Jump to content

sobieslaw

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrobiłem 2 warki na podstawie tego przepisu: https://brewness.com/pl/batch/19726/view Szukałem długo piwa, do którego by to można najbardziej porównać i znalazłem. Piwojad Blanka. Smakuje prawie identycznie, także jak ktoś lubi to piwo, to ten przepis to jest właśnie to
 2. Nie robiłem syropu, tylko sypiałem glukozę bezpośrednio do butelek. Może faktycznie np. w jednej butelce było trochę mniej, ale czuć ewidentnie, że jest dużo słodsze od pozostałych, czemu przypisałbym słabą refermentację.
 3. Też tak mi się wydaje, dlatego szukam innych przyczyn słabej refermentacji w pojedynczej butelce.
 4. Możliwość zabicia drożdży środkiem do dezynfekcji przez słabe płukanie i jako następstwo słaba lub brak refermentacji.
 5. Jest mega słodko, aż gryzie w zęby. Tak samo miałem przy pierwszej warce, gdzie otworzyłem na próbę piwo po 4 dniach od zabutelkowania. Pozostałe piwa tego nie miały.
 6. A jak te butelki przechowujesz w skrzynkach? Nie dostaje się do nich kurz?
 7. Butelki myte dzień przed rozlewem płynem do naczyń i ociekane na stojaku. W dniu rozlewu płukane OXI i od razu rozlewane piwo bez ociekania. Z tego, co czytałem, nie zaleca się przepłukiwania po OXI.
 8. Jaki może być powód, że w jednej butelce słabo zaszła refermentacja? Jest mniej gazu, jak w pozostałych i czuć mocno glukozę. Butelka trzymana ze wszystkimi tak samo. Czy jest możliwe, że mniej drożdży tam się jakoś znalazło?
 9. Czyli granice stylu, które proponuje np. brewness określając pszenicę na 4.5 vol są nieosiągalne dla domowych warunków?
 10. Tak, lubię tyle gazu. Nawet więcej bym dał, gdyby nie było ryzyka To w takim razie jak gazować tak piwa bez ryzyka? Skąd się te wartości wzięły dla stylów, skoro duże szanse granatów i nikt tak nie gazuje? Jak to robią producenci? Nowe butelki, specjalne jakieś?
 11. Nie rozumiem tylko, dlaczego kalkulatory w necie podają takie wysokie nagazowania dla stylów. Wg kalkulatorów powinienem w ogóle dać 7g glukozy, żeby uzyskać te 4v CO2 Czy te kalkulatory nadają się tylko do kegów?
 12. Nie jestem pewien, bo mam miks 50/50 zwrotnych/bezzwrotnych, a już wyrzuciłem szczątki... Tylko denko urwało, nie rozwiało butelki w pył
 13. Na razie tylko jedna butelka strzeliła, jest szansa, że to może była ta z największym osadem i tylko dlatego... Fajnie by było, bo gaz super
 14. Dla potomnych, 6g glukozy na butelkę to trochę za dużo. Granat po 11 dniach od zabutelkowania, ale gaz przyjemny
×
×
 • Create New...