Jump to content

kamil2963

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam po przerwie. Tak jak wcześniej pisałem przefermentowalem brzeczke z granulatem citry. Efekt.... Wbrew negatywnym opiniom piwo wyszło bardzo dobre. Gorzkie tak jak chciałem, aromat citry czuć bardzo fajnie. Jedyna wada jaka znowu się pojawiła to zbyt mało nagazowane piwo. W tym przypadku dodałem już więcej cukru do refermentacji i efekt nadal nie do końca mnie zadowala. Jedziemy dalej, zamawiam puszki na kolejną warke (ipe). Tym razem pogotuje chmiel i odcedze tak jak sugerowaliscie. Nadal będę dodawał citre... Tu moje pytanie. Czy można dodać do niej jeszcze jakiś inny chmie
 2. Tak więc jak tylko zakończy się fermentacja burzliwa szybko cedze i przelewam na cicha.
 3. Zrobiłem tak że zagotowalem brew kit coopersa ipa + ekstrakt slodowy i dodałem chmiel citra 60 g. Utrzymywałem brzeczke prawie ja gotujac przez około 15 minut. Wystydziłem, dodałem drożdże US 05 i już 3 dzień piwo jest na burzliwej w temperaturze otoczenia 15-16 stopni. Gdzieś wyczytałem że można w ten sposób dochmielic piwo. Oczywiście widząc że większość zaleca robić to na cichej. Czego mogę się spodziewać ? Powiem szczerze ze przez rurkę wydobywa się na prawdę fajny zapach. Jeszcze jedno... Piwo jest na burzliwej z chmielem, granulatem. Będę musial to jakoś p
 4. Panowie, właśnie przyszly mi puchy coopersa ipy. Czy zagotować je ? Kolejna sprawa, skończyło mi się oxi. Czym mogę zastąpić ten preparat ? Spirytus ?
 5. Piwo robione było na,, ekstrakcie ipa,, który zastąpił cukier. Będę tak robił nadal. Chcę natomiast nadać piwu więcej goryczki
 6. Witajcie. Odświeże temat, żeby zdać relacje z degustacji. Piwo okazało się być na prawdę ok. Tak jak myślałem trochę za mało nagazowane, ale schłodzone smakuje. Kiedy robiłem swoje pierwsze nieudane piwa z brew kitu towarzyszył im drożdżowe posmak, w tym również tak jest, ale bardzo delikatny. Czy w tych piwach zawsze będzie nam to towarzyszyć czy istnieje może sposob na ograniczenie tego ? Oczywiście biorę się za następne. Czy macie może jakieś sprawdzone przez łączenie ekstraktu + brew kit + drożdże ? Dodatkowo chce przelać piwo na cicha i dodatkowo je dochmie
 7. Piwo zabutelkowane tydzien temu. Z ciekawości otworzyłem wczoraj jedno, smak ok, sądzę że jeszcze się zmieni na lepsze, ale gorzej z nagazowaniem.
 8. Panowie, chyba dodałem za mało cukru do refermentacji. Czy jest jakiś sposób żeby mimo to troche bardziej nagazować piwo ? Czy wystawienie butelek do duż cieplejszego miejsca mogłoby pomóc ?
 9. Dzisiaj mija 3 tygodnie od początku fermentacji. 2 tygodnie w stałej temperaturze 15 stopni, ostatni tydzień w 22 stopniach. Obecnie nic nie wydobywa się z rurki fermentacyjnej, cisza. Nie zaobserwowałem też niepokojących zapachów. Wszystko wydaje się być ok. Dziś zamierzam sprawdzić blg, jak będzie ok to butelkuje. 3 tygodnie wystarczy dla brew kita czy trzymać jeszcze dłużej ?
 10. Zrobiłem tak, że schłodziłem brzęczkę, czekała aż do rana. Dodałem drugie drożdże, brzęczka miała temperature 19 stopni. Zniosłem do piwnicy gdzie temperatura powietrza stale wynosi 15 stopni. Od tygodnia ,,bulka,, jednak teraz troche słabiej. Moje pytanie brzmi... Czy wynieść już brzęczkę do pomieszczenia w którym docelowo piwo będzie zlewane (na około 2 tygodnie), czy może poczekać jeszcze tydzień w tych warunkach i zostawić póżniej tylko na tydzień żeby osad się osiadł ? Sęk w tym, że przeniosę brzęczke do miejsca gdzie temperatura wzrośnie to 20-22 stopni.
 11. Drożdże BE 256. Mam też drugie z zestawu Beer Yeast 20-25 lit 10g. Może odpuścić te które przygotowałem i zrobić te drugie po ostygnirciu brzeczki ?
 12. Jeszce jedno. Brzeczka będzie zniesiona do piwnicy i będzie fermentowac w temp. 16-18 stopni. Jak zadam drożdże do brzeczki o temp. 25 stopni a później zaniosę wiadro na dół to nie zniszcze piwa ?
 13. Panowie, wszystko gotowe, fermentor zalany, drożdże przygotowane w szklance ale nie spodziewałem się że nie Brzeczka będzie taka gorąca. Obecnie chłodne ja w wannie, muszę to szybko zrobić bo drożdże stoją w szklance już prawie godzinę. Nic im się nie stanie jeśli postoja jeszcze pół godziny ? Uciekają że szklanki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.