Jump to content

mentosik

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam Chciałbym założyć swój chmielnik z tymi chmielami. Jak ktoś ma na sprzedaż będę bardzo wdzięczny. Dojadę Wrocław z okolicami lub kurier.
 2. No to ja też na szybko W instrukcji (z allegro z tego co pamiętam) nie ma wzmianki kiedy się sadzi. W obu chmielnikach jest raczej żywa dyskusja, na pierwszych stronach nie ma info kiedy się sadzi. Jest wzmianka, że ktoś na wiosnę będzie sprzedawał - ale co dalej to nie wiem. Stąd moje pytanie. Czy mam się teraz tym zacząć interesować żeby nie przegapić jakiś kluczowych terminów i czekać rok czy spokojnie np do maja mam czas.
 3. Witam Od jakiegoś czasu noszę się z założeniem właśnego chmielnika. Niedawno zostałem działkowcem i mam miejsce. Nie mogę nigdzie tutaj wyczytać kiedy taki chmielnik się zakłada? W sensie kiedy się sadzi sadzonki? Na wczesną wiosnę? Lato? Jesień? I jakie warunki wtedy muszą być? Np kilka tygodni po mrozach czy np nie w deszczowe dni ipt itd. Jestem z Wrocławia, ma ktoś odsprzedać kilka sztuk sadzonek (lub w jakiejś innej formie żebym mógł chmielnik założyć) chmielu z gatunków amerykańskich ? Marynke/lubelski na allegro kupię ale z amerykańskimi jest problem.
 4. a możesz dokładniej? podałeś czas mam rozumieć? w tych samych temperaturach? Piwko chciałbym uzyskać tak standardowo jakieś 12blg. Mam z tym problem szczerze mówiąc bo filtrowanie mi nie wychodzi za dobrze i finalnie blg mam na dużo niższym poziomie. Dlatego zawsze daję więcej składników, żeby to co niepotrafiłem ładnie przefiltrować jakoś nie bolało i wyszło jako tako Dzięki chłopaki za podpowiedzi, zapowiada się weekend w kuchni
 5. A jak zacierać? Jakie temperatury i jakie przerwy ?
 6. Witam Lato już za nami, temperatura w końcu normalna - czyli deszcz, zimno itp Pozostało mi trochę składników po ostatnim "sezonie" i nie wiem co mogę z tego zrobić. Poleci ktoś jakąś ciekawą recepturkę? Górna fermentacja rzecz jasna słody : wiedeński 4kg żytni 600g pilzneński 1kg - niestety tak mało karmelowy jasny 800g zakwaszający 600g garahell 700g aroma 200g drożdże : t-58 s-33 us-05 i trochę dodatków : gips imbir kandyzowany kolendra curacao mech irlandzki chmiel niestety tylko marynka Za wszelkie wskazówki i podpowiedzi z góry dziękuję
 7. scooby a jak zacierać? jakie temperatury i jakie przerwy? W przepisach na wiki dodaje się jeszcze płatki pszenne i owsiane. Mogę zastąpić je tym słodem czy dodatkowo dodać?
 8. opis ze strony centrum piwowarstwa : jak uniwersalne to coś powinno dać się z nimi zrobić
 9. Witam Zostało mi trochę słodów : Carahell 20-30ebc karmelowy jasny 20-30 ebc słód z pszenicy płaskurku aroma 100ebc Pszeniczny Carawheat 110-140ebc owsiany 10ebc pilzneński i pszeniczny Sporo tego w zasadzie jest, można trochę piwa zrobić Problem mam taki, że mam drożdże S-33 w słoju już przygotowane jasnym ekstraktem. Chmiel marynka i lubelski standardowo. Jakiś pomysł na piwo? Myślałem raczej o czymś na bazie pszenicy - 1kg pilzneński, 0,6kg pszeniczny, 0,4 karmelowy jasny (na 10L piwa). Nie wiem tylko jak zacierać, w jakich temperaturach jak długie przerwy porobić ż
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.