Jump to content

Mateo90

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O to właśnie chodziło macerowanie w wódce wystarczy czy lepiej spirytus? Myślicie, ze wystarczy zanurzyć na kilka sekund czy potrzymać w niej skórkę kilka minut?
 2. No tak, to różnica ogromna nie chciałem go zlewać na cicha, może dodam na 2-3 dni przed zakończeniem burzliwej?
 3. Na cała cicha wrzucić? Jaka ilość? Boje się właśnie tego, żeby nie przedobrzyć. Ile dodawaliście w swoich witbierach?
 4. Dodałem 10g na 10 min przed końcem gotowania. Piwa wyszło 23 L. Jak długo powinna być w alkoholu?
 5. Odświeżę temat do gotowania witbiera dawałem świeża skórkę pomarańczy. Piwo jest teraz na burzliwej, sprawdzam BLG i czuć tylko smak płatków, brak posmaku przypraw i pomarańczy. Jak mogę sensownie teraz dodać pomarańczy aby było ja czuć? Zlać na cicha i wtedy dodać czy nic to nie da?
 6. Tak, przez pierwszy dzień była lekka piana. dzieki za szybka odpowiedz.
 7. Witajcie, w środę uważyłem witbier. BLG początkowe 12, drożdże zadane w 24 st - wiem, ze trochę dużo ale nie chciało mi już niżej zejść. W piwie od początku nie widać żadnych oznak fermentacji - brak bulgotania, brak piany. Dzisiaj sprawdziłem BLG = 6, wiec wyglada na to, ze pracuje. Dodatkowo na powierzchni piwa widoczne jest coś dziwnego, co wyglada jak jakiś osad, czy to może być po skórce pomarańczy (dodawana do gotowania ale do woreczka) czy są to drożdże? czy warto zadać drożdże od nowa czy czekać do końca fermentacji? Piwko jest dobre w smaku, zapach tez ok.
 8. Zrobione, zobaczymy efekt za kilka msc dzieki za odpowiedzi
 9. Tak, czytałem ten artykuł i zastanawia mnie właśnie czy całość (0.5kg zwykłego i 0.5kg kandyzowanego) dodać po burzliwej czy tylko kandyzowanego, a biały normalnie dosypać do gotowania?
 10. Witajcie, Robie właśnie pierwsza Warkę belgijska. Na koncie mam już 3 inne. Póki co ważę z brewkitu. Wcześniej dodawałem cukier do gotowania. Wyczytałem ze do belgijskich lepiej go dodać po burzliwej. Czy to dotyczy tez brewkitów? Czy wtedy do gotowania dodaje 0.5kg zwykłego cukru, a następne 0.5kg kandyzowanego po burzliwej?
 11. Odgrzebie stary temat Robie właśnie pierwsza Warkę belgijska. Na koncie mam już 3 inne. Póki co ważę z brewkitu. Wcześniej dodawałem cukier do gotowania. Wyczytałem ze do belgijskich lepiej go dodać po burzliwej. Czy to dotyczy tez brewkitów? Czy wtedy do gotowania dodaje 0.5kg zwykłego cukru, a następne 0.5kg kandyzowanego po burzliwej?
 12. Ok, poczekam jeszcze kilka dni i będę butelkował, zobaczymy za miesiąc co z tego wyszło jako, ze nie mam dużego doświadczenia to czy stosując glukozę zamiast ekstraktu może być bardzo duża różnica w smaku czy jest to raczej nie odczuwalne? Trochę czytałem o tym, ale opinie są podzielone.
 13. Próbkę upuściłem z kranika żeby sprawdzić BLG, za 2-3 dni sprawdzę raz jeszcze jak nie będzie spadku będę chciał butelkować.
 14. Witajcie, Prawie 2 tyg temu wstawiłem druga Warkę - German Pils Gozdawy. Dzisiaj wziąłem próbkę żeby sprawdzić BLG, jest około 3 BLG. Martwi mnie zapach i smak drożdży. W smaku wyraźnie czuć dziwny drożdżowy posmak. Do brewkitu dodałem glukozy. Czy ten posmak i zapach to efekt glukozy czy weszła jakaś infekcja? Czy jest jeszcze szansa zrobić coś z tym smakiem? Poprzednie piwo robiłem Pale Ale ale z ekstraktem. Wyszło całkiem niezłe. Dlatego teraz jestem trochę zdziwiony..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.