Jump to content

diask

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

 1. Możesz opisać jak to wszystko razem się spisuje?
 2. Jeśli Warszawa to chętnie kupię osobiście. Jeśli nie to mogę z wysyłką
 3. Oczywiście mój błąd. Jednak chyba łatwo się domyślić, że miałem na myśli US-05. Co do chmielenia to dziękuję za uwagę. Zmienię to. Reszta jest w miarę ok? goryczka będzie wyraźna? lekka słodowość wyczuwalna?
 4. Witam, Stworzyłem swój pierwszy przepis na piwo. W założeniu ma być lekko słodowy single hop oparty na polskim chmielu Oktawia. Chciałbym uzyskać wyraźną, niezalegająca goryczkę i mocny aromat z chmielenia na zimno. Będę używał gęstwę S-05 po milk stoucie. Chce fermentować w temperaturze start 17 koniec 21. Link Prośba o weryfikację, podpowiedź co zmienić żeby osiągnąć ten efekt.
 5. Dokładnie, suche S04. Dałem to co było w paczce. Następne piwa będą z internetowych receptur. Polecisz jakieś receptury na początek?
 6. Witam, Podczas robienia pierwszego piwa z zestawu surowców (Browamator Vermont IPA) nie odfiltrowałem chmielin po gotowaniu. Aktualnie piwo jest w trzecim dniu fermentacji. Chmieliny znajdują się w fermentorze. Przelewać i próbować je odfiltrować? a później fermentować dalej? Czy zostawić chmieliny w fermentorze do końca fermentacji?
 7. Kupię garnek 30 litrów lub większy. Najlepiej odbiór osobisty w Warszawie.
×
×
 • Create New...