Jump to content

Muzeum

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja bym się nie odważył tak zabutelkować piwa. Bal bym się, nieszczelności damy. Trzymam za Ciebie kciuki. Daj znać czy takie coś ma sens. Szło by zaoszczędzić dużo czasu na butelkowaniu.
 2. Ilość Wody wydaje się Ok Ja bym poczekał jeszcze ze 2 tygodnie, może się nagazuje. Przez ten czas trzymaj piwo w dość wysokiej temperaturze.
 3. Po mojemu trochę za mało cukru ja sypie zazwyczaj koło 170g Czy jak otwierasz butelkę to słychać chociaż delikatne sykniecie?
 4. Tak samo jak Ty użyłem tego 30-45 ppm.
 5. Daj proszę znać jaki wyjdzie efekt końcowy.
 6. Bardzo dobre pytanie. Zacząłem szukać i nic nie znalazłem na ten temat. Już wiem co zrobię przy następnym warzeniu. [emoji3]
 7. Robiłem piwo ma słodzie whisky, tylko że jasne. Za pierwszym razem dałem 25% słodu wędzonego torfem i było zbyt delikatne posmak był, ale dymnej whisky to nie przypominało. Za drugim razem dałem 50% i wyszło super. Jeśli lubisz dymne posmaki, to radzę daj więcej słodu wędzonego.
 8. Moj ojciec kiedyś warzył piwo, po 60 wątkach przestał i zostal mu kompletny sprzęt oraz resztki słodów i chmielu (przechowywanego w lodowce) wszystko było przeterminowane o mniej więcej 2-4 lata. Ja niedawno pdzejalem po nim sprzęt i zacząłem przygodę z piwowarstwem. Pierwsze 5 warek warzyłem na starych składnikach. Wydajność wg pppp wychodziła mi na poziomie 65%, chmiele pachniały, ale miały mniej goryczki niż nowe. Piwo wychodziło smaczne. Nie martw się i zaczynaj warzenie [emoji3]
 9. Nie martw się, powinno być dobrze, ja wczoraj warzywem piwo na chmielu zebranym w 2014 roku, i na słodach przeterminowanych o ponad rok. Drożdże też dawno po terminie i jakoś bez problemu wystartowały. Jedyne co to chmiel był trzymany w lodowce. To moja czwarta warka na tak starych składnikach i piwo wychodzi smaczne. na pewno nie nadaje się na żaden konkurs, bo wrzucam do gara co popadnie byle zużyć te stare składniki, jedynie wydajność mi wychodzi słaba, bo 62% Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.