Jump to content

sobieslaw

Members
 • Posts

  235
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sobieslaw last won the day on January 29 2021

sobieslaw had the most liked content!

1 Follower

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sobieslaw's Achievements

 1. Glukoza nieprzejedzona to aż gryzie w zęby. Może to taki lamdrynkowy posmak, jaki jest w tanich lagerach?
 2. Słowem klucz chyba była kwaśność, której nikt nie skomentował. To na 90% oznacza zakażenie.
 3. Aceton, farba? Być może zbyt wysoka temperatura fementacji, ale może się jeszcze ułoży.
 4. Ok, nie przyszło mi do głowy, kolega pewnie dodał w takim razie suchy ekstrakt słodowy, więc tu nie ma prawdopodobnie problemu.
 5. Piszesz, że użyłeś słodu, ale nie płynnego... Czyli nie użyłeś ekstraktu tylko dodałeś niezatarty słód do gotowania? W sensie pominąłeś proces zacierania?
 6. Ja to rozumiem, że autor pisząc "dekantuje", ma na myśli właśnie zlewanie wężykiem bez napowietrzania.
 7. No to ciekawa sprawa, sam może zacznę eksperymentować z większą ilością drożdży, bo zawsze dawałem tyle, ile przewiduje producent i nie narzekałem. Co się konkretnie polepszyło, kiedy zacząłeś sypać więcej?
 8. Ja robię podobne bardzo IPY do tego przepisu, co rozpisałeś, tylko że bez chmielenia na zimno. I za radą kolegów zacząłem dawać Chinooka na 40 minut zamiast na 60 - nie wiem, czy to placebo, ale wydaje mi się, że jest fajniejsza goryczka. Tylko dać trochę więcej, żeby wyszło tyle IBU, ile projektujesz. Praktycznie zawsze 5kg/1kg Pale Ale/Pszeniczny, ale słód, nie płatki, więc tutaj nie wiem, jak to wpłynie. PS Dlaczego aż dwie paczki tych drożdży? Nie napisałeś, ale będzie to ok. 20l warka? Jedna paczka to 11g, a producent zaleca 50-100g/hl, czyli 10-20g/20l w takim ekstrakcie. Miałeś problemy z underpitchingiem?
 9. Za szybko schodzi, ale nic się mi jeszcze takiego nie zdarzyło. Generalnie na kveikach już mam pełne nagazowanie i gotowe piwo po 4 dniach. Edit: Dla jasności mówię o refermentacji na glukozie w butelkach, nie o kegowaniu i pompowania co2.
 10. Bywa i tak. U mnie te drożdże robią małą pianę i można przegapić. Pewnie przy wyższej temperaturze by coś było. 25 to mało dla nich względnie. Chociaż sam robię przy 22 dla czystości profilu.
 11. Ja do tej pory w 90% używałem US-05 i jak na razie nie planuję wrócić. Początkowo bez lodówki, potem z. Pewnie też kiedyś do nich wrócę, ale na razie co najmniej kilka warek wprzód to kveiki.
 12. Ja dałem jedną na 20l 14blg. W ogóle w internecie sugerują, żeby robić underpitching, czyli np. w Twoim przypadku dać pół saszetki. Jednak ja chciałem uzyskać maksymalnie czysty profil.
 13. Myślę, że idealnie. Ja miałem 20-21 i profil wyszedł naprawdę czysty, trochę pomarańczowy, ale nie mam jeszcze pewności, czy to drożdże, czy chmielenie. Ruszyły w mniej niż 8h. Odfermentowanie wyliczyłem na 82%. Nie zauważyłem pytania, gdzie je dostać - ja kupowałem na alepiwo.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.