Jump to content

borekpriv

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

About borekpriv

 • Birthday 06/08/1971

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Bydgoszcz

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

274 profile views
 1. Też kiedyś w brzeczce o wysokim blg chmieliłem na bogato , efekt taki że alfa kwasów co kot napłakał niektóre koncerniaki miały więcej goryczy. Ale żonie smakowało.
 2. Witam , od jakiegoś czasu chodzi za mną aby zrobić swoje własne spersonalizowane kapsle , tzn. kapsle kupne , ale nadruk mój , jaka technika itp. Może już ktoś przerabiał temat ,bardzo proszę o konstruktywną dyskusję .
 3. Robiłem mały eksperyment (barometr Fritzroya) i kupiłem chlorek amonu. Robiłem małą warkę, przeniczne na WB-06 , ale miałem już połowę saszetki otwartej już ponad od 1,5 miesięcy leżącą w lodówce. Po nawodnieniu drożdży dodałem troszkę brzeczki i po 2 h zero piany i reakcji.Ale gdzieś kiedyś czytałem że dobrą pożywką dla drożdży jest chlorek amonu. Zapodałem dosłownie szczyptę , po ok 15 już zaczęła dosyć mocno zawiesina pracować .Po ok 30 min już bardzo spieniona była zawiesina drożdżowa. Po napowietrzaniu blenderem zaczęła się bardzo gwałtowna burzliwa .Jakie piwo
 4. Jest już lepiej , powoli gazuję , i są efekty , dziękuję za pomoc.
 5. Odgazowałem je , leci minimalnie ,powoli ale jest z małą zawartością gazu,teraz trzeba było je z powrotem nagazować .Lepiej robić strzały czy powoli jednakowym ciśnieniem przez kilka dni .Jest wtedy różnica jeżeli piwo przyjmie taką samą ilość gazu ?
 6. No coś tam zostanie , sama woda raczej nie .Dobra to są tylko moje dywagacje .Może się ktoś mądrzejszy ode mnie odezwie i sypnie jak z rękawa.
 7. Tak , ale to co zostanie , to piwo z niską zawartością alko.Tylko czy da się wypić.
 8. A jakby wymrozić , alko będzie płynne ,odlać , a reszta powinna być z małą zawartością % , tylko czy to wymrażanie nie wpłynie na smak?
 9. Zakegowałem w kegi pepsi , bez refermentacji , szybkie gazowanie 2,5 co2, bujanie kegem , 3x .Tydzień temu ,temperatura ok 8 stopni C , i ciągle piana .Kran Cellia i picnic . Na Celli wąż fi6 i przy kranie przejście na fi 8 i piana na maxa , długość 2 metry.Na kranie typu picnic wąż 5mm 5 metrów i troszkę mniejsza piana . W wężykach nie ma piany.Ciśnienie do wyszynku na kegu 0,8.Co ciekawe piwo słabo nagazowane .Już sam nie wiem co robię nie tak , a od piany jeszcze mi się beka
 10. Facebook jest zły , przez niego giną fora . Na chwilą obecną mogę wspomóc technicznie 3x keg pepsi cornelius 19l Co2 5kg 4 razy ballock pepsi 1raz reduktor co2 1x kran celli 10 skrzynek z butelkami 0,5l część 50/50m do mycia dezynfekowania/płukania dezynfekcji 1x skrzynka z butelkami typu "krachel" 0,5l Surowcowo : gęstwa Drożdże Fermentis Safbrew WB-06 2 tygodnie 1sza tura Słód karmelowy Carapils 0,5kg 1 x Ekstrakt słodowy niechmielony - PALE ALE 1,7 kg Słód Red Ale (melanoidynowy) Viking Malt 0,2 kg Drożdże Ferment
 11. Ok już tam jestem, ale tam są posty z wydarzeń,a tu może być ciekawiej,
 12. Wprawdzie jestem tu nowy, i na razie 2 warki na koncie , ale przydałoby się wsparcie regionalne np. drożdże nie wystartowały i nie mam innej paczki , stłukł się spławik itp itd , jadę pożyczam oddaję .Przydało by się coś , lub kogoś mieć blisko w razie potrzeby aby pomóc. Więc jeżeli jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic to zapraszam. Jakby co mogę wspomóc.
 13. Drożdże WB-05 receptura Drożdże inne niż w oryginalnej recepturze i tu akurat pasują te smaki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.