Jump to content

Dave20050

Members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

About Dave20050

 • Birthday 08/10/1993

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Szczecinecki
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  Szczecinek

Kontakt

 • Imię
  Dawid

Recent Profile Visitors

275 profile views
 1. Używam, jednak garnek mam 30L. Zawory są tylko ciepłe. Wymiary to 43cmx32cm, więc powinno być dobrze. Wiadomo, że garnek będzie trochę wystawał.
 2. Polecam Tobie taki model https://allegro.pl/oferta/taboret-gazowy-9-2-kv-propan-butan-made-in-italy-9856347241?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
 3. Utleniam? Mógłbyś mi przybliżyć temat? Jak utlenienie wpływa na kolor piwa ? Byłbym bardzo wdzięczny, bo nigdzie wcześniej nie natknąłem się na to.
 4. Dodaję najczęściej 10g gipsu piwowarskiego. Wodę mam miękką, ale parametrów dokładnie nie podam bo takiej wiedzy nie posiadam
 5. Zasyp: Pale Ale 3kg Pilzneński 1kg Pszeniczny 0,5 kg Płatki owsiane 0,4 kg Płatki pszenne 0,5 kg Płatki orkiszowe 0,4 kg Gotuję 60 minut
 6. Witam, uwarzyłem już kilka, kilkanaście warek IPy. Nurtuje mnie jedna kwestia. Nie udało mi się do tej pory uzyskać NEIPY o kolorze pomarańczowym. Próbowałem różnych sztuczek, jednak nie udało mi się uzyskać takiego koloru jak w piwie kraftowym, moje piwo jest nieco ciemniejsze. Bliskie ideału, ale jednak, jestem jaki jestem, lubię ideały. Pomocy?!?!
 7. Doczytałem trochę w międzyczasie, dziś rozlalem, czyli prawie 48h były na balkonie. Na cichą nigdy nie przelewam. Nie widzę sensu, nie oddaje piw na konkurs i nie chmiele na zimno, nie zbieram gęstwy, dodaje przy chmieleniu mchu i piwo jest wystarczajaco klarowne. Z dna jak przelewalem żeby dodać "syrop" do refermentacji to widziałem jak zaczęło i tak ciągnąć drożdże z dna. Więc zostawiłem więcej niż zazwyczaj piwa w fermentorze. Mam nadzieję że da to zamierzony rezultat. Właśnie dla mnie najgorszym problemem nie stosowania cichej fermentacji jest to, że podczas przelewania piwa do
 8. Nie przelewałeś na cichą ?Jeżeli zależy Ci na tym żeby piwo się bardziej sklarowało to na pewno jest sens. BE-134 słabo osiadają. Przenieś na dwa dni na balkon, wszystko powinno się ładnie osadzić na dole.
 9. Nie polecasz słodu tylko dlatego, że ktoś go źle ześrutował?? Osobie która zakładała temat chodziło raczej o jakość samego słodu. Jeżeli Ty kupujesz słody już ześrutowane to ok, tylko bardzo dużo osób ma śrutownik i śrutuje w domu, ważniejsza jest dla nich sama jakość słodu, a nie to jak ten słód został ześrutowany przez kogoś ze sklepu w którym kupiłeś słód.
 10. Ja mierzę 3 razy i nie tracę w ogóle piwa. Zdezynfekowany aerometr wkładam do piwa, zachowuje się on jak spławik i pokazuje gęstość BLG Fermentacja cicha w niższej temperaturze niż burzliwa. Może być to 15-17 stopni.
 11. Mierz przez trzy kolejne dni poziom BLG, jeżeli nie będzie już spadał możesz przelewać na cichą, raz w życiu miałem granaty właśnie przez to, że przelałem niedofermentowane piwo na cichą, stąd moja ostrożność i trzymam nawet 3 tygodnie piwo na burzliwej, wtedy mam pewność że drożdże zakończyły pracę i nie muszę bawić się w sprzawdzanie BLG, zawsze to dodatkowe ryzyko infekcji. Jeżeli chcesz szybciej przelewać, musisz sprawdzać BLG, jeżeli przestanie spadać w przeciągu 3-4 dni to możesz przelewać.
 12. 8 dzień fermentacji burzliwej i chcesz powoli przelewać??? Moim zdaniem 14 dni burzliwej to jest minimum przy górnej fermentacji. Do tego jeszcze minimum 7 dni cichej. Jak dla mnie to za wysoka temperatura brzeczki przy zadaniu drożdży. Jakie to drożdże???
 13. 1. Przelej z wiadra do wiadra znad osadu wężem zaciagajac piwo i staraj się żeby zaciągnąć jak najmniej osadów z dna. Możesz używać wieka bez rurki, ja tak robię, jeżeli wieko Ci "napuchnie" możesz lekko upuścić dwutlenek węgla. 4. Sprawdź tą stronę http://uwarzpiwo.pl/blog/obliczanie-odpowiedniej-ilosci-drozdzy 6. Woreczki muślinowe najbardziej sprawdzają się przy używaniu szyszek chmielu. Ja sypię granulat prosto do piwa i później filtruje przez wężyk na którego koniec zakładam pończochę, efekty bardzo dobre.
 14. 1. "W wiadrze nadal znajdują się chmieliny z gotowania" Nie oddzieliles brzeczki od chmielin po gotowaniu ?? Jeżeli masz możliwość to przenieś na kilka dni do lodówki i wtedy dekantuj znad osadu na cichą. 2. Co do zbierania gęstwy to często to robię, ale nigdy nie mam w fermentorze chmielin po gotowaniu. Słyszałem gdzieś na forum opinie, że jest to do zrobienia, najczęściej jednak zbierają gęstwę osoby które nie przelewały na fermentację cichą i chmieliły na zimno w tym samym fermentorze po fermentacji burzliwej. 3. Gęstwę trzymam w normalnej lodówce 1-3 stopnie. 4. Tutaj są
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.