Jump to content

Ravage miodosytnik

Members
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

About Ravage miodosytnik

 • Birthday 04/03/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Doktorancki
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  5

Recent Profile Visitors

299 profile views
 1. ale na co jak jaki tam jest gwint na tej bazooce?
 2. Czy ktoś uzywa/ł taki kociołek? ogladałem filmiki c clarstainami czy royal caterngami i wszędzie informacja o tym iż jest problem z bazoką, ze przytyka sie podczas filtracji. Jednak w przypadku tego kociołka coobra brak takie informacji. są tylko filmiki baj ARES ktore wychwalaja go pod niebiosa. Jak sobie radzicie? czy pompa sie zatyka bardzo i czesto??
 3. sugerujesz taka jedną łyżkę już opłukanje gęsty z s-04? to jedna taka łyżka na wiaderko 10 czy na butelkę ja startowałem na gęstwie własnie po s-04 Co Ciekawe zrobiłem na niej dwa piwa. I w risie zachowywały sie normalnie ładnie na dnie siediząły, a w tym drugim piwie zachowywały sie jak lekki pasiek czy pokruszony styropian wtf XD chyba cos zle pomutowało.
 4. znaczy chcemy jeszcze zlać na cichą na dwa tygodniue potym czyli co ze wtedy trzymać w niższej tmperature niz 10 stopni? to na refermentacje nie ma wpływu już temperatura? miało być jeszcze jedno pytanie w zeszłym roku robiłem risa na s04 teraz wiec już pewnie jak zabutelkuje butelki i z cukrem to refermentacja nie ruszy. Zwłaszcza ze do połowy dałem 200 ml balantajsa z wiórkami. Pojawił się pomysł by dodać gęstwę do takiego piwa. Ale jak to zrobić ile i jak rozmieszać najlepiej. Pewnych rzeczy się domyślam ale jednak jestem ciekaw.
 5. Robiłem z kolegom pilsa fermentacja 10 stopni celsjusza. start fermentacji to 19.12. Do tej pory nie zlewaliśmy tego piwa na cichą. Są nastepujące pytania. 1. Refermentacja butelek - czy drozde nie bedą za słabe by refermentowac po kolejnych dwóch tygdniach od poniedziałku na cichej? refermentowac tez w 10 stopniach czy to juz nie gra takiej roli, a jak sie nagazuje to dopiero lagerwac w temp 6-1 stopnien na balkonie. ah ta zima .... 2. na tej gęstwie chemy ruszyć lagera i pewnie bedzie trzeba przepłukać gęstwe, czy to wystarczy czy tez lepiej zrobić starter?
 6. czy ktoś używał kiedyś do natleniania brzeczki piwnej pompki akwarystycznej? Bo jeśli Chodzi o natelnownie samego akwarium to troche lipny pomysł jest XD Słyszałem o roznych motywach z mikserem i wiertarką ale własnie w przypadku lagera kiedy musze schłodzić brzeczke do 10 stopni a nie dam rady zrobi tgo chłodnicą to zastanawiam mnie czy pozostawienie na jedna noc z taką pompką da cos. Bo chyba jak natlenie brzeczke piwną i zostawie na noc to nie wiem czy przy takiej temperaturze strace duzo tlen?
 7. Czy ja wiem, moim zadaniem parzenie herbatki dało fajny efekt
 8. Tak jak coś tam radził przed gotowaniem ekstraktu pomoczyłem chwile słody w wodzie,
 9. Ciekawe moze tak byc niech se postoi wyjdzie moze mu to na dobre, moze czuc troche drozdze w tym piwie. czy ja wiem 2,1 wyszło w nagazowaniu na stouta. W moim odczucie moze troche dziwne jest, moze przez brak gazu, ale kolezanka twierdzi ze jest kwaśne, moze to goryczka
 10. mocno nie ogarniam jednej rzeczy która wydarzyła sie w moim milkstoucie Typ Nazwa Ilość Ekstrakcja EBC Płynny ekstrakt ekstrakt słodowy ciemny Bruntal 1.7 kg 34% 90 % 621 Płynny ekstrakt Bruntal Pale Ale 1.7 kg 34% 80 % 35 Cukier Milk Sugar (Lactose) 0.5 kg 10% 76.1 % 0 Płynny ekstrakt WES ekstrakt słodowy jasny 0.5 kg 10% 80 % 23 Ziarno Strzegom Czekoladowy ciemny 0.3 kg 6% 68 % 1200 Ziarno Jęczmień palony 0.3 kg 6% 55 % 985 Fermentacja na s-04 burzliwa 8 dni zlane na cichą 20 dni (nie dało rady szybciej butelkować) temperatura 20-21 stopni nie było schładzane przed rozlewem Gęstość początkowa to 15,5 blg końcowe 6 blg Piwo w smaku było ok i nic nie wskazywało na jakieś problemy. Ilość cukru do refermentacji 96.6 g Ilość pakowanego piwa 19,5 l od rozlewu minęło 20 dni temperatura 20-22 stopnie na dnie jest osad z drożdży nie wielki ale jest Piwo nie ma gazu!!!!!! ;(
 11. nie wiem, co ci powiedziec w takim razie. Ja tam fermentuje w 15 stopniach bo lbie czysty smak posmaki mnie irytuja czasem. Znaczy tak jak wleje piwo do kulfa prostoz butelki bez kombinacji to mi sie moze tyle drozdza wleje co mi nie przeszkadza, a jestem wyczulony bardzo. Na sedziowaniu odrazu wyczułem ze miód jeszcze fermentuje chodz klarowna była bestia. Ja dodatkowo trzymam butelki w jakis 10 stopniach ostatnimi czasu i widze ze to tez robi swoje.
 12. a dyzo ich na dnie? , w jakiej temp fementujesz? ile tak to trwa mniej wiecej?
 13. ja nie mam tego problemu musiałbym us-05 zamieszac albo serio na boku by musiały lezec, a ile one mają? bo tak szczerze to ja mam tych drozdzy bardzo mało na dnie w butelce. Moze zbyt szybko butelkujesz? mi schodzi od 3-4 tygodni w fermentorze zanim sie zbiore
 14. Czy ja tam wiem czy te us-05 jakies takie złe? Niby nie przeylegaja tak do dna jak s-04 ale jak wlewam do kufla piwo to m i nic nie wlatuje, chyba bym nie przechylił za jednym razemdo kufla to wtedy smierć. Generalnie s=04 czy s=o5 fajnie klarują i to do czystego co zawyzyłem tak mnie straszyli tym ze to bedzie latac.. Ale chyba tutaj tez temp fermetacji ma znaczenie bo ja jade w 14-15 stopniach
×
×
 • Create New...