Jump to content

Wojtek23305

Members
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wojtek23305

 1. Źle przeczytałem słowo ale dalej nie wiem w którym miejscu i o co chodzi że temp za wysoka. Czy pomyliłem się ja w pisaniu czy producent na opakowaniu?
 2. Może kolega zamiast snuć jakieś teorie wyssane z palca da jakiś materiał na potwierdzenie swoich słów bo pisanie na innych Czeski jest słabym potwierdzeniem. Edit: Zwracam honor koledze źle doczytane (zrozumiałem nie czeski a czeŚki i skojarzenie z wiadomym filmem)
 3. Czy zamiast suchego ekstraktu można np. Przygotować sobie brzeczkę dajmy na to 12blg i 15ibu i na takiej podstawie rozmnożyć drożdże ? W praktyce uzyskujemy to samo a moim zdanie(nie doświadczonego piwowara który przy pierwszym zacieraniu złapał infekcje) będzie to bardziej praktyczne niż robienie z ekstraktu i naciąganie się na dodatkowe koszty bo brzeczkę możemy odebrać z robionego piwa po/przed chmieleniem lub chociażby z wysłodzin.
 4. Na opakowaniu producent podaje 15-25°C więc trochę mnie kolega zaskoczył że o 20°C za duża temperatura fermentacji.
 5. Tak , chyba że coś pomyliłem wieczorem sprawdzę dokładnie i poprawie ale raczej jest dobrze
 6. Juniorek po jakim czasie butelkowałeś i do ile Twoje piwo zeszło ?
 7. Kanał czy da się uratować ? Zebrałem tą wylinkę ale odnowa się pojawia. Zapach jak wygazowane piwo...
 8. Cześć warto się na początku przywitać dlatego Witam całe grono domowych alkoholików piwowarów. Jako iż wchodzę dopiero w ten temat lecz czytam wasze forum i wiki od dłuższego i imponuje mnie ilość wiedzy tutaj zawarta. Pochodzę z okolic Roztocza Lubelskiego.
 9. Cześć warto się na początku przywitać dlatego Witam całe grono domowych alkoholików piwowarów. Jako iż wchodzę dopiero w ten temat lecz czytam wasze forum i wiki od dłuższego i imponuje mnie ilość wiedzy tutaj zawarta ale do tematu. Popełniłem pierwszą warkę z gotowca BA Kolońskie 12 Blg Zasyp: -Pilzneński Weyermann 3.7kg -Pszeniczny Weyermann 0.4kg -Chmiel Relax 50g 0.9%alfakwasów -Drożdże SafAle S-33 Piwo chłodzone ok 3h (nie mam chłodnicy ) przelałem do fermentora z osadem z chmielu(nie miałem wężyka jeszcze) włożyłem do wanny i chłodziłem wymieniając wodę i mieszając. Drożdże po rehydratacji zaczęły prace po 4-5h w temp op 24-26°C i zakończył po ok 8-10 h przestały pracować sprawdzałem blg po ok tygodniu przez 3 dni utrzymywało się na poziome 5-6 blg po tygodniu przelałem na cichą (blg 5 przez 3 dni) po ok tygodniu i teraz zaczynają się schody na powierzchni piwa widziałem piankę uznałem to ze drożdże do dofermentowują wczoraj sprawdziłem blg i okazało się piana to coś w rodzaju pajęczyny-osadu na powierzchni oraz troszkę pod 2-3 cm i teraz moje pytanie co dalej zostawić i zobaczyć co dalej czy pewne ze to infekcja i do wylania ?? Na powierzchni widnieje coś w podobne tego zdj z tematu o infekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.