Jump to content

Typhon

Members
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Typhon last won the day on October 26 2019

Typhon had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BROWAR UTOPIA
 • Rok założenia
  2019
 • Miasto
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też miałem zimne luty, 2 w moim przypadku
 2. Zadałem chwilę po zadaniu pytania, z resztą nie miałem za bardzo wyboru a wiedziałem że czekać nie wolno.
 3. Panowie jestem przed zadaniem drożdży, tylko chyba coś nie pykło us05 zadane do wody o temp 30stopni minęło 30min i nie ma żadnego efektu tylko mleczna woda. Zawsze tworzyła się gesta piana a tu nic [emoji53] Zadawać?
 4. Chyba spierdzieliłem 23l piwa. Warzylem ipe ale na chmielenie na zimno użyłem olejku hopzoil. Tylko chciałem być mądrzejszy, nie wiem coś mi strzeleliło do łba że dam całą fiolkę 2.5ml. Teoretycznie taka fiolka powinna wystarczyć na dwie takie warki. Jak to dodałem to z wiadra buchało takim aromatem że coś czuję że przedobrzylem. Tyle roboty, tyle czekania i chyba nie będzie pijane [emoji849]
 5. Ja ostatnio startowałem przy 15°C FM52 i ruszyły bez problemu.
 6. Też dostałem już ten refraktometr, doszedł w 13 dni. Rekord!
 7. #2 NZIPA Gęstość 15.4 BLG ABV 6.5 % IBU 51 SRM 4.5 Styl American IPA Oczekiwana ilość gotowego piwa 22 L Straty z fermentacji 5 % Rozmiar ze stratami z fermentacji 24.2 L Czas gotowania 60 min Szybkość odparowywania 10 %/h Ilość gotowanej brzeczki 29 L Zacieranie Stosunek wody do ziarna 3 L / kg Ilość wody do zacierania 21 L Całkowita objętość zacieru 28 L Kroki Temp 66 C, Czas 70 min Temp 77 C, Czas 5 min Zacieranie krok po kroku Wysładzaj używając 15 L wody o temp. 76C lub do osiągnięcia 29 L brzeczki Surowce fermentujące Viking Pale Ale malt 5 kg (71.4%) Pszeniczny 1 kg (1
 8. Panowie czy gdzieś jest kalkulator gęstwy na androida lub na jakiejś stronie? Zdech mi laptop a widzę że jest dostępny arkusz do obliczeń na win. No chyba że ktoś będzie na tyle łaskawy i wyliczy. Drożdże FM52 przefermetowały 21l piwa ipa z 18 na 3 blg To jest pierwszy zbiór, gęstwa ma 2tyg Dziś chciałbym nastawić kolejną IPE 23l 16.5 blg
 9. Pale Ale malt5 kg 71.4% Pszeniczny1 kg 14.3% Płatki pszeniczne0.5 kg 7.1% Płatki owsiane0.5 kg 7.1% Drożdże FM52 Zdjęcie półtora tygodnia po butelkowaniu. Ono już tak po chmieleniu na zimno wyglądało. Myślę że tu jest problem.
 10. Witam! Pytanko mam. Jak uzyskać soczkowy kolor piwa? Do tej pory uwarzylem dwie warki i i wychodzi coś takiego Czy to wina zasypu z udziałem pszenicznego i płatków? Nie wiem, raczej stawiam że chmielenie na zimno najwięcej zmetnia piwo. Robiłem raki pseudo CC w 6-7°C ale nie bardzo pomogło. Chciałbym uzyskać coś takiego jak poniżej, czy to w ogóle możliwe w piwowarstwie domowym?
 11. Panowie pytanie, czy jest gdzieś w jednym miejscu spis receptur zwycięskich piw z różnych konkursów? Wiadomo że nieraz osoby z podium nie podają publicznie przepisów ale jedt wielu takich którzy to robią. Albo ja źle szukam albo nie ma takiego miejsca. Na Wiki nikt nie dodaje i nic się nie dzieje a szkoda.
 12. Panowie kiedy na ogół do sprzedaży wchodzi Citra że zbiorów 2019?
 13. No cóż, powiem że ciekawa opcja. Cenowo średnio się opłaca ale widzę w tym plusy 1. Nie mamy strat po chmieleniu na zimno 2. Nie trzeba przelewać piwa na cichą 3. Zawsze można zebrać gęstwe 4. Odchodzi nam filtracja 5. Nie musimy planować chmielenia i rozlewu 6. Ogólnie dużo prościej Tylko ciekawe jaki jest przelicznik, 1ml to jaki odpowiednik chmielu w granulacie? No i jak rzeczywiście unikamy trawiastosci i aromat utrzymuje się dłużej to może i warto wypróbować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.