Jump to content

krzysztof1970

Members
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About krzysztof1970

 • Birthday 11/11/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  KG Brewery
 • Rok założenia
  2004
 • Liczba warek
  ok 150
 • Miasto
  Antonin/Ostróda

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof
 • Komunikator
  6184802

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polecam nalewkę z mirabelek. Receptura jest banalna. 1 kg owoców + 1 kg cukru + 0,5 l spirytusu + 0,5 wódki. Nastwiam co roku. Proponuję dawać do nalewki zdecydowanie mniej cukru (chyba że ktoś lubi słodki ulepek) oraz zastąpienie wódki alkoholem 60-70% wykonanym ze spirytusu. Wódka bardzo często wprowadza do nalewki nieprzyjemne posmaki.
 2. Nie idź tą drogą Szkoda alkoholu. Jabłka są tanie.
 3. Szara reneta oczywiście że się nadaje. Jak masz gdzieś w zasięgu dzikie jabłka to warto dodać
 4. Jako lekarz praktyk nie polecam łączenia alkoholu (poza niewielkimi dawkami) z lekami. Leszcz007 - to nie mity, to są fakty wynikające z reakcji między alkoholem a substancjami chemicznymi (leki) oraz farmakokinetyka (alkohol zaburza m.in wchłanianie leków). PS Miałem się nie odzywać ale szlak mnie trafia jak czytam takie rady. W swojej praktyce wielokrotnie obserwowałem negatywne wyniki łączenia leków z alkoholem (śmiertelne też). To jest forum piwne a nie poradnik medyczny. Zajmijmy się się więc piwem a nie medycyną.
 5. Czytanie ze zrozumienie to zanikająca umiejętność. PS Nie każdy posiada i stosuje "ogólnie przyjęty sprzęt"
 6. Właśnie Twój wyrób miałem na myśli Fuj....
 7. Ogólnie ten pomysł też wydawał mi się dziwny. Moje pytanie wynikało z zasłyszanego na jakimś spotkaniu. Ok czyli rozwiałeś moje wątpliwości, z tą miętą to chyba niezły pomysł. Taki a'la tymbark. Ja bym z miętą uważał. Piłem i mnie nie smakowało. Ale są gusta i guściki.
 8. Ten sezon zakończyłem 725 litrami piwa. RAZEM: 24242 L
 9. Ile litrów w sumie ma nastaw? Nie fermentuj piwa w zamkniętym pojemniku. Grozi to eksplozją. Fermentację burzliwą prowadź w pojemniku z uchylonym wieczkiem albo z założoną rurką fermentacyjną.
 10. Używam 30 i 33 litry. A co to ma do porysowanej powierzchni?
 11. Niczym się nie da tego wypolerować. Tak jak pisze zgoda taki fermentor nadaje się tylko jako naczynie pomocnicze (filtracja, przechowywanie słodu itp) PS Jeśli ktoś lubi ryzykować to kto komu zabroni. Ja takich pojemników nie używam do fermentacji.
 12. Polecam 1,5-2 kg miodu gryczanego na 20 - 25 litrową warkę.
 13. Dziwię się, że koledzy piszą iż w domu nie da się zrobić piwa miodowego. Robiłem je kilkakrotnie i to z dobrym skutkiem. Piwa były ciemne, jasne, lagery i górniaki. Z ekstraktu i zacierane. Butelki nigdy nie popękały a piwo zawsze było bardzo smaczne. Proponuję na 20 litrów: - puszka 1,7 kg ciemnego kita - 1,5 kg miodu (tak jak pisze mimazy proponuję dać gryczany, chyba że kolega nie lubi; inny praktycznie niewyczuwalny smakowo); - ja miód daję do fermentacji burzliwej - można dla podbicia ekstraktu dać jeszcze jasny ekstrakt słodowy - drożdże wg uznania (górnej lub dolnej fermentacji)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.