Jump to content

Ravage miodosytnik

Members
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

About Ravage miodosytnik

 • Birthday 04/03/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Doktorancki
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  5

Recent Profile Visitors

198 profile views
 1. A jakieś wady takiego filtratora? który prezentowałem?
 2. A to jest jakaś przeróbka z tą sprężyna czy jak to niby ma być? Tak się zastanawiam czy wiadro wytrzyma taka temperaturę zacierania? Jak to odfiltrowujecie? Tak jak kopyr na jednym z filmików pokazywał? W fermentorze?
 3. Na pewno znajdą się osoby które korzystają lub korzystały z takiego filtratora. Jakie są wasze opinie? https://allegro.pl/oferta/filtrator-do-piwa-typu-spiralny-maly-100-cm-6784139726
 4. Jestem totalnie zaskoczony tym co piszesz. Następne dwie warki nienwyme hopspidera podczas chłodzenia. Chodź w zasadzie coffee stouta z prawdziwą kawa może. Jednak wyjme. Bo schodzenie z fusami może faktycznie dać smak fusów jak w zimnej kawie. Protestuje. A może już ktoś testował? I się podzieli spostrzeżeniami 😅
 5. Hm bo chmieliłem według przepisów. Np na 60 min przed końcem, 30 min przed koniecem i 15 min przed końcem doszedłem do wniosku że dalsze pozostawia ie go tam nie ma sensu. Więc dla aromatu należy pozostawić chmiel na chłodzenie. Może teraz tak spróbuję. Czy może to wszystko metoda prób i błędów? I jak mi będzie najlepiej smakować?
 6. Ale ja robię z ekstraktu mi dms nie grozi. Zresztą w pół godziny schodze do 27 lub 24 stopni. Ale czy. Mój patent może być ze wyciągam hopsipera z chmielem po gotowaniu czy lepiej go zostawić na chłodzenie?
 7. No tak na chmieliłem połowę i rozcieńczałem. Ale chmieliłem te 10 l tak jak dla 22 litrów a nie 10 litrów Poprzednio chmieliłem inne piwo i tam chmiel został do końca chłodzenia i wyszło bardziej gorzkie niż zakładałem. Chyba ze w tym przypadku ta słodycz z słodu zabijała tą goryczkę. Więc tak mam pozostawiać tego hopsidera na chłodzenie czy moge go wywalić?
 8. Raz tam coś mieszałem ale to z glukozą. Nie czuje różnicy z pozostałymi 4 bez mieszania Inne pytanie mam, bo tak analizuje sobie tę recepturę Coffee Stout według Scooby. Ludzie skarżą się iż pozostaje im smak fusów. Może poporostu wystarczy wyjąć tę kawę przed chłodzeniem z gara i tu podczas tych moich przemyśleń zapaliła się lampka! Otusz wczoraj postawność zrobić APE. Wszycy mnie tu straszą że jak schłodzę zbyt wolno piwo po gotowaniu to chmiel mi pooddaje za dużo z siebie, więcej niż bym chciał w ogóle. Więc wpadłem na pomysł że chmiel zadam w hopspiderze, a po gotowaniu go od razu wyjmę. Z ciekawości skosztowałem brzeczkę przed zadaniem drożdży. O dziwo nie była jakoś strasznie gorzka. Czy to z tego powodu że wyjąłem chmiel z brzeczki czy dlatego że 22 l rozrabiałem w 10 l i dolałem potem do 22 l? (Kopyr coś takiego gdzieś mówił)
 9. butla w pomieszczeniu obok ciebie jeszcze nie wlała widze. nikomu tego nieżyczę, dwa nie mam jak na wolnej przestrzeni.
 10. praca i czas ten sam, a mniejsza warka? Nawet nie mam ochoty próbować na mniejszej. a moja kuchenka nie bedzie i tak zadowolona z tego
 11. A to maleństwo ile ma? 50l? Jeszce jakieś inne modele ten to chyba indukcja co?
 12. Im więcej czytam tym bardziej chce coś uwarzyć z słodów niż ekstraktów. Za słodami przemawia kasa i mnogość kombinacji, za ekstraktami czas, łatwość wykonania. Moje możliwości stancyjne nie pozwalają na szaleństwo. Moja kuchenka cierpi przy 15 litrowej brzece.... Pytanie do was czy kojarzycie jakąs kuchenkę elektryczną wolno stojąca, (gazowe mnie nie interesują) która spokojnie zniesie obciążenie 30 kg i w górę:)
 13. Wetne sie wam w dyskusje i troche zmieine jej tor. Wczoraj zrobiłem sobie piwko na us-05 paczka była tak jakby nabrzmiałą trochę, a i jakoś to tak strasznie powoli rusza. Poprzednia warka ruszyła mi ekspresowo, dodałem tez do poprzedniej pożywke dla win. Jest już 19 godzina od zadania drożdży. Na powierzchni pojawiła się już taka drobna piana, jak pleśń takie wysepki. Dziś przyszła kolejna paczka us-05 i jest ona juz sypka i nie taka nabrzmiałą. rozrobić ją i tam wpuścić czy już to zostawić?
 14. No dobrze, więc jak z tą temperatura dla belga? No i czy chmielic go na zimno?
×
×
 • Create New...