Jump to content

Fall095

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

About Fall095

 • Birthday 02/18/1995

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Ciechanów

Recent Profile Visitors

574 profile views

Fall095's Achievements

 1. Nigdy nie używałem płatków dębowych. Chciałbym spróbować wrzucić do stouta waniliowe płatki dębowe. Jak mocno takie płatki wpłyną na smak? Powiedzmy 50-100g takich płatków na 20-25l piwa.
 2. Witam. Zamierzam zaopatrzyć się w lodówkę do fermentacji. Obserwuję tylko mini lodowki ze względu na brak miejsca. Myślicie, że np. takie coś zda egzamin? https://www.olx.pl/d/oferta/chlodziarka-mala-gwarancja-CID99-IDKnNFB.html
 3. Czy do tego sterownika wystarczy po prostu podłączyć lodówkę czy trzeba coś grzebać z kablami?
 4. Witam. Jaką macie metodę na odkażenie wężyków w środku? Z myciem nie ma problemu. Pod kran i po jakimś czasie jest czyste. Ale jak to odkazić?
 5. Witam. Wędzony stout. Zacieram już 70 min i wynik próby jodowej na czerwono (dekstryny). Słody palone (dośc spora ilość) dodana w 20 min zacierania. Jest sens dalszego zacierania? Czy raczej nie da się już przeprowadzić negatywnej proby jodowej?
 6. Jak w miarę tanio zastąpić Despreja? Tak, żeby za mocno nie stracić na jakości.
 7. Jak się kupowało zestaw surowców z Browarmatora to tam dawali instrukcję krok po kroku wraz z rysunkami podglądowymi jak wygląda proces warzenia piwa. Nie wiem czy nadal to stosują.
 8. Witam. Jest jakiś sklep internetowy z piwem, który wysyła towar do paczkomatów?
 9. Ile i jakich rozmiarów rdzeni potrzeba do mieszadła magnetycznego? Kolba 2000ml.
 10. Fall095

  Fall095

 11. Planuję zakupić refraktometr. Czy taki będzie odpowiedni? https://piwoszarnia.pl/refraktometr-cukromierz-040-brix-do-piwa-p-1656.html Czy raczej szukać czegoś droższego? A ma ktoś może urządzenie z aliexpress? Czy raczej odpuścić z AE, bo może być niedokładny.
 12. Jest jakiś limit ile razy można obracać gęstwą drożdzową? Mam zamiar zrobić stouta. Zebrać gęstwę i na niej RIS-a. I pytanie czy ta gęstwa będzie już do utylizacji czy można z niej zrobić kolejnego RISa albo coś innego?
 13. Mam 3 kg pszenicznego, 3k monachijskiego i zakładana ilość brzeczki 25l. Jak obliczyć początkowe blg? Czy jest jakiś wzór? Czy jak zrobię starter z fiolki FM41 + 1l wody+ 100g suchego ekstraktu to będzie ok?
 14. To były te drożdze: https://twojbrowar.pl/pl/surowce-piwowarskie/drozdze-piwowarskie/white-labs-wlp300-hefeweizen-ale Ale są niedostępne. To biore te. Chyba nie powinny być gorsze niż tamte : https://twojbrowar.pl/pl/surowce-piwowarskie/drozdze-piwowarskie/fermentum-mobile-fm41-gwozdzie-i-banany
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.