Jump to content

Skip90

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Skip90

 • Birthday 06/19/1990

Kontakt

 • Imię
  Jakub

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  4
 • Miasto
  Warszawa
 1. Dziś jest 18 dzień fermentacji. Nie widać, żeby coś tam dalej pracowało. Zlałem trochę z kranika i zeszło do 0 blg. Czy poza klarowaniem jest jakiś inny powód dla którego trzymać cydr jeszcze ze 2 tyg?
 2. Ok dziękuję bardzo za wszystkie informacje. Zostawiam na spokojnie niech sobie fermentuje, nie przelewam na cichą, klarowanie po skończonej fermentacji. Następnym razem nie będę dosładzał i zobaczę jak wyjdzie.
 3. Czemu jabola? edit: doczytałem, że różnica pomiędzy cydrem a winem jabłkowym polega na dosładzaniu przed fermentacją. Trochę to nieprecyzyjne, bo jak dosłodzę potem przed butelkowaniem na gaz to nadal byłoby wino jabłkowe? z 18 blg jak zejdę do 2blg po fermentacji to powinno być koło 6% alk
 4. Dzień dobry, to mój pierwszy post więc przede wszystkim witam wszystkich. Mam 3 pytania o cydr który nastawiłem. 9 dnia od rozpoczęcia fermentacji wypada mi niespodziewany wyjazd na 6 dni. Podpowiecie mi czy lepiej byłoby rozlać ten cydr już 9 dnia czy przeczekać do 15? Drugie pytanie czy jest sens tak jak piwo przelewać na fermentację cichą? Chciałbym uniknąć posmaku drożdży i czy przelanie na cichą nie rozwiązałoby z posmakiem drożdży i przy okazji spokojnie by dofermentowało do mojego powrotu? Kupiłem też 2 składnikowy roztwór do klarowania. Powinienem go dodać na początku czy już za późno na to? Ewentualnie czy dodać przy przelewaniu na cichą? Cydr z 20 litrów naturalnego, mętnego soku z jabłek, który dosłodziłem ok 1kg cukru do 18 blg, drożdże do cydru słodkiego i dodałem pożywkę dla drożdży. Planuję potem ewentualnie dosłodzić go ksylitolem. Będę wdzięczy za wszystkie rady. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.