Jump to content

stumilowy

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

  1. Cześć, Zrobiłem błąd i do pilsa 13 blg 25l zadałem tylko jedną uwodniona saszetkę. Piwo w temperaturze 10°C w niecałe trzy tygodnie zeszło do 5-6 blg i więcej nie spada. Warka jeszcze do odratowania? Dodać drugą saszetkę? Oddzielać od tych starych czy już tylko ściek?
  2. Cześć, Potrzebuję pomocy z moim pierwszym piwem dolnej fermentacji. Uwazylem piwo z zestawu od twójbrowar.pl (https://twojbrowar.pl/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/1808-kazbek-extra-pils-13blg.html?search_query=Kazbek&results=4), wyszło 13°blg jak w przepisie (25l). Do fermentacji użyłem jednej saszetki drożdży Mangrove Jack's M84, temperatura od początku to 10°C. Po dwóch tygodniach temperatura zaczęła spadać poniżej 10°C, zmierzyłem blg i wyszło 6. Przeniosłem piwo do pomieszczenia, gdzie jest 14°C. Z rurki cały czas bulka, ale blg przestało spadać. Balingomierz pokazuje 5-6°blg w 2
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.