Jump to content

kamilnurek

Members
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

About kamilnurek

 • Birthday 10/08/1982

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Starachowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kamilnurek's Achievements

 1. Rozumiem. Chodziło mi o to czy Wam/ Tobie coś wiadomo z racji "długiego stażu". Jak można Janka namierzyć? Czy jest na tym forum?
 2. Ok. Napiszę jak będę chciał po raz pierwszy użyć.
 3. Czy posiada ktoś instrukcję obsługi tego sterownika w języku polskim i mógłby ją udostępnić?
 4. Dzięki za słuszną uwagę. Rzeczywiście nie pomyślałem, że to ulatniający się CO2.
 5. Tak jak pisałem na wstępie, piwo nie zamarzło w całej objętości tylko od góry i od ścianek fermentora. Nie miało formy zamarzniętej bryły lecz coś bardziej jak pokruszony lód. Na dole przy drożdżach jeszcze nie zaczęło zamarzać. W każdym bądź razie mam nadzieję, że będzie do wypicia.
 6. Rozlałem już to piwo dwa dni temu bez zadawania dodatkowych drożdży. Po nalaniu do wszystkich butelek dopiero zacząłem kapslować żeby zobaczyć czy drożdże zaczną ponowną pracę. Zanim skończyłem nalewanie, te wcześniej nalane i przykryte kapslami już zaczęły "pykać" więc mam nadzieję, że refermentacja przebiegnie w miarę poprawnie. No ale na efekty będę musiał trochę poczekać. Dam znać jak piwo będzie gotowe.
 7. Mam nadzieję, że drożdże przeżyły bo piwo zaczęło zamarzać od góry. W tym fermentorze akurat nie mam kranika. Ale gdyby był to w jaki sposób robi się wymrazańca?
 8. Cześć wszystkim. Mam drobny problem. Otóż uwarzyłem Full Aroma Hops i chciałem zrobić cold crash w lodówce. Niestety temperatura tak nisko spadła, że piwo w fermentorze zamarzło. Nie całkowicie ale tak w około 3/4 objętości. W związku z tym wyjąłem fermentor z lodówki i postawiłem w temp. pokojowej. W piwie pływają jeszcze szyszki chmielu wrzucone luzem na aromat. W związku z tym moje pytanie: czyjak to piwo odmarznie będzie sie nadawało do picia?
 9. A czy mógłbyś napisać czy ten Hefeweizen był z Twojej receptury czy z gotowej ze sklepu? Jeśli Twoja receptura i nie jest ona tajemnicą to napisz. W jakich ilościach i na jak długo dawałeś te dodatki?
 10. Jeśli w poniedziałek nie sprzedasz to wezmę oba kociołki. Odbiór osobisty
 11. Odebrałem wczoraj i już zacząłem lekturę. Świetna sprawa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.