojego zamówienia. Zaraz zaraz... czy ja dobrze rozumiem, że to oznacza, że mają opakowanie zbiorcze, które jest non stop otwierane aby pobrać porcję na potrzeby składanych przez klientów zamówień? Przecież taka procedura miałaby kolosalny wpływ na trwałość chmielu - ciągły dostęp nowej porcji powietrza - zwietrzenie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.