Jump to content

muddy

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Karthauser Brauerei
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  16
 • Miasto
  Kartuzy/Trójmiasto
 1. Jest możliwość wysyłki słodów. Pytałem w zeszłym tygodniu. Bardzo fajni ludzie.
 2. Jeśli mnie nic nie wypadnie, to chętnie bym zajrzał. Warto się doskonalić.
 3. To prawda, kiedy otrzymujemy pomoc, to nie tylko rozwiązuje nasz (początkujących) problem, ale również zachęca do dalszej pracy i poszukiwań Pozdrawiam:) Karol
 4. Czy będzie miał ktoś z Trójmiasta gęstwę do stouta?
 5. Suenio, kiedyś w końcu będę musiał się wybrać do Torunia, może jakoś w marcu lub kwietniu. O ile nie znajdziesz nic innego, to mogę pomóc i przywieźć Ci słód z Gdańska. Jakoś niedługo też będę zamawiał.
 6. Tylko nie rozumiem takiej promocji, gdzie wyświetlają pozycję, których... nie można kupić)) Przy drożdżach było podobnie:)
 7. W Święto Trzej Króli uwarzyłem mild'a - warka Nr 7 - pale ale 2 kg, - Carafa I 0,05kg - Monachijski II 0,4kg, - Caramunich III 1 kg, - pszeniczny jasny 0,15kg - słód barwiący 0,05kg Zacieranie w temp 69°C, razem 90'. Na ostatnie 20' wsypałem Carafę i słód barwiący. Na początku gotowania 29g Marynki 2010 (chyba trochę za dużo na milda), choć na tyle na ile się znam BeerSmith wyliczał, że mieści się w stylu. na ostatnie 10' gotowania 10g Lubelskiego. Ekstrakt wyszedł 8,5°Blg 21 litrów. Zadane drożdżami z gęstwy z warki Nr 6. Jutro, tj. 12.01.2011 przelewam na cichą do balona.
 8. Ja mam na podorędziu akurat pale ale:)
 9. Z samej ciekawości wykorzystam czarną porzeczkę, być może z dodatkiem syropu wiśniowego. Zrobię coś na na bazie mild'a lub ale, z zacieraniem w temp 72°C . Będzie słabe, ale kobiety to zawsze wypiją, jeśli będzie miało owocowy smak:)
 10. Krzysztof myślałem o tym samym, ja mam całkiem sporo czarnej porzeczki, która w zamyśle czeka na termoulepszenie, ale jak zadać te owoce do piwa? Karol
 11. A co byłoby gdyby zacierać z krótką przerwą beta-amylazową lub od razu do temp. 72°C? Dałoby to piwo słabsze, ale bardziej "słodkie". Czy może się mylę? Myśląc o płci pięknej nie trzeba robić przecież mocnego piwa:)
 12. Śmiało możesz iść, raczej jeśli już to niewielu od nas jedzie na południe Polski. Generalnie sport jest bardzo kontaktowy, duuużo lepiej oglądać na żywo niż w tv, ale na trybunach raczej spokój. U nas w ciągu ostatnich 5 lat była chyba tylko jedna rozróba, ale chyba kibice Lechii mieli z kimś porachunki. Akurat wtedy nie byłem:) Pozdr:)
 13. Myślę, że ta pulpa pasteryzowana nie będzie miała tego smaku co zamrożone, ale i tak wszystko się w trakcie fermentacji zmieni. Zbyszek, a ten mischung robiłeś i od razu w butelki, czy po zmieszaniu dawałeś by odfermentowało? Pozdr:)
 14. Mnie chodzi po głowie wiśniowe z syropu, tak jak napisał Zbyszek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.