Jump to content

Bogumił MC

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Bogumił

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, dokładnie te same produkty. Nie mam za dużego doświadczenia niestety. Zdecydowanie mocny zapach fermentacji który pojawił się po tym, jak mi piana wyszła przez rurkę. No nic, zobaczymy co z tego wyjdzie przy butelkowaniu.
 2. Hej, co do przenicznego - 39, chciałem spróbować zrobić na ten wzór i w sumie fermentacja przebiegała bardzo podobnie. Tydzień temu zacząłem ale generalnie bardzo śmierdzi jakby było sfermentowane, zepsute. U Ciebie też tak było? Czy pachnialo zwyczajnie?
 3. No to super, mega dzięki za porady. Teraz tylko drapnąć lodówkę
 4. A możesz mi podać czy Ty korzystasz właśnie z tego: PCRT1? Czy jakiś inny?
 5. Czyli podłączasz lodówkę do tego, ustawiasz temperaturę i tyle? Bez żadnego przerabiania?
 6. Teraz mam taki dylemat: czy jak już mam w coś zainwestować to warto póki co użyć stc 1000 czy jednak pójść już w zamrażakę i przeróbkę termostatu? Na pewno poza CC to raczej wystarczyłaby lodówka
 7. Czyli wystarczy że podłączę pod zasilanie lodówki i on będzie włączał i wyłączał lodówkę aby utrzymać temperaturę?
 8. Ok, rozumiem, że sam przerabiasz lodówkę?
 9. Cześć, mam pytanie jakim sposobem utrzymać stałą temperaturę przy fermentacji i później przy leżakowaniu w butelkach? Próbowałem w skrzyni skleconej ze styropianu i wymienianiu butelek z lodem ale nie za bardzo dało się kontrolować temperaturę. Jak Wy sobie z tym radzicie?
 10. Dobra, to będę butelkował. Spróbujemy, zobaczymy. Dzięki
 11. Siemka, po kolejnym tygodniu niestety zatrzymało mi się na 3 BLG i bardzo pachnie drożdżami. Co z tym zrobić, czy rozlewać do butelek mimo dużego BLG?
 12. OK, jeśli miałbym znowu męczyć te drożdże to niech będzie jak mówisz.
 13. Teraz już zeszło do niecałych 4 blg przy 22 stopniach. Postaram się zejść spowrotem do 18 stopni i przetrzymac jeszcze kilka dni a później rozlać.
 14. Czymś podobnym do tego: https://browamator.pl/areometr-uniwersalny-hobby-zakres-0-20-termom,3,21,4251 Wrzuciłem to do całości i czekałem aż ustabilizuje się stan. Nie mam cylindru do pomiaru więc najpierw myłem miernik w oxi. Wiem, że wszystko na opak robię, ale przy następnej próbię nauczę się na błędach przynajmniej.
 15. Od 3 dni mam 22 stopnie i nic nie ruszyło. Co się stanie jeśli dodam nowych drożdży np us-05 fermentisa? Tak z pół paczki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.