Jump to content

Maciej Mazurek

Members
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Witam, kupię reduktory, głowice, szybkozlaczki, węże, krany, najlepiej wszystko od jednej osoby.
  2. Dzięki za odpowiedź, nie myślisz tylko że płatków owsianych jest za dużo? Czy ok?
  3. Witam, proszę o ocenę zasypu i ewentualne wskazówki. 2.5 kg pale ale 1 kg płatki owsiane 0.5 kg słód pszeniczny 0.4 kg jęczmień palony, Carafa III 0.25 kg czekoladowy ciemny 0.25 kg karmelowy 150 Chmielenie tylko na goryczkę 30 gramów Marynki. Oczekuje 20 litrów piwa o ekstrakcie początkowym 12 blg.
  4. Dobry wieczór, zainteresowałem się dzisiaj stylem FES, gdyż jest to dla mnie idealny styl, pomiędzy Dry Stoutem a RISem, chciałbym uwarzyć coś podobnego ale trochę zmienionego, bardziej na słodko. Wymyśliłem na podstawie innej receptury takie coś. Chciałbym osiągnąć coś około 20 litrów. 18 blg, czy jest to już za dużo? Po prostu chciałbym osiągnąć jak najwyżej ale bez problemów z refermentacją jak to czasem jest z RISem. Myślę nad takim zasypem: 5 kg pale ale ze Strzegomia 0.5 kg płatków jęczmiennych 0.5 kg słodu czekoladowego ciemnego ze Strzegomia 0.3 kg słodu karmelowego ciemnego ze Strzegomia 0.3 kg jęczmienia palonego 0.1kg słodu barwiacego ok. 1500 EBC Jeśli chodzi o chmielenie chciałbym postawić na podstawowe polskie chmiele: Na goryczkę na 60 min 40 gramów Marynki Na aromat na ostatnie 5 min 40 gramów Iungi lub Lubelskiego. Jeśli chodzi o zacieranie myślałem 67°C na jedną godzinę, potem 72°C na 10 minut i podgrzanie do 76°C. Chciałbym też użyć laktozy, ale kompletnie nie wiem ile, po prostu chciałbym podkręcić trochę słodkość ale nie ulep, myślałem też nad kawą na cichą fermentacje. Fermentować będę na gęstwie S-04. I jeszcze pytanie czy gęstwe z ciemnego piwa można dać do jasnego? Proszę o wszystkie wskazówki. Pozdrawiam
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.