Jump to content

Kushbik

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kushbik

 1. Odnośnie przechowywania miernika ph - czy w przypadku braku roztworu KCl, trzymanie sondy w czystej wodzie destylowanej może w jakiolwiek sposób wpłynąć na przedłużenie jej żywotności?
 2. @DanielN świetne opracowanie, dzięki za to. Czy stoi coś na przeszkodzie aby zamiast suchego ekstraktu dać płynny? Jest szansa że to się uda czy lepiej już przygotować małą porcję brzeczki na jego bazie?
 3. Faktycznie, chyba za szybko zacząłem się martwić. Dzisiaj rano (czyli po jakichś 30h) widać, że powooooli ale jednak zaczyna coś tam się dziać. Mam świeżo zmontowaną lodówkę ze styropianu i pierwszy raz robie w niej piwko - wcześniej była wyższa temperatura to i drożdże szybciej startowały najwidoczniej. Dzięki za odpowiedzi
 4. Widzę że temat stary ale mam podobną sytuację. Moja 5 warka, z czego czwarta właśnie na tych drożdżach. Zakupione w TB. Minęło 24 godziny po zadaniu do dobrze napowietrzonej brzeczki 22L 14BLG i narazie cisza. Pisaliście powyżej że nie widać fermentacji ale pokazują się oznaki namnażania. Mógłby ktoś wytłumaczyć o jakich oznakach mowa? Jak to rozpoznać? Drugie pytanie : niestety najpóźniej jutro po południu muszę podjąć decyzję czy dorzucić kolejna paczkę ponieważ wyjeżdżam na weekend. Czy jeśli jednak okaże się że to był lag, a ja dodam drugą paczkę to oznaki overpitchingu będą konkretne?
 5. Po pierwszym teście jestem pod wrażeniem. Miałem 13 litrów brzeczki którą chciałem schłodzić do ok 80 stopni żeby zrobić hop stand. Po 3 minutach sprawdziłem temperaturę i było 65. Tak więc chłodzi faktycznie bardzo szybko. Polecam.
 6. Dobrzy ludzie, przekonaliście mnie Dzięki za info.
 7. Czy ze względu na wykonanie chłodnicy z rury karbowanej nie ma problemu z utrzymaniem jej w czystości? Biorąc pod uwagę wcześniejsze komentarze nie mam wątpliwości jeśli chodzi o możliwości chłodnicze jednak zastanawia mnie czy po jakimś czasie w zagłębieniach nie pojawia się trudny do usunięcia osad.
×
×
 • Create New...