Jump to content

bercik09

Members
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bercik09's Achievements

 1. Właśnie taki mam plan , warka jest 27 litrowa , 17 L pójdzie do kega reszta na cichą z bananami , zobaczymy co z tego będzie.
 2. Mam po prostu 4 puszki po 400g pulpy z bananów gdzie termin przydatności do spożycia jest do lipca br. Więc pomysłem że dodam je na cichą , szkoda mi je wyrzucać. Czy to jest dobry pomysł na dodawanie takich owoców do pszenicy ?
 3. Witam Chciałbym dodać na cichą pulpy z bananów do hefeweizen-a i mam pytanie czy ktoś mógłby podzielić się swoim doświadczaniem i podpowiedzieć ile takiej pulpy można dodać do piwa ?
 4. ok, zobaczę co z tego wyjdzie , dzięki za pomoc
 5. Dzięki za odpowiedź , czyli zostawać w spokoju i niech sobie fermentuje ?
 6. Witam Dziś pierwszy raz użyłem środka do klarowania piwa Whirlflock T. Podczas zlewania piwa z kotła mimo że się starałem to co się później okazało przedostał się osad , czy to jest normalne przy użyciu tego środka ? Co teraz z tym zrobić ? poczekać aż to opadnie na dno i zlać do innego fermentora ? Na początku tego nie było widać i zadałem już drożdże
 7. Dziękuje za wskazówki, przetestuje je przy następnej warce
 8. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ? ile więcej wody ? ile łuski i kiedy ją dodać ? rozumiem, że chodzi o łuskę ryżową ? jak najlepiej śrutować słód ?
 9. Czyli najłatwiejszym sposobem jest zacieranie w jednej temperaturze oraz wysładzanie w temp około 80 ? Prześledziłem youtube jak to za granicą zacierają w identycznym kotle o którym mowa w tym wątku to mało kto bawi się w cyrkulację pompką , po prostu podnoszą temperaturę i pobierają brzeczkę kranikiem a później wlewają od góry
 10. Czyli rozumiem , że zacierasz w tylko w jednej temperaturze np. 68 ? przez godzinę i bez Mash out ? bez względu na styl ?
 11. Witam Jak wam się udaje utrzymać temperaturę zacieru identyczną jak na dole kotła (sterowniku) w tym kotle ? bo np. na dole kotła mam 72 stopni , a temperatura zacieru jest 64 i nie che rosnąć mimo zastosowania pompy cyrkulacyjnej. Przez to mam problem z podnoszeniem temperatury zacieru zgodnie z recepturą
 12. po otwarciu fermentora w celu strzelenie fotki , pęcherze szybko zniknęły i wygląda normalnie jak zawsze , muszę zrezygnować z tego przezroczystego fermentora i korzystać z tych nieprześwitujących bo człowiek za bardzo ciekawy co się w środku dzieje i zagląda Dziękuję za odpowiedzi
 13. Witam Nie wygląda mi to chyba na infekcje przeglądając ten wątek ale chciałbym się upewnić bo widzę to pierwszy raz na drożdżach w34/70 ,4 dzień fermentacji burzliwej , jest ok ?
 14. Dzięki za odpowiedź, w związku , że zamówiłem sobie taki kocioł tylko, że 35L oraz pompkę z aliexpress mam jeszcze klika pytań: Rozumiem że pompka chodzi przez cały proces zacierania, i wszystkie drobinki które się przedostaną przez sito lecą na górę kosza ? Pompa się nie zatyka ? Bo nie widziałem tam jakiejś Bazooki, czy brzeczka jest mętna ? Jak wygląda proces filtracji w takim kotle?
 15. Witam Podepnę się pod temat i zapytam : jak sprawdzić blg wody wysładzanej przez te sito ? wiadomo, że nie może spaść poniżej 2 BLG bo wypłuka garbniki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.