Jump to content

balabon

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

balabon last won the day on February 1

balabon had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To odpuszczam chwilowo, bo większa rozbudowa. Zdziełane.
 2. Masz / znasz wzór na ekstraktywność podczas whirlpool'a? Widziałem tylko jeden i jest kosmiczny, bo bierze pod uwagę "milion" zmiennych.
 3. Już działa. Chwilowo to zostawiłem, bo moje wyniki nie zgadzają się z wynikami niektórych kalkulatorów i nie jestem pewien jak powinno być.. Może wiecie? Jak obliczam skorygowaną gęstość końcową dla przefermentowanego piwa to do obliczeń biorę skorygowaną gęstość początkową i skorygowaną gęstość końcową. Wydaje mi się, że sporo kalkulatorów nie uwzględnia korekty gęstości początkowej (wtedy wyniki moje są w miarę zbieżne), ale na logikę: skoro refraktometr ma błąd pomiaru, to zarówno OG jak i FG.
 4. https://piwko.com.pl/kalkulator/ibu Whirlpool tak, ale dodanie na gotowanie 0 minut daje 0 IBU co nie jest prawdą. Wg wzoru Tinseth'a też wychodzi 0. P.S. wspomniany przez Ciebie kalkulator nie uwzględnia różnicy 10% między szyszką a granulatem.
 5. Zasyp niby ok, ale nie wiem czy różnice w liczeniu IBU wg różnych wzorów i samych technik nie wniosą więcej problemów, niż pożytku. Np.: wg Beersmith 0" i whirlpool to 0 IBU. Wg Brewness stosunek 0,5 IBU/BLG to już bardzo gorzkie. W ceny nie wchodzę. Od tego są inne portale.
 6. w sensie zasypu chmielowego? Jest przeliczanie IBU jak zmieniasz chmiel.
 7. Dzięki! Faktycznie, zły link. Poprawka poleci jeszcze dzisiaj. Edit: poprawione.
 8. Zmienione na zakresy. Popatrzcie tylko czy mają sens, bo robiłem wg danych a nie rozsądku. Przy gęstwie i płynnych utrata zakładana 0,7% dziennie, tak samo jak mr malty. Potwierdziłem to z Fermentum Mobile. Specjalnie zostawiłem te parametry edytowalne, bo możesz ustawić 10% albo 0, żeby olać.
 9. Cześć wszystkim, Słowem wstępu: Jakiś czas temu zacząłem naukę nowego systemu, ale nie chciało mi się stawiać kolejnej strony lorem ipsum. Postanowiłem zrobić coś fajnego dla braci piwowarskiej, aby warzyło się lepiej. Tak oto zmierzam do oficjalnego odpalenia https://piwko.com.pl/. Jeszcze sporo brakuje, ale już jest co nieco. "Przecież to już było" Wiele informacji w sieci jest rozsypanych na tysiącach stron. Część znanych narzędzi powoli pada, jak np.: mr malty w związku z wycofaniem wsparcia dla flash'a. Celem jest zebr
 10. Dzięki! Niesprawdzone receptury warzę mniejsze, żeby męczyć 27L z jednego wiadra zamiast 40L. Jak mam sprawdzone pewniaki, robię większe zasypy.
 11. Cześć i czołem! Receptura Black IPA zmodyfikowana ze zlepek internetowych. Co powiecie doświadczeni? black ipa.pdf
 12. Mam Pale Ale z innej firmy i też jest mocno słodki
 13. Oczywiście, młóto zakryte 2-3 cm i dolewanie po kawałku przez durszlak
 14. Wysładzanie ciągłe (dolewki przed odsłonięciem młóta). Raz wysładzałem na raty. Różnicy nie zauważyłem, poza czasem i ochładzaniem młóta czekając na ułożenie filtra od nowa.
 15. Potwierdzam wpływ pH. Dzisiaj kolejna warka z zakwaszeniem wody do wysładzania (pH obniżone do 5.5) i wszystko o.k.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.