Jump to content

WojtekGaaD

Members
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  PIWNICZNY
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  ciągle za mało
 • Miasto
  Inowrocław

Kontakt

 • Imię
  Wojtek

Recent Profile Visitors

742 profile views
 1. Ja kupiłem w lokalnej hurtowni ze smarami i olejami silnikowymi.
 2. Szukasz usługi dodaj ogłoszenie w dziale ogłoszeń. Szukasz porady i chcesz coś zaradzić sam - podaj więcej szczegółów, jakieś fotki aby koledzy mogli cokolwiek pomóc.
 3. Albo dłuższy kawałek wężyka i napełniasz butelki w skrzynkach operując wyłącznie rurką.
 4. Czy szukanie w necie i czytanie aż tak boli? Cytat z opisu tego działu: "Najlepsze miejsce do pisania i czytania dla początkujących piwowarów. Pisz, jeżeli nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi." Każdy z nas zaczynał ale wyobrażasz sobie jak wyglądałoby to forum jakby każdy kolejny zarejestrowany początkujący piwowar zadawał ciągle te same pytania? Znacznie lepiej jest poczytać zanim zacznie się warzyć piwo a jak nie znajdziesz odpowiedzi pytać. https://www.piwo.org/search/?q=rehydratacja&quick=1 https://wiki.piwo.org/Strona_główna https://www.blog.homebrewing.pl/category/dla-po
 5. wskazówka z BrewFathera: Make sure your iSpindel reports gravity in Plato (it will be converted to SG) and temperature in Celcius. Add [SG] to the name of your iSpindel if you use SG based formula. If the gravity is displaying 1.004 in Brewfather you are using the wrong formula, use the fomula that reports in Plato or use the tag above. If you get no gravity reported: Check that the formula is not too long. There's a max character length. Instead of "tilt*tilt*tilt" put *tilt^3" etc. If it still fails: Upgrade to the latest iSpindel firmware or try to use the sec
 6. Spindel jest skalibrowany? Do pracy solo musisz go skalibrować
 7. Wgrałem przetestowałem u mnie nie działała prawidłowo szczególnie w połączeniu ze spindlem - wróciłem do 4.0. Kolega ma i jest zadowolniony pytałem dzisiaj po przeczytaniu tego posta i raz też mu się zdarzyło, że Plato chyba się przestawiło na OG- ale jest ogólnie zadowolniony.
 8. Nie no bez przesady niech nie kupuje wielkiego bo zacieranie 15 litrów w garze o pojemności 50 litrów jest pewnie możliwe ale męczące i mało wspólnego ma z autoamagicznym kotłem. 25-35 litrowy jest optymalny pod warki 20-30 litrowe ale przy gotowaniu z większą mocą trzeba już uważać bo lubi uciekać z gara.
 9. Proszę bardzo: 25 litrów idealny do 20 litrowych warek. Większa pojemność kotła wiąże się z możliwością gotowania większej ilości brzeczki.
 10. Przez dorobioną "butelkę" pojemnik z zaworem od góry albo przez pojemnik od dołu po odebraniu gęstwy i dmuchnięciu CO2
 11. To teraz będziesz jeszcze miał jedną mordęgę - wypić to piwo mój Roggen leżakuje już dwa miesiące w butelkach i nadal mam problem wypić cała butelkę. Jakbym pił olej.
 12. A warzenie należy uznać za obciążenie długotrwałe czy chwilowe? Gniazdo gniazdem można wymienić na przemysłowe ale co z przewodami? Te 20A to dosyć sporo jest chyba jeszcze kwestia przekroju przewodów? Jeśli instalacja wytrzyma to nie prościej dwie grzałki 2+2,5kW jak już konieczna jest taka moc?
 13. Kolejne etapy fermentacji programujesz w Brewpiless do Brewfathera wysyłane są wyłącznie dane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.