Jump to content

tamtomasz

Members
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ludzi, co znam to używają tego: https://www.kegland.com.au/35l-digiboil-digital-turbo-boiler-2400watt.html Tam problem jest taki, że z torbą do warzenia termometr nie mierzy dobrze temperatury. Jest w głupim miejscu umieszczony i się zakrywa, czy coś takiego, więc temperatura zacierania generalnie szaleje. Z tego co wiem to sprzedają zestaw, żeby przerobić to na kadź zacierną za dodatkowe 100 dolców, ale nie mam pojęcia jak to się sprawuje.
 2. Tam jest problem zawsze z termostatem i ogólnie temperaturą. Jak masz problemy z warzeniem na gazie to kupno garnka za 3 tys. PLN raczej nie zmieni twojej sytuacji, a warzenie w warniku to raczej nie jest dobry pomysł. Ponoć są jakieś modele, które się do tego nadają, ale musiałbyś znaleźć kogoś, kto używa konkretnego modelu, żeby ci to potwierdził. Problem jest taki, że warniki po prostu nie są zbudowane w tym celu. Zobacz tutaj: I tutaj:
 3. Nie. To jest warnik do podgrzewania wody. Znam dwie osoby, które zacierają w garnkach do gotowania wody i masa problemów jest z kontrolą temperatury.
 4. Nie jest jakaś wspaniała ta woda, ale raczej to nie tutaj tkwi problem. Problem raczej masz z drożdżami. Jeśli piwa ci się zatrzymują tak ciągle to ja bym powiedział, że nie napowietrzasz wystarczająco brzeczki przed zadaniem, tak jak to już ci ktoś napisał z tego, co widziałem, albo drożdże są w słabej kondycji. Może nie uwadniasz dobrze. W przypadku tych drożdży fermentisowych nie ma potrzeby uwadniać, następnym razem wrzuć na żywca do środka bez uwadniania, a żeby dobrze napowietrzyć postaw fermentor na dwóch poduszkach i nim pokręć przez kilka minut.
 5. Nadeszła chwila analizy promieniowania uv odbijanego od śniegu i porównania wartości z tym odbijanym od ścian pokoju u OP, gdzie jest składowane piwo. Musimy przeanalizować z jakich materiałów został zbudowany dom autora tematu i jak wygląda układ pomieszczenia. No proszę cię. Jeśli trzymasz piwo w rogu pokoju, najprawdopodobniej w skrzynkach, gdzie światło nie pada na nie bezpośrednio to problem nie istnieje. Co z tego, że promienie uv się odbijają?
 6. Jak kupisz 6 sztuk to wychodzi sztuka za 49.50 €, w przypadku 10-litrowych 65€. Niemniej jednak oni to sprowadzają z Chin, więc równie dobrze można kupić od razu z aliexpress, tylko trzeba uważać na takie, co spawają ręcznie i później nie pasują do niczego (nie można ich układać). Do nagazowania potrzebujesz około 3 naboi co2 16 g i 1-2 na wyszynk. Powiedzmy, że 5 w sumie, czyli 80 g. Jedna butelka soda stream ma 425 g, więc wychodzi ci około 5 razy nagazownie+wyszynk na jednej butli.
 7. To chodzi o działanie promieni UV a nie słońce samo w sobie. Zagrożenie istnieje tylko wtedy, gdy trzymasz butelki na słońcu bezpośrednio. Jeśli je schowasz w jakiejś szafie albo nawet półcieniu, gdzie słońce nie pada na nie bezpośrednio to unikniesz problemu.
 8. No to niestety nie jest to możliwe. Ze strony producenta:
 9. Już nieważne, jak sprawdzałem to piwo to patrzyłem na irlandzkie mocne, a nie ciemne, właśnie sobie zdałem sprawę z tego, że to dwa różne 🤦‍♂️ Niemniej jednak, dalej uważam, że autor tematu najlepiej wyjdzie, jak zrobi zwykłe czerwone i dorzuci więcej prażonego jęczmienia, żeby zyskać tę wiśniową, ciemną czerwień. Lagery to nie jest jakiś super popularny styl w Irlandii. Chyba, że ma to być wierna kopia tego polskiego, ale w takim wypadku to szkoda zachodu moim zdaniem. Lepiej zrobić własne piwo od zera wzorowane na irlandzkich ale.
 10. Na beer advocate jest jako Stout - Irish Dry 🤷‍♀️ Na własnej stronie napisali jedynie, że to mocne ciemne piwo. Na butelce jest napisane, że to lager?
 11. To to nie daje nic, myślałem, że to miała być beta glukanowa, ale teraz patrzę, że to od 45 stopni dopiero.
 12. Nie wiem, co powiedzieć. Przepis na hefe 50% pszenicy, 50% pilsena. Czy istnieje jakiś inny? W czym ten przepis różni się od całej reszty? Bardzo naciągany wpis, tym bardziej, że już istnieje wpis o samym hefe na tym blogu. W przypadku piw z dużą dawką żyta to może i coś daje, ale w przypadku pszenicy to chyba nie bardzo 🤔
 13. Nigdy nie piłem tego piwa, ale może po prostu zrób czerwone irlandzkie i dorzuć więcej prażonego jęczmienia?
 14. Zawsze jest końska derka i zawsze jest zmętnienie. No do dezynfekcji coś musisz mieć tak, czy siak. W przypadku butelek problemem najczęściej jest ten osad zaschnięty na dnie, to to tylko zdrapać. Takie coś sobie zrób: https://www.piwo.org/forums/topic/16519-turbo-szczotka-obrotowa-do-mycia-butelek/ Albo po prostu zamontuj szczotkę do butelek w wiertarce. Po wypiciu przepłukujesz, jak się zbierze myjesz, później tylko dezynfekcja i gotowe. PS. Ten problem, co ty masz w ogóle to uważam, że to białko. Dzikusy na bank nie z tego, co piszesz. Jeśli chcesz wykluczyć dzikie drożdże na 100% to poszukaj jakiegoś piwowara z okolicy, który zna się na sensoryce i mu podrzuć to ci powie.
 15. To nie jest zakażone dzikimi drożdżami. Dzikie drożdże to od razu wyczujesz w smaku i zapachu, a piwo jest mętne. Mi się kiedyś jedna butelka zakaziła z całej warki i od razu było wiadomo, że coś jest nie tak, jeszcze zanim spróbowałem, bo zapach bardzo charakterystyczny. No i nie było tak klarowne jak pozostałe piwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.